ÖTV İndirimi

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Sıfır veya ikinci el araç alacaklara tavsiyemdir arkadaşlar. Bekleyin!

Araç satışları o kadar düştü ki, gündemde ötv azaltma veya kaldırma konusu gündemde. Sıfırların fiyatları düşecek. İkinci el ona bağlı düşecek. Satacaksanız şimdi satın, alacaksanız piyasayı bekleyin.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bu konu şu anda gündemde ama ben ihtimal vermiyorum.
Hükümetin cari açığın en büyük kalemlerinden birini kendi eliyle artırmak mantıklı değil.
2017'de 615 bin ithal araç gelmiş. (Yerli araçları hiç karıştırmıyorum bile)
Ortalama 10.000 € olsa 6 milyar € yapar.

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Belki teşvik olur. Yerli üretim ve hiç arabası olmayan ailelere falan. Ne bileyim, bir şeyler olabilir. Ama kiralama şirketleri tek tek kaçıyor. Piyasada inanılmaz clio, polo, golf, fluence, jetta bolluğu yaşanacak. Bu kesin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değirmenin suyu 2011 yılında alarm verdi "bitiyorum" diye... Gerçek yurtsever insanların haricinde kimsenin umurunda olmadı.

Bir çok önlem alınabilirdi ve durum buraya kadar gelmezdi, artık ne yapsalar suni teneffüs olur ve bu işlem ile ülke düzlüğe çıkmaz... Sağlam duvara toslayacağız ki durumun ciddiyetini anlayalım.

Durmak yok yola devam... :cool:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Değirmenin suyu 2011 yılında alarm verdi "bitiyorum" diye... Gerçek yurtsever insanların haricinde kimsenin umurunda olmadı.

Bir çok önlem alınabilirdi ve durum buraya kadar gelmezdi, artık ne yapsalar suni teneffüs olur ve bu işlem ile ülke düzlüğe çıkmaz... Sağlam duvara toslayacağız ki durumun ciddiyetini anlayalım.

Serumla yaşıyoruz, bu konu da serum etkisi yapar anca, tabi olursa

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
hep aklıma gelir millet olarak ögrenmek işimize gelmeyen şu laf bedava peynir fare kapanında :krnz:minimum uğraş maksimum kazanç yok böyle bir dünya:bsmagryr:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan

Ya bırak önlemi tam gaz devam etti adamlar. Aklım almıyor. Geri vites sıkıntısı da olmadığı halde. Bugün ak dediğine yarın kara desen millet yine peşinde o zaman habu üretime niye el atmıyorsun akıl almıyor.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Belki teşvik olur. Yerli üretim ve hiç arabası olmayan ailelere falan. Ne bileyim, bir şeyler olabilir. Ama kiralama şirketleri tek tek kaçıyor. Piyasada inanılmaz clio, polo, golf, fluence, jetta bolluğu yaşanacak. Bu kesin.

Gümrük birliği nedeni ile yerli araçta en fazla %5 civarı bir indirim yapabilir oda piyasada çok etki yaratmaz diye düşünüyorum.
İndirirse komple tüm araçlar için indirmesi lazım.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Vergi oranı olarak bir değişiklik yok ama vergi basamaklarını dövize göre güncellemişler.
1,6 ve altı araçlar için; (Vergisiz baz fiyatlar için)

Eski basamaklar
%45---46.000 TL---%50---80.000 TL---%60

Yeni basamaklar
%45---70.000 TL---%50---120.000 TL---%60

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
46 bin tl'ye vergisiz araç yok ki zaten :komik: bence indirim değil, araba fiyatlarına göre güncellemişler.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
IMG_20180924_145040.jpg
Fiyatı yaklaşık 100bin olan araçta yaklaşık 3000 ₺
150bin civarı olanda 8000 ₺
250bin civarı otomobilde 11.500 ₺ indirim oluyormuş

Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası