Otomotiv Dünyasındaki Gelişmeler - Haberler (Genel)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bursa ilinde yapılacak olan batarya hücresi ve modül üretim tesisi yatırımına ilişkin karar, Resmi Gazetede yayınlandı. Türkiye’nin ilk otomobil batarya fabrikası olma özelliğine sahip kararda, 30 Milyar $’ın üstünde ihracat ve 2 milyon elektrikli otomobile cevap verebilecek kapasitede olması bekleniyor. 15 GWs’lik batarya hücresi ve modül üretiminin gerçekleştirileceği fabrika, geçtiğimiz aylarda TOGG ve FARASİS ortaklığında kurulan SIRO markasının altında üretim yapacak.

batarya-fab.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Biz logoyla filan uğraşırken Çinli Nio'dan nefis bir elektrikli otomobil daha geldi; ET5

2 elektrikli motoruyla 483 beygir güç sunan model 0'dan 100'e 4.3 saniyede çıkıyor.

3 tip batarya paketiyle 550 ile 1000 km arası menzil sunuyor.

Eylül 2022'de Çin'de satışa sunulacak.
(Kaynak: eozpeynirci)

20211218_205350.jpg
20211218_205352.jpg
20211218_205354.jpg
20211218_205357.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Vietnam'ın ilk otomobil üreticisi VinFast, CES 2022'de ilk kez üç yeni EV'yi tanıtmayı planlıyor.

20211219_020440.jpg
20211219_020444.jpg
20211219_020447.jpg
20211219_020450.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

İlerleyen zamanlarda tablo daha da karanlık hal alacaktır. Etkisi olabilecek kişi ve kurumların zatı şahanelerine ekonomi bilgisinin ilk okul seviyesinde olduğunu, kabul ettirmeli... :islik:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peugeot, Citroen, Opel ve DS markalarını bünyesinde bulunduran PSA Türkiye, pandemide ‘Flexlife’ ismiyle ofisleri eve taşıyan çalışma modeline geçmişti. Bu sisteme devam etme kararı alan grup, şimdi de çalışanlarına şirket aracı tahsis ediyor.

PSA Türkiye CCO’su Ayça Furth, “Pandemi koşullarıyla artan esnek mobilite ihtiyacından yola çıkarak yeni bir karar aldık. İster yıllardır çalışsın, ister ilk iş deneyimine bugün bizimle adım atmış olsun istisnasız tüm çalışanlarımıza şirket aracı tahsis etmeye karar verdik” dedi.

20211226_164315.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peugeot, Citroen, Opel ve DS markalarını bünyesinde bulunduran PSA Türkiye, pandemide ‘Flexlife’ ismiyle ofisleri eve taşıyan çalışma modeline geçmişti. Bu sisteme devam etme kararı alan grup, şimdi de çalışanlarına şirket aracı tahsis ediyor.

PSA Türkiye CCO’su Ayça Furth, “Pandemi koşullarıyla artan esnek mobilite ihtiyacından yola çıkarak yeni bir karar aldık. İster yıllardır çalışsın, ister ilk iş deneyimine bugün bizimle adım atmış olsun istisnasız tüm çalışanlarımıza şirket aracı tahsis etmeye karar verdik” dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 60203
Yeni tıfıllara kesin "ami" verirler, dar yerlerde, sıkışık trafikte rahat gidip gelsinler diye... :p

:D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2023 sonunda yollarda olacak ve Passat'ın yerini alacak olan elektrikli Aero B, yaklaşık 700 km menzil sunuyor.

20211226_194910.jpg
20211226_194912.jpg
20211226_194916.jpg

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback

Böyle haberler okudukça iş yaşamında ne kadar şanslı olduğumu görüyorum :D

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

Buradaki olay kazan kazan yöntemi gibi. 100 tane personele araç verse, o araçları milyonlarca kişi görecek. Tanıdık eş dost vs bir sürü kişi yakından inceleyecek. Hem personel rahat edecek, hemi de reklam yapılacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buradaki olay kazan kazan yöntemi gibi. 100 tane personele araç verse, o araçları milyonlarca kişi görecek. Tanıdık eş dost vs bir sürü kişi yakından inceleyecek. Hem personel rahat edecek, hemi de reklam yapılacak.
Gelecekte bu elemanlar birer bayi de olabilir o zaman... Üst komşu, hala kızı, teyze oğlu, kayın ve maun baba baktı beğendi arabayı, hadi git şuradan al demezler artık... Açar tableti telefonu alır adresi ve ödemeyi beş iş gününde de teslim ederler arabayı gari... (ne devrik cümle kurdum yahu)

Bu tarz satışlar başlarsa fikir babası Mazda Garaj deriz artık... :p

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Gelecekte bu elemanlar birer bayi de olabilir o zaman... Üst komşu, hala kızı, teyze oğlu, kayın ve maun baba baktı beğendi arabayı, hadi git şuradan al demezler artık... Açar tableti telefonu alır adresi ve ödemeyi beş iş gününde de teslim ederler arabayı gari... (ne devrik cümle kurdum yahu)

Bu tarz satışlar başlarsa fikir babası Mazda Garaj deriz artık... :p

Adamlar her şeyi düşünmüş abi :ssrtcbya:

Şaka bir yana ama peugeot bayileri ve genel müdürlük iyi çalışıyor. Araç alımı esnasında bir kaç şikayet kaydı oluşturmuştum, bir sürü kişi aradı. Farklı konularda farklı çözümler önerdiler. Araç ile alakalı detaylı bilgi vermek ve aracı anlatmak için ziyarete gelmek istediler vs.

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Adamlar her şeyi düşünmüş abi :ssrtcbya:

Şaka bir yana ama peugeot bayileri ve genel müdürlük iyi çalışıyor. Araç alımı esnasında bir kaç şikayet kaydı oluşturmuştum, bir sürü kişi aradı. Farklı konularda farklı çözümler önerdiler. Araç ile alakalı detaylı bilgi vermek ve aracı anlatmak için ziyarete gelmek istediler vs.
Opel kullanıcısı olarak PSA'nın servis yaklaşımından memnun değilim. Bakım fiyatları %10-20 ucuzladı ama servislerin çalışma düzeni bozuldu. Ayrıca 2018-2017 model öncesi araçlar için orijinal GM yedek parça ya da sarf malzemesi bulmak zorlaştı. Muadil Eurorepar markalı filtre gibi malzemeler çok kalitesiz. Yakın dost ve akrabalarıma onlarca Opel araç aldırttım ilk kez bayiden çıkmadan Sıfır araçta motor arızası çıktı, plaka takılmış aracı geri almak zorunda kaldılar.

Üst Alt