Mazda Xedos 9 Otomatik Şanzıman Balata Seti Hakkında

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Arkadaslar iyi geceler aracim debriyaj balatasi bitti kit ve balata değişmesi gerekiyor.daha önce bu sorunla karşılaşan oldumu.maliyeti ne kadardır bilgisi olan var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Forumdaki araçlar otomatik diye biliyorum yaşayan ilk siz olacaksınız sanırım.

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yooo benimkide otomatik ama usta balata bitmiş dedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• IMG-20200120-WA0001.jpg
    IMG-20200120-WA0001.jpg
    349.7 KB · Görüntüleme: 21

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Balata takımı piyasada bulunuyor. Orjinale gerek yok. Ama esas mesele bu işi kim ve ne kadara yapacak.

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Arkadaşlar usta bu konuda uzman fakat maliyet 3000 normal mi sizce.birde ben orjinal parca haricinde mazda araçlarımin hiç birisine parca taktirmadim bu da orjinal olacak

Balatadan ayrı kit de değişecekmiş bu kitin içinde 220 kusur parca varmis

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Arkadaşlar usta bu konuda uzman fakat maliyet 3000 normal mi sizce.birde ben orjinal parca haricinde mazda araçlarımin hiç birisine parca taktirmadim bu da orjinal olacak

Balatadan ayrı kit de değişecekmiş bu kitin içinde 220 kusur parca varmis
İşçilik ise normal olabilir.

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
işçilik hariç.daha önce XEDOS 9 kullanıp balata değiştiren olmadi mi gurupta

Yanı işçilik hariç 3000 tl

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Orjinal malzeme için fiyat normal bence. Ama yan sanayiyi de bir sorun derim. Onlar da Amerikan menşeli oluyor.

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Var mi peki bildiğiniz bir parçacı fiyat sorabilecegim

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
49460
49461
49462
49463
49464

Evet arkadaşlar şanzıman söküldü parçalar orjinal aldım.ustam sağolsun hallediyor 1 haftaya kadar inşallah çıkacak.form daki tum arkadaslara çok teşekkür ederim.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
hayırlısı olsun şimdiden sadece balata kiti mi alındı ? toplanırken bazı aşamalardan bize fotoğraf yollayabilirseniz memnun oluruz çok şanzıman revize ettiren olmadı forumda.
kolay gelsin.

Ergün

Sessiz
Araç Markası
1998 Xedos 9 V6
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Hakan Emre araç vites geçişlerinde sadece 1 den 2 ye geçişte tepkime veriyordu diğer viteslere çok geç geçiyordu bu olay zaten 10 günde oldu bitti.arac 238 binde ve söyle bi durum da var bu aracın balata ve kiti orjinal çıktı yani daha önce hiç değişmemiş.bana toplam maliyeti 4 bin tl

hayırlısı olsun şimdiden sadece balata kiti mi alındı ? toplanırken bazı aşamalardan bize fotoğraf yollayabilirseniz memnun oluruz çok şanzıman revize ettiren olmadı forumda.
kolay gelsin.
Süleyman kardeşim.aracin balata ve balata kiti değişiyor aracın balatalar hiç değişmemiş 238 bin de ilk değişimi oldu.aracin aşama resimlerini atamıyorum cunki ben bursada yim aracı çoruma mazda servisine gönderdim orada toparlanıyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu tamir maalesef başarıya ulasmadi. Şanzıman tamiri motor tamirinden daha zor galiba. Ergün manuel şanzıman ariyordu ama Türkiye'de bulması imkansız.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Bu tamir maalesef başarıya ulasmadi. Şanzıman tamiri motor tamirinden daha zor galiba. Ergün manuel şanzıman ariyordu ama Türkiye'de bulması imkansız.
aslında öyle değil şanzıman revizyonu motordan daha kolay hele v6 dan :) ama sadece balata değişimi yapıldığı için problemleri geçmemiş olabilir,belki tirbünde açılıp tamir edilmesi gerekiyordu ,belkide hidrolik ünite (valve body )revizyon edilmesi veya çıkması ile değişimi gerekiyordu,
bazı otomatikçilerde genelde büyük şehirlerde şanzıman indiriliyor balatalar zaten kesin gitmiş oluyor onlar değişiyor
valve body'ninde test üniteleri var basınç kaybına bakılıyor basınç kaybı olan yerlerdeki oringler değişiyor diyelim valve body'de arıza var kaçak var sarma var yaylar bozuk vs vs ,diğer balata değişimi vs bir işe yaramıyor ,
tirbün test ediliyor gerekirse açılıp kanatları veya rulmanları tamir edilip geri kapatılıyor ,
ve sonrasında sorunsuz şekilde araç yıllarca kullanılıyor...
tabiki bu teknik kısmı, aksilik olabilir maddiyat sıkıntısı olabilir bunlar her yerde var tamir olamamış olması üzücü inşallah bir çaresi bulunur.

Üst Alt