Nokian Lastik Hakkında Her Şey

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Ayak bir gaz bir fren giderse zorlu yol şartlarında lastik balata tez gider. Tek kıstas tabi ki de km olmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Genel kullanım ömrü için 40 bin km veya 2 yıldır. Bu süreçten sonra lastik özelliğini kaybeder. Dişleri sağlam olsa da sertleştiği için tutunma yeteneği azalır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
40 bin km harici risk teşkil eder hele de Toyo gibi sert hamurlu lastikler. Raf ömrü 10 yıl dense de bazı kaynaklarda bu mümkün değil zaten, felakete davetiye çıkarmak olur bu Allah korusun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
images.jpg

Buyur sopayı ekledim. :) :)

mazdact

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Bl
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende bugün 205/55/16 wr d4 nokian kış lastiği aldım sıcak asfaltta 100 km yaptım ses olayı farkedilebilir oranda iyi geldi bana lastiğin ağırlığını hissediyorsun Ayakların yete sağlam basmış hissi veriyor. Yakıt %10 artacak gibi normalmidir bu durum bilmiyorum etiket değerleri bir çok lastiğe göre iyi durumda karda deneyince de söylerim gelişmeleri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bende bugün 205/55/16 wr d4 nokian kış lastiği aldım sıcak asfaltta 100 km yaptım ses olayı farkedilebilir oranda iyi geldi bana lastiğin ağırlığını hissediyorsun Ayakların yete sağlam basmış hissi veriyor. Yakıt %10 artacak gibi normalmidir bu durum bilmiyorum etiket değerleri bir çok lastiğe göre iyi durumda karda deneyince de söylerim gelişmeleri
Harika bir tercih, çok memnun kalacaksınız, hele bir kar üzerinde seyredin, yüzünüzde tatlı tebessüm oluşturacak ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı ebatlardaki lastikler arasında yakıt farkı olmaz diye tahmin ediyorum... Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin... :)

mazdact

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Bl
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aynı ebatlardaki lastikler arasında yakıt farkı olmaz diye tahmin ediyorum... Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin... :)
Amin inşallah yaz lastiğine göre biraz ağır gibi geldi bana onun için sanırım yakıt olayı biraz artacak gibi.

mazdact

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Bl
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Harika bir tercih, çok memnun kalacaksınız, hele bir kar üzerinde seyredin, yüzünüzde tatlı tebessüm oluşturacak ;)
İnşallah zaten her hafta 1600 rakım olan bir yerden geçtiğim için özellikle 4 mevsim tercih etmedim eski lastiklerimle geçen hafta bahsettiğim yerden tipi dolayısı ile çıkamadım bakalım artık nokiana güveniyorum

tmrz

Sessiz
Bir Nokian kullanıcısı olarak bende ürünlerine hayranım diyebilirim . Lastik distribütörlüğü yapan yakın çevremizle de bayağı tartışmıştık bu konuyu . N11'den Nokian WR 3 Suv almıştık . F/P oranı muazzam .

Bir gün hayalim Subaru'nun Forester'ına Nokian Hakkapeliitta takıp buz dağına tırmanmak :)

Üst Alt