Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Soğukken Gaz Yemiyor

Araç Markası
1999 Mazda 323 Astina
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatcback
Arkadaşlar merhaba 99 model 323 1.8 motor astina aracım özellikle havalar soğukken ve araç tamamen çok. Soğuduğunda çalıştırın a gaz yemiyor stop. Ediyor yiyecek gibi oluyor gaz versem de devir çubuğu sıfır a kadar düşüp stop ediyor ve ilginçtir boşa alıp. Biraz hareket ettirin e bi. Kaç kez zorlayınca çalışıyor sizce bunun sebebi ve nedeni nedir?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sanırım böyle bişeye LPG'de neden olabiliyor.

Akşamdan benzinde bırakın , lpg tankından vanayı kapatıp.

Sabah bi çalıştırın sorun varmı diye kontrol edin

LPG varsa.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

LPG varsa.
Sıralı değil mi abi bizim sistemler? Belli bir ısıya ulaşana kadar gaza geçmiyor diye biliyorum.
Jikle otomatik devreye girmiyor mu?

Araç Markası
1999 Mazda 323 Astina
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatcback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benzinde de durum aynı mı? Akünün kutup başını söküp biraz bekleyip tekrar takın deneyin.
Soğukken benzinde çalıştığı için direk benzinde öyle. Yapıyor gaz a geçince yani hafif ısınınca geçmiş. Oluyor reis
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isı müşürü/sensörü ilk aklıma gelen...

Mazda 323 BJ (1999-03) Stop Etme Sorunu

Benzer sorunlar içeren konuyu incelemekte fayda var.
Benimde aklıma. Isı müsürü geldi direk ama oda malum.baya pahali bişeymis emin olmadan değiştirmek. Istemedim reis

LPG varsa.
AYNEN ÖYLE DENEYEYIM AMA. SORUN BENZİNDE GAZ A GEÇİNCE HALİYLE AZ ISINDIĞI İÇİN ARAÇ SORUN KALMIYOR

Sıralı değil mi abi bizim sistemler? Belli bir ısıya ulaşana kadar gaza geçmiyor diye biliyorum.
Sıralı. Sistem jigle devreye giriyor reis çünkü çok. Soğukken. O boğulma. Oluyor. Hafif. Soğukken rolanti yüksekte. Kalıp. Isındındikca normale dönüyor

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Soğukken benzinde çalıştığı için direk benzinde öyle. Yapıyor gaz a geçince yani hafif ısınınca geçmiş. Oluyor reis

Benimde aklıma. Isı müsürü geldi direk ama oda malum.baya pahali bişeymis emin olmadan değiştirmek. Istemedim reis

AYNEN ÖYLE DENEYEYIM AMA. SORUN BENZİNDE GAZ A GEÇİNCE HALİYLE AZ ISINDIĞI İÇİN ARAÇ SORUN KALMIYOR

Sıralı. Sistem jigle devreye giriyor reis çünkü çok. Soğukken. O boğulma. Oluyor. Hafif. Soğukken rolanti yüksekte. Kalıp. Isındındikca normale dönüyor
Yani boğulması saçma 1.5-2 bin devirde. Gazda çalıştırıp deneyin belki benzinle alakalı bir sorun vardır. Daha önce bir kaç yerde okumuştum böyle şikayetleri. Isı müşüründen başlamak en iyisi.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bilemiyorum sen yinede dene işte ;)

Lpg de kaçak oluyor.
Yan odası gaz dolu üstüne marş yapıyon içerde hava alacak yer yok ;)

Son düzenleme:
Araç Markası
1999 Mazda 323 Astina
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatcback
Yani boğulması saçma 1.5-2 bin devirde. Gazda çalıştırıp deneyin belki benzinle alakalı bir sorun vardır. Daha önce bir kaç yerde okumuştum böyle şikayetleri. Isı müşüründen başlamak en iyisi.
Benimde akma. Isi müşürü geliyor orjinali. Ne kadar dır ki şuan acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benimde akma. Isi müşürü geliyor orjinali. Ne kadar dır ki şuan acaba
Isı müşüründen önce, yanma odasına lpg kaçıp kaçmadığını test et... Tankın oradan lpg'yi kapat ve benzin ile kullanarak stop et, sabah çalıştırmada fark var mı gözlemle... Aynı şey oluyorsa, ısı müşürüne geçebilirsin, araç normal çalışıyorsa, lpg beyni yanma odasına gaz kaçırıyor demektir... ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Isı müşüründen önce, yanma odasına lpg kaçıp kaçmadığını test et... Tankın oradan lpg'yi kapat ve benzin ile kullanarak stop et, sabah çalıştırmada fark var mı gözlemle... Aynı şey oluyorsa, ısı müşürüne geçebilirsin, araç normal çalışıyorsa, lpg beyni yanma odasına gaz kaçırıyor demektir... ;)
+1 Ek olarak enjektörler de işiyor olabilir.

Eğer LPG’de problem yoksa ve ısı mühürü de sağlamsa benzin geri dönüş valfine de bakın. Benzin regülatörü diye de bilinir. Valfte kaçırma varsa sabaha kadar yanma odasına benzin kaçıp boğuluyordur.

Araç Markası
1999 Mazda 323 Astina
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatcback
Çok sağol Allah razı olsun

Araç Markası
1999 Mazda 323 Astina
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatcback
Kral Allah razı olsun sende kaç ustaya gittim bahsettiğim. Sorunu kimse bulamadı senin dediğin yöntemi uyguladım ve sorun LPG kesici de çıktı çok şükür sorunumu aştım nr kadar teşekkür etsem azdır Allah razı olsun

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt