Mazda 626 GE (1991-97) Müzik Sistemi İle Orijinal Sis Farı Modifikasyonu

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Bizim isimsiz guzuya makyaj yapmaya devam ediyoruz. @Bayraktar ın gencosu Cemşidi taklit ettiğimiz kısmen doğrudur:). 3 ay önce bende Civic ES7 kasanın teybini aldım.

a.jpg

Ürün geldiğinde Honda logosunun kalmasına gönlüm razı olmadı ne yapabileceğimi araştırdım. Şirketimizin bazen etiket yazdırdığı lazer baskı işleri yapan bir atölye vardı, hemen sahibi ile irtibat kurarak durumu anlattım. Adam hayranlıkla dinledi ve ne istersen yaparız dedi. Bende hemen istediğim modeli oluşturup kasetçalar kapağını sökerek mat siyaha boyayıp bir kaç saat sonra yanına gittim.

20180610_165610.jpg

20180611_130144.jpg

Sonrasında kasetçaları toparlayıp teybi geri topladım. Toplayınca farkettim logo biraz yukarıda kalmış, bu iş için ücret ödemedim ve o nedenle tekrar yaptırmaya yüz bulamadım :p Sağlık olsun, kısmen istediğim gibi oldu.

b.jpg

Bu süreç esnasında bir yandan soket araştırıyorum ama ne yazık ki soketini bulamadım. Bu işleri yapan biriyle görüştüm, adamı her aradığımda soketi buldum gelir gelmez haber vereceğim diyordu. Hala ses yok kendilerinden.. İş başa düştü diyerekten 22 Mayısta Aliexpressten bir kaç ürünle birlikte soketi de aldım fakat ürünler hala gelmedi :(. Ürünler gelmeyince bende iade talebinde bulunarak paramı geri aldım. Ardından farklı bir satıcıdan tekrar soketi aldım 2.33 dolar karşılığında ve 84 cent kargo ücreti ödedim. 4 günde Çin'den İstanbul'a girdi ama 5 gün sonra bana ulaştı :D.

Ardından bu işlerle ilgilenen farklı birine giderek bağlantısını yaptırdım.
20180727_170826.jpg

20180728_162329.jpg

Aynı zamanda USB/Aux dönüştürücü de aldım ama Kasetçaların ses kalitesini öldürüyor. Aux ta araba çalışırken motor devrini takip eden bir ıslık sesine benzer bir ses alıyorum. Usb kalitesi iyi durumda şu an için, CD çalar ses kalitesine diyecek yok:).

20180727_171009.jpg

Daha öncede bahsettiğim hoparlör sorununa ise @Domestos un bahsettiği bir çözüm buldum, arkadaki Vibe Slick leri kapılara aldım. Arkalara ise 6x9 Pioneer taktım. Son olarak montaj olduktan sonra görseller aşağıdaki gibidir.

20180728_172936.jpg

20180728_233702.jpg

Ve gelelim aylardır beklediğim, Türkiye'ye araç üzerinde verilmeyen sis farlarına:p Mart ayında Avro 4.64 civarlarında gezerken 43€ ya Avusturya'da sis farlarını buldum. Ayakları, montaj plastikleri, Krom çerçeveleri herşeyi çok güzel durumdaydı. Nasıl alırız ne yaparız derken garajın nadide üyelerinden Melahat'ın sahibi @MX9 Ahmet Abi "Baykal istersen abimle bir görüşeyim, Temmuzda gelme planları olabilir" dediğinde kalbim yerinden çıkacak zannettim :D. Sonra bir baktım ki sislerin fotoğrafı geldi Ahmet abiden, benim içim içime sığmıyor:eek::D. Ve bekleyiş başladı, 27 Temmuz olsa gerek, Ahmet abi beni aradı "Abim geldi şuan İstanbul'da, acele istersen kargo falan" dediğinde kalbim pır pır etse de, "yok abi, zahmet etmeyin diyebildim:p". Ardında bir haber daha geldi, sisler Uşak'a geçti, hafta sonu gideceğim o zaman getiririm dedi. Memleket memleket geziyordu:utan: ve günlerden 5 Ağustos oldu Ahmet abi aradı, bende bir heyecan bir panik, apar topar izmir'e gittim. 5 Ağustosta bu üçüncü izmir yolculuğuydu, her zaman konum istediğim mekan ile ilgili bu kez nokta atışı yaparak gittim, guzu kendi gidiyordu sanki mekana:D:p Arabayı parkettim, yürüyorum ama dizlerimde bir boşluk, yanımda arkadaşım var bişeyler anlatıyordu ama hiç hatırlamıyorum:kptmya:. Ahmet abi ile selamlaşıyoruz ama gözüm kutu da, hadi aç aç dedi dayanamadı artık:) Beklediğimden çok çok iyi temizlikte, civata ve ampüllerine kadar üzerinde geldi, soketleri kabloları tertemiz. Ardından garson gelince masa birden doluverdi:p Sisler bana geldiğinde Avro 5.90 civarlarına gelmişti. Ülkemizde 4-5 ayda neler neler değişti.

20180806_010128.jpg

20180806_132651.jpg

Daha önce sis farı düğmesini takmıştım, her konuya başlarken 96-97 guzulardan ne istediniz de üzerindekileri neden eksilttiniz diye başlardık, bu kez sis tesisatı hazırdı, röle yoktu ama onu da çıkma olarak temin ettim. @suleyman ın çalıştığı atölye de sis yuvalarındaki kapakları söktüm, İç ayakları montajladık, röle olmadığından sis tesisatı çalışmadı, bende hemen parklara bağlayıp hızlıca denemiş oldum. Röleyi yarım saat içinde bulup hemen siparişi verdim.

20180806_185451.jpg

Montaj için tekrar @suleyman ın atölyesine geldim. Patronu Ekrem Bey'den oldukça çekinir hale geldim, bir yemek ikram etmeye çalışayım :cool: Aracım sağ önden kazalı olduğundan sağ taraf biraz dengesiz oldu ama "nazar değmesin", "bundan iyisi Şamda kayısı" gibi söylemler duyarak aman doğru diyorsunuz kalsın böyle dedim:):cool:.

a.jpg

b.jpg

20180809_193722.jpg

La bir yakın şu sisleri derken aniden far görmüş tavşan gibi oldum.:komik::komik:

20180809_201807.jpg

20180809_201735.jpg

Sis farları konusunda @MX9 Ahmet abinin hakkı ödenmez, çok çok teşekkürler ediyorum. @Bayraktar a röle konusundaki desteklerinden ve sis düğmesini hediye etmesinden dolayı bolca teşekkürler.. Ve gelelim @suleyman kardeşime, yaptığım her işe her zaman destek olarak zaman ayırıp ilgilendiği için çok teşekkür ederim.:):)

Zaman içerisinde bir fotoğraf albümü de oluşturacağız @suleyman ın KaraŞimşek'i ile, şimdilik görsellerimiz bu kadar.. Araştırma - Geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz, yeni projeler pek yakında..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu mükemmel çalışmaların, konu aralarında kaybolmasına gönlüm razı gelmedi, başlı başına konu yaptım Baykal... Standart dışı güzellikler bunlar. Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. Özel bir guzuya, güzel işler çıkartıyorsunuz, emeği geçenlere teşekkürler.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
La bi gidin arkadaşım şuradan ya. İşiniz gücünüzmü yokmu sizin:kyfmyrn::kyfmyrn:
Valla helal olsun diyorum ayakta alkışlıyorum. Azmine ve gayretinize hayranım size. On numara olmuş valla dostum harika iş çıkarmışsınz.elinize yüreğinize sağlık. Güle güle güzel günler de kullan

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Güle güle kullan kardeşim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Emeklerine sağlık.
Benim teypteki Honda logosunu sildirme işini de bir ara yapalım gari. Görünmesin diye kaset bırakıyorum ağzında, o da ses yapıyor çukurlarda. :p

Sağ kısımdaki farın ayarı da ileride yapılabilir kaldı ki benimkinin ayağı bile kısaydı ne şekilde uğraşarak tutturduk sen biliyorsun.
Hatta aklıma şu fotoğraf geldi. (Olmadı ya la bu!!!) :p

IMG_4483.JPG

Mesajının sis farıyla ilgili kısmını da gerekli yere yine kopyaladım. Diğer kullanıcılar da bu azmini, emeklerini, güzellikleri görebilsin diye. ;)
Mazda 626 GE (1991-97) Sis Farı Taktırmak

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güle güle kullan kardeşim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Emeklerine sağlık.
Benim teypteki Honda logosunu sildirme işini de bir ara yapalım gari. Görünmesin diye kaset bırakıyorum ağzında, o da ses yapıyor çukurlarda. :p

Sağ kısımdaki farın ayarı da ileride yapılabilir kaldı ki benimkinin ayağı bile kısaydı ne şekilde uğraşarak tutturduk sen biliyorsun.
Hatta aklıma şu fotoğraf geldi. (Olmadı ya la bu!!!) :p

Ekli dosyayı görüntüle 36149

Mesajının sis farıyla ilgili kısmını da gerekli yere yine kopyaladım. Diğer kullanıcılar da bu azmini, emeklerini, güzellikleri görebilsin diye. ;)
Mazda 626 GE (1991-97) Sis Farı Taktırmak

Teşekkürler abi, Sizleri biraz uğraştırıyoruz yönetim olarak, konuların derli toplu durması için doğru olanı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu fotoğraf karesi bizim senle ilk tanıştığımız gündü bu arada, ben Mazda 626 almamıştım sadece sizlerin araçları görmek için gelmiştim. :)

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu mükemmel çalışmaların, konu aralarında kaybolmasına gönlüm razı gelmedi, başlı başına konu yaptım Baykal... Standart dışı güzellikler bunlar. Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. Özel bir guzuya, güzel işler çıkartıyorsunuz, emeği geçenlere teşekkürler.

Teşekkürler Veli abi, şu ikinci el piyasası şartlarında güzel araçlarımız var. Güzel görülmek haklarıdır:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

La bi gidin arkadaşım şuradan ya. İşiniz gücünüzmü yokmu sizin:kyfmyrn::kyfmyrn:
Valla helal olsun diyorum ayakta alkışlıyorum. Azmine ve gayretinize hayranım size. On numara olmuş valla dostum harika iş çıkarmışsınz.elinize yüreğinize sağlık. Güle güle güzel günler de kullan

Mazda kullanıyorsan iş güç sahibi oluyorsun hocam :). Teşekkürler güzel düşüncelerin için, sağlıcakla..

Üst Alt