Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Vites Devirleri

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kardeşlerim Herkese Merhaba...Mazda 3 imp.oto.vites aracım var.1.sorum vites geçiş hakkında, yokuş yukarı çıkarken 3'den 4'e geçişde devir saatinin 5 devir görmesi normal mi?Gaza yükleniyorum bu arada...2.sorum..M1 ve 2 diye vites konumları var.Onları şimdiye kadar hiç kullanmadım.Bunların özelliği nedir.Kullanımda ne gibi zararı yada faydası oluyor.Saygılar..Cahilliğimin kusuruna bakmayın Bu arada

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yokuş yukarı gaza yüklenirken o devir geçişi normal. Dipgazda geçerseniz her viteste 5bin üstünü görür. Ayağınıza hakim olursanız daha az basarsanız daha erken yükseltir.
Zararı ya da faydası yok. Manuelde siz kontrol edebilirsiniz. Mesela dipgaz yaptınız ama aracın bağırmamasını istiyorsunuz uygun devirde siz vitesi yükseltebilirsiniz ya da küçültebilirsiniz. Araç dururken 1. ve 2. viteste kalkış yapabilirsiniz. 2. vites kışın buzlanmanın olduğu yerlerde patinaj çektirmeden kalkmak için kullanılır.

askin.tcdd

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Otomatik araç kullanıyorum. Gaza basıp kalkış yaptıktan sonra aracın daha düşük devirlerde vites yükseltmesini isterseniz ayağınızı bir miktar gaz vermekten azaltın. Daha düşük devirlerde mükemmel manüel araç gibi arabanıza vites değiştirtmiş olursunuz. Aksi halde gaza basmaya devam eder ve gazı yavaş yavaş sürekli artırırsanız vites geçişleri 5000 leri görecektir. Ben gaz vermeyi bir miktar geri çekerek düşük devirlerde vites arttırarak sürüş yapmaya alıştığım için hiç 4500-5000 leri görmeden 4. vitese çoktan geçmiş oluyorum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt