Mazda 323 BG (1989-94) Merkezi Kilit Sorunu

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Selamunaleykum arkadaşlar. Benim merkezi kilit ile yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istedim. ilk zamanlar kumandadan söför kapısı hariç kilitleri açıp kapatamıyordum. Zamanla açılmamaya başladı. Şu an söför kapısı haricinde diger kapılar merkezi kilit olarak diger kapılar arasıra açıyor ama hiç kitlemiyor. Söför kapısındaki motor üzerindeki sivici kontrol ettim. Çıkış veriyor. Sağlam. Bunun sebebi ne olabilir. Arada röle beyin vs varmıdır kontrol edebileceğim.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Selamunaleykum arkadaşlar. Benim merkezi kilit ile yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istedim. ilk zamanlar kumandadan söför kapısı hariç kilitleri açıp kapatamıyordum. Zamanla açılmamaya başladı. Şu an söför kapısı haricinde diger kapılar merkezi kilit olarak diger kapılar arasıra açıyor ama hiç kitlemiyor. Söför kapısındaki motor üzerindeki sivici kontrol ettim. Çıkış veriyor. Sağlam. Bunun sebebi ne olabilir. Arada röle beyin vs varmıdır kontrol edebileceğim.
Benim arka kapıda vardı bu sorun kendi kendine düzeldi. Ara sıra yapıyor ama iki kere açıp kapatınca eski sistemine dönüyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şoför kapısındaki swich nasıl bişey?

Sizin merkezi kilit motorunda sorun vardır muhtemelen. Merkezi kilit motor komple değişir ama uğraşırım elimden gelir derseniz kilit motorunu dağıtıp bakım yaparsanız düzelme ihtimali var

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şoför kapısındaki swich nasıl bişey?

Sizin merkezi kilit motorunda sorun vardır muhtemelen. Merkezi kilit motor komple değişir ama uğraşırım elimden gelir derseniz kilit motorunu dağıtıp bakım yaparsanız düzelme ihtimali var
Motorda sorun yok.calisiyor.uzerindeki svic de diger kapilari acip kapatiyor.o kisimda sorun yok.kontrol ettim

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Kapıların içinde kilitleri açıp kapayan bir tel var. Onlar bişeye değse, azıcık zorlansa bile kapı kilitlenmiyor. Tek tek kapıları açıp kontrol edebilirsiniz. Açmışken de yağlanabilecek yerleri her derde deva wd40 la yağlayabilirsiniz. Uğraştırır biraz, ama denemeye değer.

Üst Alt