Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Performans Hakkında

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Obd ve carmende hiç arıza vermiyo olabilirmi yinede

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Atesleme ile ilgili problem yoksa geriye baski balata ve egzoz kaliyor.
Motor devri yukselirken aracta hizlanma hissi yoksa baski balata zayiflamistir.
Bir de bu araca eski mazda 323 lerin dar sayilacak egzozunu takiyorlar. Halbuki, bu aracin egzoz borulari bayagi genis. Belki oyle bir durum vardir.
Bu araci uzun sure kullandim. Bu arabanin, klima kapaliyken kalkista ve rampada yigilma yapabilecegini hic sanmiyorum. Bir sorun oldugu acik.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Atesleme ile ilgili problem yoksa geriye baski balata ve egzoz kaliyor.
Motor devri yukselirken aracta hizlanma hissi yoksa baski balata zayiflamistir.
Bir de bu araca eski mazda 323 lerin dar sayilacak egzozunu takiyorlar. Halbuki, bu aracin egzoz borulari bayagi genis. Belki oyle bir durum vardir.
Bu araci uzun sure kullandim. Bu arabanin, klima kapaliyken kalkista ve rampada yigilma yapabilecegini hic sanmiyorum. Bir sorun oldugu acik.
Baskı daha yeni takıldı exedy daıkın son susturucu değişti katalitik de tıkalı değil anlayamadığım bişiler var ama çözemiyorum bitürlü

hus3yn

Katılımcı
3 4 sene kullandım araç alt devirlerde hantal kalıyor doğrudur ama rahatsız edici değil sportif kullanacağım diyorsan 4 bin deviri aşşağı düşmeyeceksin o zaman kullanmaktan zevk alırsın hele de katalizör iptal edersen bu araba durmuyor diye şikayet edersin :)

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
3 4 sene kullandım araç alt devirlerde hantal kalıyor doğrudur ama rahatsız edici değil sportif kullanacağım diyorsan 4 bin deviri aşşağı düşmeyeceksin o zaman kullanmaktan zevk alırsın hele de katalizör iptal edersen bu araba durmuyor diye şikayet edersin :)
Aracın 1.5 mi yoksa 1.8 miydi bendeki 1.8 böyle olmamalı diye tahmin ddiyorum çünki 1.6 corollam vardı ilk tepki çok çok iyiydi

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Hangi 323 e göre? 1.5 1.6 1.8 ? :D
1.8 hariçtir corollanın 1.6 motoru 114 beygir bizim 1.8 lere yakın bi değeri var sadece tork 15-20 oranında düşük çok çok iii gider durdurman için arkaya paraşüt sistemi yapman gerekir

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
1.8 hariçtir corollanın 1.6 motoru 114 beygir bizim 1.8 lere yakın bi değeri var sadece tork 15-20 oranında düşük çok çok iii gider durdurman için arkaya paraşüt sistemi yapman gerekir

Yok artık Lebron james :koptum::koptum:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Onuda kullandım abartıldığı kadar bir gücü yok. Bu işler sadece beygir gücüyle olmuyor maalesef. Performansı etkileyen çok fazla kriter var.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Onuda kullandım abartıldığı kadar bir gücü yok. Bu işler sadece beygir gücüyle olmuyor maalesef. Performansı etkileyen çok fazla kriter var.
Benim 1.8 astinadan çok daha iyi sebebi benimkinde bi sıkıntı var bi çözemedim gitti

Oğuzhan potansiyometrenin fişini araç çalışırken çıkarınca devir yükseliyo bu normalmi potansiyometreye yoğunlaştım şuan

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Benim 1.8 astinadan çok daha iyi sebebi benimkinde bi sıkıntı var bi çözemedim gitti

Oğuzhan potansiyometrenin fişini araç çalışırken çıkarınca devir yükseliyo bu normalmi potansiyometreye yoğunlaştım şuan

Hangi parçanın fişini çektin fotoğraf atar mısın?

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Hangi parçanın fişini çektin fotoğraf atar mısın?
Boğaz kelebeğindeki potansiyometre rolanti motorunun hemen altında onun fişini çıkarttım rolanti bi miktar yükseldi sadece o kadar kelebek pozisyon sensörü

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu bahsettiginiz sistem motorun solundaki valfin acıp kattıgı anahtar diye biliyorum. Sormak istedigim araç çalışınca o vana veya kopça adı neyse yukarıya kalkıyor. Aşagıya dogru oluncamı kapalı yukarıya dogru oluncamı. Bende rolantideyden direk yukarı alıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aracın 1.5 mi yoksa 1.8 miydi bendeki 1.8 böyle olmamalı diye tahmin ddiyorum çünki 1.6 corollam vardı ilk tepki çok çok iyiydi

Bendede bj vardı.

Corolla ile 2 kere kalktık ikisinden önde idim.
Ssnırım efsane kasalarınn son makyajlı olanj.

Üst Alt