Mazda 6 GG (2002-08) Otomatik Vites Geçişi Hakkında

naci042

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Daha önce hiç otomatik vites kullanmamıştım.
2005 model at(otomatik vites) aracım 1. Viteste 2. Vitese geçerken 2.000 d/dk sınırlarında ayağımı gaz pedalından esnetmezsem geçişi net hissettiriyor. Yani çalışmayıp vurdurulan aracın vitesteki ilk vurduruşundan birazdan yumuşak şekilde sarsıyor. Esnetirsem gayet yumuşak bir geçiş sunuyor.
Bizim bunlarda normal midir bu durum arkadaşlar.
Bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Otomatik vites araç alınca ilk yapılacak işlerden birisi şanzıman yağı ne zaman değişmiş kontrol etmeli belli değilse değişim yapılmalıki kafa rahat etsin ;)
Soğuk olan şanzımanda normalde olabilir vuruntunun şiddetine bağlı :)

naci042

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Değişeli 20000 km olmuş o yüzden değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Degistirmeli miyim sizce. Mesela sizler de 1den2 ye geçişler de hiç sarsma yok mu?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tamamen mi değişti, o da var. Genelde karterden alıyorlar yağı ve sadece yarısı değişmiş oluyor. Bu nedenle bir kez daha bu sefer radyatörden şanzımana dönen hortum da çıkarılarak yağın tamamının değişmesini sağlayın.
Ayrıca soğuk havada motor soğukken benim mazda 3 de de çok hafif hissediliyor geçiş. Isındıktan sonra sorun kalmıyor.

naci042

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Arkadaşlar deneyim ve görüşleriniz için teşekkürler.
Müsait zaman da söylediğiniz şekilde değişimi sağlayacağım. Bu arada uygun ve fabrikasyon şanzuman yağı nedir bizim bunların.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ eskiyse yapar, soğukken yapar. 2 ye geçerken hissediliyor bu normal ama senin anlattığın hissetme normal değil.

Araç ısındıktan sonra ve ayrıca benzinde dene önce. Yağ konusu forumda mevcut. :)

naci042

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Arkadaşlar benim bahsettiğim otomatik vites 2. Vites geçişi sorunu halloldu. Teknik açıklamasını bilmiyorum ama muhakkak açıklayacak arkadaş olacaktır.
Sorunun sebebi olarak görmüyordum ama. Araçta 1. Silindir Ateşleme sorunu vardı. Buji ve buji kablosu değişimi yaptım vites geçişi hissediliyor ama makul düzeye indi.
Bu arada buji kablosu mondeo 2.0 motor motorcraft buji kablosu kullandım gayet memnunum.

Üst Alt