Mazda 626 GE (1991-97) Ön Konsol Karbon Kaplama

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar şoför koltuğunu yeniledim,göğüs çerçevesini karbon kapladım. Fena olmadı gibi görünüyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20170124_130111.jpg
    IMG_20170124_130111.jpg
    151.9 KB · Görüntüleme: 240
  • IMG_20170124_130127.jpg
    IMG_20170124_130127.jpg
    157.6 KB · Görüntüleme: 249
  • IMG_20170124_130144.jpg
    IMG_20170124_130144.jpg
    142.3 KB · Görüntüleme: 245
  • IMG_20170124_130207.jpg
    IMG_20170124_130207.jpg
    212.7 KB · Görüntüleme: 229
  • IMG_20170124_130221.jpg
    IMG_20170124_130221.jpg
    244.3 KB · Görüntüleme: 221

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Konu cok yakisikli olmus, hayirli olsun :) elinize saglik, plaka da ayri bir guzelmis :)

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öncelikle İlginize teşekkürler arkadaşlar,Koltuk değişimi bir tane çıkma şoförün yanındaki yolcu koltuğu buldum. 100 TL,yeni aldığım koltuğun kendi yıpranmış koltuğumun iç kauçuğu ve kumaşını döşemeciye değiştirttim.50 TL.Karbon kaplama ise km ve teyp etrafındaki çerçeveyi kırmadan söktüm.KM Çerçevesi kırık olduğu için çerçevenin arka tarafın koli bandı ile güzelce yapıştırdım.Çerçevenin ön yüzündeki kırıklardaki boşluklarını sıvı conta ile doldurdum.Sonra karbon kaplama ile saç kurutma makinası kullanarak güzelce kapladım.Diğer çerçeveyi de yin saç kurutma makinası kullanarak kapladım.Geri kalkmaması için arka taraflarında ki dönüşleri de ayrı yapışkanla yapıştırdım.Şimdi bunları söküp siyah gri karışımlı parlak karbon ile kaplayacağım.Bu daha güzel olur diye düşünüyorum.Arka stopları Kırmızı transparan plastik yapıştırma kaplama ile yine saç kurutma makinası ile yapıştırdım. Stop lambalarında ki çatlakların görüntüsü ve su girmesini engelledim.Şoförün yanındaki yolcu koltuğundan kolayca çıkma bulabilirsiniz.Kolay gelsin.

Kırık çerçevelirinizi siyah tereson ile onarın kaportacıların kullandıklarından büyük kutusu 10Tl. kolaylıkla yapabilirsiniz.İz kalmaz ve orjinal gibi durur.Yardım isteyen arkadaşlar beni 0546 441 51 96 nolu telefondan arayabilirler.Bu Araç hakkında rölanti dalgalanması vs her konuda sorabilirsiniz. Açıkçası baya tecrübelendik.Şu anda benim araç rölantide milim dahi sapmadan klima fan far ne açarsanız açın stabil çalışmaktadır.Yakıt ve çekiş konusunda ise LPG enjektörlerinizi matkap la açtırın ve en yüksek lpg değerlerini lpg cinize açtırın.Benim araç şu anda bu soğuklarda 38 litre lpg ile gaziantep içinde 360 km yol yapmaktadır.Uzun yolda ise 500 km gidebilmektedir.Eğer çok yakacağını düşünüyorsanız denemesi bedava.Hemde benzin den daha iyi performans vermektedir buda denenmiş test edilmiştir.Kolay gelsin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Kalbimi okudun sanki bende onu düşünüyordum.

Ama bu kaplamada çok kullanışlı oluyor yıpranma olmuyor kavraması çok kolay ve hoş, bakalım bir hele.

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Öncelikle İlginize teşekkürler arkadaşlar,Koltuk değişimi bir tane çıkma şoförün yanındaki yolcu koltuğu buldum. 100 TL,yeni aldığım koltuğun kendi yıpranmış koltuğumun iç kauçuğu ve kumaşını döşemeciye değiştirttim.50 TL.Karbon kaplama ise km ve teyp etrafındaki çerçeveyi kırmadan söktüm.KM Çerçevesi kırık olduğu için çerçevenin arka tarafın koli bandı ile güzelce yapıştırdım.Çerçevenin ön yüzündeki kırıklardaki boşluklarını sıvı conta ile doldurdum.Sonra karbon kaplama ile saç kurutma makinası kullanarak güzelce kapladım.Diğer çerçeveyi de yin saç kurutma makinası kullanarak kapladım.Geri kalkmaması için arka taraflarında ki dönüşleri de ayrı yapışkanla yapıştırdım.Şimdi bunları söküp siyah gri karışımlı parlak karbon ile kaplayacağım.Bu daha güzel olur diye düşünüyorum.Arka stopları Kırmızı transparan plastik yapıştırma kaplama ile yine saç kurutma makinası ile yapıştırdım. Stop lambalarında ki çatlakların görüntüsü ve su girmesini engelledim.Şoförün yanındaki yolcu koltuğundan kolayca çıkma bulabilirsiniz.Kolay gelsin.
Güzel olmuş elinize sağlık.çıkma koltuk böyle 100 lira ya buluna biliyor mu?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Güzel olmuş elinize sağlık.çıkma koltuk böyle 100 lira ya buluna biliyor mu?
Tamamen şans ve nasip işi hocam. Ben şirin babanın ön arka komple koltuk döşemelerini ücretsiz almıştım. Halbuki ararken tek koltuk için bulabilirsem 50-100 arası vermeye razıydım sadece döşemesine.

Mazda üzerine çıkma parca satışı yapanlar döşemesi yırtıksız temiz koltuğu 100 liraya vermezler. Aracını parçalayıp satan birini bulabilirsen uygun fiyata alınabilme ihtimali olur

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eski modeller için karbon kaplama göze batıyor bence. Direksiyon için güzel dikişli deri kaplama yakışacaktır.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Daha önce başka bir koltuk için 300 TL istemişlerdi. Bu biraz şans oldu gerçekten.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Kalbimi okudun sanki bende onu düşünüyordum.

Ama bu kaplamada çok kullanışlı oluyor yıpranma olmuyor kavraması çok kolay ve hoş, bakalım bir hele.

bu aracı taksi olarak kullanmayı düşünmüyorsanız deri güzel olur , dediğiniz kullanışlılıkta belki ticari minibüs veya taksilerde sağlıklı olur , yoksa deri acil :):)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
çok şık olmuş elinize sağlık,bir ara bende nissan için çok düşünmüştüm pek yakıştıramadım ama işcilik farkediyor sanırım sizinki çok şık

gerçek deri ben manisada bulamadım ama banada direksiyon için lazım ;)

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Tek parça karbon alıp saç kurutma makinası ile güzel oluyor. Eli yatkın biri kolaylıkla yapabilir. Deneyebilirsiniz.

Üst Alt