Mazda 6 GG (2002-08) Ön Takım Bakım ve Revize İşlemleri

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçen hafta tanıdıktan Laguna denk geldi. İçim elvermedi bir türlü guzuyu satılığa koymaya, ama Mazda 6 olunca iş değişir Murat Hocam, sen bakımlarını yaptırmaya devam et:)

Yapılacak bişey kalmadı :D ön ve arka tampon eklerine yoğunlaşayım bari, bir süre oyalar bu işler beni :rolleyes:

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Bugün aracın ön takım bakımlarını yaptırdım
Parçaları Antalya Aktif Japon’dan temin ettim
Değişen parçalar
Sol üst salıncak 100₺
Alt salıncak sağ ve sol 300₺
Eğri kol sağ ve sol 260₺
Ön disk 250₺
Arka balata 50₺
Ön balata 60₺
Ön amortisör Kyb sağ ve sol 500₺
İşçilik 300₺
Rotbalans 40₺

Bakım sonrası araç resmen leylek gibi durdu usta zamanla tekerlek ile çamurluk arasındaki boşluk azalır dedi sizler ne düşünüyorsunuz ustanın dediği gibi aradaki boşluk belli bir zaman sonra biraz olsun kapanırmı

E41BEBB8-1010-41A4-9DE8-24472EAFEE9F.jpeg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel bakım olmuş Özer, güle güle kullanmak nasip olsun, ön düzen daha doğrusu yürüyen aksam tecrübem çok olmadığı için bu açıklık zamanla düzelir mi bilmiyorum... Ama usta tecrübelerine göre konuşuyorsa, iner elbette. Bence çok açık değil gibi. :rolleyes:

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Güzel bakım olmuş Özer, güle güle kullanmak nasip olsun, ön düzen daha doğrusu yürüyen aksam tecrübem çok olmadığı için bu açıklık zamanla düzelir mi bilmiyorum... Ama usta tecrübelerine göre konuşuyorsa, iner elbette. Bence çok açık değil gibi. :rolleyes:
Sağol Veli abi :) amortisör değişim öncesi aradaki boşluk 5.5 cm idi şimdi 7.5 cm inşallah biraz düşer

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Güle güle kullanın.

Helezonları değiştirmiş olsaydınız ilk takışta yüksek olması ve sonra oturması olayını duymuştum da amortisör için de böyle bir durum var mıymış, bilemedim? Zamanla kapanacak boşluk milimetrik farktır belki de...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bakımınız hayırlı olsun.
Amortisörleri değişince araçlar hep yükseliyor. Zamanla alçalması demek amortisörlerinde ömründen gitmesi demek. Çünkü zayıf olan amortisörlerde araç biraz daha alçak oluyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Güle güle kullan, zamanla ne değişecek ki kapansın

Güle güle kullanın.

Helezonları değiştirmiş olsaydınız ilk takışta yüksek olması ve sonra oturması olayını duymuştum da amortisör için de böyle bir durum var mıymış, bilemedim? Zamanla kapanacak boşluk milimetrik farktır belki de...

Bakımınız hayırlı olsun.
Amortisörleri değişince araçlar hep yükseliyor. Zamanla alçalması demek amortisörlerinde ömründen gitmesi demek. Çünkü zayıf olan amortisörlerde araç biraz daha alçak oluyor

Teşekkür ederim arkadaşlar zamanla biraz düşerse iyi düşmez ise spor yay takmaktan başka çare yok

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Teşekkür ederim arkadaşlar zamanla biraz düşerse iyi düşmez ise spor yay takmaktan başka çare yok

Yok yahu, yaylara falan hiç elleşme. Orjinali ne ise o. Ne lastik boyutunda, ne jant ebadında hiçbir değişiklik yapma, zamanında yaptıydım, bin pişman oldum. Bir otomobil fabrikasında 300-400 arası mühendis çalışıyor. Biz onlardan daha bilgili değiliz.

Araba daha diri görünür. Zamanla da göz alışılır.

Tertemiz, sorunsuz keyfini çıkar. Güle güle kullan Özer.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Yok yahu, yaylara falan hiç elleşme. Orjinali ne ise o. Ne lastik boyutunda, ne jant ebadında hiçbir değişiklik yapma, zamanında yaptıydım, bin pişman oldum. Bir otomobil fabrikasında 300-400 arası mühendis çalışıyor. Biz onlardan daha bilgili değiliz.

Araba daha diri görünür. Zamanla da göz alışılır.

Tertemiz, sorunsuz keyfini çıkar. Güle güle kullan Özer.
Sağol abi :) yay değişimi durduk yere masraf bir süre bu şekilde kullanıp yol tutuşundan memnun kalmazsam yay değişimine gidebilirim.

Üst Alt