Mazda Xedos 9 Geç Çalışma Problemi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@MX9 Ahmet Abi hava alıyor olabilir mi? Hava ayarı yapılsa mesela. :p
Hatay'da düz tornavida ustası yokmuş. :D

Motor yeni yapılmış diye sevinirken bu tarz sorunların olması can sıkıcı. Faşo'ya vesile olduğum için işkillenmeye başladım... :(
Çözülmeyecek bir problem yok ki Ağabey bu yüzyılda. Niyetlerimiz belli nasıl olsa.

Abi sen içini ferah tut, bu arabanın benden alabileceği şey sadece para olur :):)
Geçmiş olsun. Konuyu takip edememiştim bir süre, şimdi okuduğum kadarıyla benzin pompası veya benzin filtresinin bahsi geçmemiş, ilişkili olabilir mi bilemedim?
Ne güzel bir cümle. Ben de yeri geldiğinde "beni parayla korkutamazsınız" diyorum ve dokunulmazlığımı ilan ediyorum... :cool:

Abi burada olsa çözeriz her bişeyi. Bunlar benim başımdan da geçti.
Tıra koyup 6 aylığına buraya yollayabilir aslında Mustafa Hoca. Hem tepeden tırnağa bir restorasyon yaparız hem de arada biner tadını çıkarırız. Ya da bineriz, arada bakım yaparız. :cool:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Bayraktar geç çalışma benzin pompası gibi duruyor. LPG'yi iptal ettikten sonra herşey ne güzeldi :) :)
LPG'yi tekrar taktıktan sonra sıkıntı başladı. Valla keşke bıraksam size m 3 ü satmamış olsam şimdi yola çıkmıştı :) :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen asıl sıkıntıyı okumamışsın, arkadaki 3 buji yanmıştı, bujileri değiştirdim, ama asıl sıkıntı nedir salı günü öğrenecez.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@Bayraktar geç çalışma benzin pompası gibi duruyor. LPG'yi iptal ettikten sonra herşey ne güzeldi :):)
LPG'yi tekrar taktıktan sonra sıkıntı başladı. Valla keşke bıraksam size m 3 ü satmamış olsam şimdi yola çıkmıştı :):)

Sen asıl sıkıntıyı okumamışsın, arkadaki 3 buji yanmıştı, bujileri değiştirdim, ama asıl sıkıntı nedir salı günü öğrenecez.
Katil LPG! :p
Bujileri nereden temin ettiniz? Orijinal mi? Ahmet Abi orijinal takmıştı ki bizimkilere kıyaslarsak 6 tanesi daha ucuza geliyordu. :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeni bişey gözlemledim, benzin çeyrek deponun altına düşünce geç çalışıyor motor, bir haftalık gözlemden sonra bugün benzin aldım 11 lt , normale döndü...

Benzin pompasında mı sıkıntı acaba..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzin Depoda azalınca, pompa ısınır diyorlar hocam, bunun sonucu geç çalışma olabilir...

tsrahman

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Xedos 9 SE
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
arkadaşlar benim xedos 9 security yani alarm konusunda çok hassas. mesela bagajı aç ön kapıyı açma 4 saat sonra başlıyor çalmaya. çok tecrube ettim arabayı açıyorum arka kapı yada bagajı açıyorum sonra kapatıyorum başlıyor alarm. yıkıyor ortalığı gece gündüz biri bana baksın diyor. utancımdan yerin dibine giriyorum gecleri siren sesi gibi mübarek. bunun bir püf noktası olabilir mi?

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
arkadaşlar benim xedos 9 security yani alarm konusunda çok hassas. mesela bagajı aç ön kapıyı açma 4 saat sonra başlıyor çalmaya. çok tecrube ettim arabayı açıyorum arka kapı yada bagajı açıyorum sonra kapatıyorum başlıyor alarm. yıkıyor ortalığı gece gündüz biri bana baksın diyor. utancımdan yerin dibine giriyorum gecleri siren sesi gibi mübarek. bunun bir püf noktası olabilir mi?
Arabanın iç sensörleri aktif mi Abi,

Üst Alt