Mazda 626 GE (1991-97) Multimedya Cihazı (Double Din) Değişikliğim

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Arkadaşlar,bu üstteki soruma cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Bu mesajda bahsettiğiniz değişiklik biraz zor gibi duruyor çünkü klima kumandaları konsolda bütünleşmiş, diğer parçalar sökülüp takılabilir gibi duruyor. Zannedersem kesip biçmek gerekecek. Tablet olursa da aşağı yukarı böyle bir görüntü olur:

23934584a.jpg

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Bu mesajda bahsettiğiniz değişiklik biraz zor gibi duruyor çünkü klima kumandaları konsolda bütünleşmiş, diğer parçalar sökülüp takılabilir gibi duruyor. Zannedersem kesip biçmek gerekecek. Tablet olursa da aşağı yukarı böyle bir görüntü olur:

Ekli dosyayı görüntüle 9045

Ya aslında istedikten sonra yapılamayacak değişiklik yok.Mühim olan bunun değip değmeyeceği,Ustanın ne kadar işinde iyi olduğu ve cebimizdeki paradır bence.Adamlar hurdadan alınma aracı son model rüya gibi canavarlara dönüştürebiliyorsa bizim klima kontrol ünitelerini almak imkansız olmamalı.Ben aracımı sanayiden çıkarınca konuyu diğer ustalarla görüşeceğim.Gelişmeleri buradan yazıp bildiririm.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah...

İlgini çekebilecek başka bir konu;

Mazda 626 GE (1991-97) Konsol Bardaklık 92-97

;)

Veli Abi şimdi site de çalışır ken farkettim bu resim de ki Arabayi Ben almışım. Ordaki bardağı da Tamamlamştk daha yeni

Site de çalışırken derken Balon kasa ile alaka li tüm bilgileri okuma ya çalışıyorum

content://media/external/file/3041

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Veli Abi şimdi site de çalışır ken farkettim bu resim de ki Arabayi Ben almışım. Ordaki bardağı da Tamamlamştk daha yeni

Site de çalışırken derken Balon kasa ile alaka li tüm bilgileri okuma ya çalışıyorum

@mustafayk son kez uyarıyorum;

Yazmış olduğun mesaja ilave yapacaksan belirli bir süre içerisinde mesajı düzenle seçeneğinden yazmak istediklerini ilave yapabilirsin. Arka arkaya atmış olduğun mesajları hep birleştirmek durumunda kaldım. Bu noktadan sonra arka arkaya yazdığın mesajlar uyarılmadan silinecektir.

Burası, anlık mesajlaşma panosu, sosyal medya duvarı, face veya twitter değil, tam tersi kalıcı bir forum sayfası ve düzeni sağlamak şart.

:) :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Anladım Abi kusura bakma. Yavaş yavaş kullanmayı öğrendiğim den böyle oldu hatta bardaklığn resmini atacak tim beceremedm.ben zaten sosyal medya veya face gibi bak mi yorum.konuları incelerken resimleri gördüm daha sonradan siz bardaklik konusuna deyinince aldığım araba olduğu farkettim.tekrar kusura bakmayn

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Arkadaşlar biliyorum herkesin beklentisi ve fikri farklı ama bir türlü karar veremediğimden dolayı tavsiyelerinizi rica edeceğim.Elli tane double din markası söyleyip kafamı allak bullak ettiler burada.Herkes bayisi olduğu ürünü övüyor.Kimisi Kenwood,Jameson,For-X derken kimisi Avgo,Navitech,Roadstar diye tutturup duruyor.Aradığım kriterler belirtmek ve sonunda buna göre kullanıp memnun olduğunuz cihazlar hakkında tavsiyelerinizi rica edeceğim.

Double din teyp de aradığım özellikler şunlardır :

1) 720p veya daha yüksek çözünürlükte film seyrederken donma yapmaması.
2) Navigasyon olması ve haritalarının,adreslerin ve poi ların doğru gösterilmesi.
3) Eller serbest olarak telefon konuşması yapılabilmesi.
4) ileri ve geri görüş kamera özelliğinin olması
5) Android özelliklerini desteklemesi
6) Ses çıkışının kaliteli ve yüksek olması
7) Aux,iyi çeken radyo,kolay kullanabilir arayüz,bluetooth,SD kart olarak yüksek gb kartları desteklemesi.
8) Araç hareket halindeyken film seyredebilme.Bazılarında güvenlik nedeniyle hareket ederken film oynatma yapılamiyor.Uzun yolda arkada çocuk sıkılmaması için film iyi olur.

Bu özellikleri olan,kullandığınız ve memnun kaldığınız,fiyat olarak 800 lirayı geçmeyen tavsiyelerinizi bekliyorum.Navitech nx-201y alacaktım ancak sonradan çok fazla olumsuz yorum okuyunca vazgeçtim.

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu kadar özelliği aynı anda olan cihazdan kalite beklenmez.
Kaliteli markaların üst modellerinde bulunur belki ama guzunun yarı parasını isterler.

Ben navitechi 600'e alırken sadece ses ve video oynatma özelliği olan pioneer 900-1000 TL'ydi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Çocukların video izleme konusu bu kadar önemliyse sana tablet almanı öneririm. Ayrıca navigasyon için telefon bence daha kullanışlı. Bizim araçlarda teyp bölümü çok aşağıda kaldığı için sürekli göz teması kurmak sıkıntı olabilir. Ben teybi bile ezbere kullanıyorum bakmadan. Çünkü resmen kafayı çevirmek gerekiyor işlem yapmak için. Al bir tablet, aç bir film ver çocuklara. :D

Bunun yanında bluetooth olayı benim de çok istediğim bir şey ama kaliteli bir sistem sanmıyorum ki bizim araçlara yapılabilsin. Maddi olarak da epey zorlar iyi bir görüşme kalitesini almak. Bir de bildiğim kadarıyla double din teypler radyo bakımından biraz zayıf kalıyormuş.

İyice çomak soktum ya. :D

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback

Çocukların video izleme konusu bu kadar önemliyse sana tablet almanı öneririm. Ayrıca navigasyon için telefon bence daha kullanışlı. Bizim araçlarda teyp bölümü çok aşağıda kaldığı için sürekli göz teması kurmak sıkıntı olabilir. Ben teybi bile ezbere kullanıyorum bakmadan. Çünkü resmen kafayı çevirmek gerekiyor işlem yapmak için. Al bir tablet, aç bir film ver çocuklara. :D

Bunun yanında bluetooth olayı benim de çok istediğim bir şey ama kaliteli bir sistem sanmıyorum ki bizim araçlara yapılabilsin. Maddi olarak da epey zorlar iyi bir görüşme kalitesini almak. Bir de bildiğim kadarıyla double din teypler radyo bakımından biraz zayıf kalıyormuş.

İyice çomak soktum ya. :D

Vallahi çomak tam oldu,kafa iyice dağıldı :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim Navitech'de yukarda yazılı çoğu özellik vardı ama ses kalitesi tatmin edici değildi.
Amatör bir tanıtım videom var

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Alet güzelmiş.Şimdi bir kaç tane daha tanıtıma baktım.Daha evvel baktıklarımda mazda 626 yoktu.Bu tanıtım çok iyi fikir verdi.Disc geçişi yavaş.Ama diğer özellikleri gayet iyi ve bu fiyatlarda zaten daha fazla maksimum beklentilere girmemek gerek.Navitech gayet iyi gibi görünüyor.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Arkadaşlar Navitech nx-206y modelini bulamadım maalesef.Sanırım nx-207r modelini alacağım ama aklıma takılan bir kaç konu var.

1) Eller serbest modunu ben,m 94 model 626 hb de kullanamiyormuşuz ? Aracın orjinal direksiyon kumandası olması gerekiyormuş ve benim araçta bu yok.Sonradan da yapılamiyormuş ?
2) Bluetooth var deniyor ama cep telefonumdan seyrettiğim veya dinlediğim bir media yı bluetooth ile aktaramiyormuşuz ?

Bu bilgileri Ankara daki bir Navitech bayisi verdi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler mi lütfen ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar Navitech nx-206y modelini bulamadım maalesef.Sanırım nx-207r modelini alacağım ama aklıma takılan bir kaç konu var.

1) Eller serbest modunu ben,m 94 model 626 hb de kullanamiyormuşuz ? Aracın orjinal direksiyon kumandası olması gerekiyormuş ve benim araçta bu yok.Sonradan da yapılamiyormuş ?
2) Bluetooth var deniyor ama cep telefonumdan seyrettiğim veya dinlediğim bir media yı bluetooth ile aktaramiyormuşuz ?

Bu bilgileri Ankara daki bir Navitech bayisi verdi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler mi lütfen ?
Ne anladım o bluetoothtan o zaman. Direksiyon kumandası Oğuzhan Ankara da bir firmaya yaptırmıştı

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Ne anladım o bluetoothtan o zaman. Direksiyon kumandası Oğuzhan Ankara da bir firmaya yaptırmıştı

Yani...Bluetooth koymasalar daha iyi bu durumda.Kumanda falan yaptırmak nasıl olur,sorun çıkarırmı yoksa randıman verirmi bilemiyorum ? İnşallah bu aletten kullanan birileri vardır da bizi bir aydınlatırlar ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Oğuzhan orjinal kumandaya uyumlu aparat istemişti abi. Orjinal kumanda sadece orjinal teypte çalışıyor

Ben GD ve GE 626 larda Orjinal kumanda yok diye biliyorum 98+ yani GF kasalarda var sadece

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Oğuzhan orjinal kumandaya uyumlu aparat istemişti abi. Orjinal kumanda sadece orjinal teypte çalışıyor

Ben GD ve GE 626 larda Orjinal kumanda yok diye biliyorum 98+ yani GF kasalarda var sadece

96 modelde bir şey yapmışlar.Video da gözüküyor ama bu normal kumanda.Yani eller serbest olayı yok.Double Din de eller serbest fonksiyonu ve bluetooth olayı olmazsa buna bu parayı vermeye de gerek yok bence.Yani cepten seyredip dinlediğim bir media yı atabilmeli ve telefon ile eller serbest görüşme yapabilmeliyim.Yoksa neden bu alete para vereyim diye düşünüyorum ?

Son düzenleme:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben aracımın mevcut direksiyon kumandasının pioneer teyp ile çalışabilmesi için sinyal çevirici aparat yaptırdım. GF kasa 626 ile benim aracın direksiyonu aynı olduğu için Gf kasalara sonradan direskiyon kumandası takılabiliyor ama sizin kasalarda durum nedir bilmiyorum.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Olmuyormuş maalesef.Bayi bu şekilde bilgi verdi.Yani bu durumda Double Din almak mantıklı gelmiyor.

Üst Alt