Mazda 626 GF (1997-02) Merkezi Kilit Sorunu

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Peki tekrarlama islemi kapiyi kapatmadan duzelmiyor mu? Kapi acikken el ile kilit mandalini tekrar acinca duzeliyor mu?

Bu durum aracın bir özelliği değil ki zaten, hiç bir araçta böyle saçma bir özellik olamaz zaten. Elektriksel bir sorun var belli ki ve bunu çözecek olan en yakın bir elektrikçidir. Biz buradan anca kapıyı tam kapat hocam diyoruz maalesef.
En azindan geri gelmesi gereken konumu bulduk. Bazilari kilitli konumda kaliyor cunku.

Moderatörün son düzenlenenleri:

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki tekrarlama islemi kapiyi kapatmadan duzelmiyor mu? Kapi acikken el ile kilit mandalini tekrar acinca duzeliyor mu?
Bir süre bekledim durur mu diye durmadı.Durması için ya kapıyı kapatmak ya da kilidi elle geri açmak gerekiyor.
Ben bunu sabah ilk çalışmada da denedim.O zaman birkaç defa açılıp kapanınca duruyor ama bir süre sonra durmadan çalışmaya başlıyor.

Huzur naMAZDA

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Uğraşıldığına değmez, çünkü mahrumiyet bölgesi. Ustaya versen şimdi, ya kilit tutmaz ya da kilit açmaz. :) :)

A. Böyle devam diyorum.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli babanin dedigine geldik yine.
A)Boyle devam.
B)Yada kargo vs ile universal kilit motoru alip sizinki ile degistirmek gerek. Eliniz yatkinsa tabi.
Bunu ben ancak yazın Antep e gidince Suriyeli elektrikçi vardı ona baktırırım.
Zaten yazın aynı kişiye park sensörü ve uygun olursa kapı altı logo yaptırmayı düşünüyorum buna da baktırırız o ara inşallah.

Huzur naMAZDA

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Emrullah hocama da söylemiştim fikrimi, bence bu düşünülmüş bir özellik. Kapı açıkken kumandayla kilitleyince uyarı vermeyi amaçlayan bir özellik diye tahmin ediyorum. Kapı açıkken farketmeyip kilitsesek ve araba bunu bir şekilde uyarmasa daha da sakat. Bendeyken üzerinde durmadığım bir şeydi bu, hocam dile getirince hatırladım öyle olduğunu. O zaman irdeleseydim bunu bir sorun olarak görmedim hatta iyi yapmışlar diye hoşuma da giderdi :) Hocamın tedirginliğini de anlayabiliyorum çünkü bir sorun olsa yandı gülüm keten helvam.. Bence takılmalı hocam, tek derdimiz bu olsun :D

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba. Bu araçlarda çalıştırdıkdan sonra ilk frene basma anında 4 kapı da otomatik kilitleniyor mu? Yani standart bişey mi yoksa benim merkezi kilit öyle mi ayalanmış anlayamadım.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba. Bu araçlarda çalıştırdıkdan sonra ilk frene basma anında 4 kapı da otomatik kilitleniyor mu? Yani standart bişey mi yoksa benim merkezi kilit öyle mi ayalanmış anlayamadım.
Alarm var mı aracınızda?
Aynen, daha dün bu konuyu tartışmıştık. Alarmdan kaynaklanıyor(muş) muhtemelen. Benim araçta Frene basmasam da kendisi otomatik kilitliyor kısa süre sonra. Benim çok hoşuma giden bir özellik bu.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aynen, daha dün bu konuyu tartışmıştık. Alarmdan kaynaklanıyor(muş) muhtemelen. Benim araçta Frene basmasam da kendisi otomatik kilitliyor kısa süre sonra. Benim çok hoşuma giden bir özellik bu.
Evet abi alarm takılmış. Bende ilk frene basana kadar bekliyor. Frene dokununca kilitliyor. Bunu değiştireyim mi yoksa iyi bi özellik mi bilemedim bende :kötü:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Evet abi alarm takılmış. Bende ilk frene basana kadar bekliyor. Frene dokununca kilitliyor. Bunu değiştireyim mi yoksa iyi bi özellik mi bilemedim bende :kötü:
Ben beğeniyorum. Frene basınca değil de motor çalıştıktan 3-5 saniye sonra kapılar kilitleniyor bende. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aslında benimde 1 buçuk yaşında çocuk var düşününce kalması daha mantıklı. Ben bunu bi arıza gibi algılamıstım ama anlaşılan bilinçli olarak yapılmıs yani sıkıntı yok. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
İyi günler aracımda cenmax alarm var uzun zamandır kumandadan aracı kilitliyorum alarm devreye giriyor fakat kapıları kilitlemiyor anahtar le kilitliyorum açtığımda açıyor, normalde kontağı çevirdiğim zaman 10 sn sonra kapılar kilitlenir idi şimdi kilitlenmiyor içeriden manuel kilitliyorum kontağı kapatınca kapılar açılıyor anlayacağınız açmada problem yok kilitlemede problem var bu konu hakkında (arıza ne olabilir alarmda mı kapı kilidinde mi) yardımcı olursanız sevinirim yada tamir ettirebileceğim yer varsa...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı kilidinde sorun olsa anahtar ile de açmaz, kumandanın beyni kapılara komut vermiyor bence.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araca sonradan ilave edilen kumanda sistemi bir yerleri hataya zorluyor, komple söküp baştan montaj imkanı varsa en temizi aslında, ya da iyi bir elektrikçiden başka çare yok.

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
Araçta birkaç gündür şunu fark ettim sabah arabayı çalıştırdığımda kapılar şart diye kilitliyor olması gerektiği gibi hatta 2 km ötede çocukları okula bırakıyorum orada da kumanda ile kilitliyor, ama işe gittiğimde 20 km herhalde içerisi ısınıyor park ettiğimde kumanda ile kapatmak istediğimde kilitlemiyor akşam dönüşte yine aynı soğukken kilitliyor eve vardığımda park ettiğimde yine kilitlemiyor

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Araçta birkaç gündür şunu fark ettim sabah arabayı çalıştırdığımda kapılar şart diye kilitliyor olması gerektiği gibi hatta 2 km ötede çocukları okula bırakıyorum orada da kumanda ile kilitliyor, ama işe gittiğimde 20 km herhalde içerisi ısınıyor park ettiğimde kumanda ile kapatmak istediğimde kilitlemiyor akşam dönüşte yine aynı soğukken kilitliyor eve vardığımda park ettiğimde yine kilitlemiyor
Bu problem nedeniyle (ve kafasına göre kapıları geri açması nedeniyle) alarmı söküp yerine normal merkezi kilit takmıştım. Sonradan aklıma geldi ki, daha birkaç gün önce kapı switchini söküp takmıştık. Hala içimde şüphedir, kapı switchinden şaseyle ilgili problem mi oldu diye, bir kontrol edin isterseniz tüm kapı switchlerini. Belki oradadır sorununuz.

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
Bir yerlerde bir problem var ama çözemedim, açmada sorun yok her türlü açıyor kilitlemede sorun yapıyor içerideyken deniyorum tık tık yapıyor alarmı devreye sokuyor ama kilitlemiyor temassızlık yada bağlantılarda gevşeme olabilir diye düşünüyorum ortam ısınınca temas etmiyor ve sanırım kilitlerken daha fazla akım çekiyor ve iletimi tam sağlayamıyor galiba

Üst Alt