Mazda 3 BK (2003-09) Otomatik Şanzımanda Vitesten Atlama Sorunları

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle merhaba mazda garaj..bu benim ilk konu açışım hata ve kusurlarim affola.soracagim sorunun cevabini forumda bulamayip konu açtım.
2005 model otomatik şanzumana sahip mazda 3 dynamic aracim var km.130 binde şuan..satin alip kullanali 6 ay filan oldu cok memnunum.fakat sıkıntım şu;malum araç 4 ileri hizlanirken vites 1,2,3,4 ilerliyor eyvallah.lakin yavaşlayip duracagim zaman düz yolda 4,3,1 ile duruyorum.2.vitese gecmeden 1e geciyor ve öyle duruyorum.şunuda belirtmek istiyorum yokuş inerken 3le hafif fren yaptigimda yavaslatmak icin 2ye geciyor ama bunu düz yolda duracagim zaman yapmiyor.hizlanirken siralama tamam dururken siralamada 2yi es geçiyor.normalmidir yoksa sikintimidir sikintiysa neden olabilir saygilar,tesekkur ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik şanzımanın çalışma prensibi gereği bu sorun değildir... Vites yükseltirken atlama yoksa, vites geçişleri stabil bir şekilde oluyorsa sorun sıkıntı yok demektir... Sabah soğuk çalıştırmada, 1'den 2'ye geçerken hafif hissettirir o kadar, bu şanzımanın başkaca da problemi olmaz... İçim rahat etsin diyorsan da; vitesi manuele alarak, duracağın zaman vites küçülterek durmayı dene, 4-3-2-1 şeklinde olacaktır. Yalnız, 40 Km/hızın altına inmeden 1.vitese geçmez...

Keyifli forumlar, kazasız belasız günler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu normal bir durum, araca uyguladığınız frenle aracın hızının düşüş şiddetine göre beyin en uygun aralığı hesaplayıp vitesi oraya çeker.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Activematic 4 otomatik şanzımanda yüksek kilometrelere ulaşılabiliyor mu? Benim aracım 172.000 km de 164.000 km'de şanzıman yağı ve filtresi değişmiş. Bende 6.000 km dir sorunsuz kullanıyorum. Yüksek km ye ulaşan arkadaşlarımızın yorumlarını beklerim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Activematic 4 otomatik şanzımanda yüksek kilometrelere ulaşılabiliyor mu? Benim aracım 172.000 km de 164.000 km'de şanzıman yağı ve filtresi değişmiş. Bende 6.000 km dir sorunsuz kullanıyorum. Yüksek km ye ulaşan arkadaşlarımızın yorumlarını beklerim.
Bu şanzımanın sorun yaptığını okumadım, duymadım... o_O normal kullanım ile sorunsuz bir şanzıman diyebiliriz.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Bende forumda arızalanmış bir otomatik şanzıman konusuna rastlamadım.

Üst Alt