Mazda Türkiye'den Çekiliyor mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sosyal medya yorumları;

"Saat on ikiden sonra gittiğinde döner, yemek bulamayacağın lokanta gibidir Mazda, azdır ama lezzetlidir, tadı damağında kalır. toyota kadar, honda kadar satma amacı da yoktur, butik üretim yapar. sadece mx-5 gibi bir şaheser bile yeter, anlatmaya gerek yok.

Türkiye; Mazda için uzun zamandır hedef pazar değildi, şimdi bi' de çin markaları, elektrikli derken azalarak bitti."

* * *

" Adamın 2 liralık arabasına vergi yükleyip 7 liraya çıkarırsan olacağı budur"

* * *

"amerika'ya tatile gittiğimde tüm yollarda mazda görmüştüm. sıkıntı çıkartan bir araba olmadığı için çok tutuluyordu. sonra ben de bir dönem mazda kullandım türkiye'de. özellikleri gününün ötesinde, sorunsuzluğu ise şahaneydi.

maalesef motor seçenekleri yüzünden ülkemizde çok tutamadı. mazda gerçekten farklı bir seviyede olan çok iyi bir marka. bizim ülkemizdeki durumunu baz almamanız lazım. umarım bir gün güçlü şekilde geri dönerler. "

* * *

" bir alamancı olarak şaşırmadığım durum.
mazda varken egea alan türkish kardeşlerime bu yakışır.
mazda da neymiş."

* * *

"2020 yılı satış adedi 156
2021 yılı satış adedi 44
2022 yılı satış adedi 181
bu marka zaten türkiye'ye girmemiş ki çıksın. sıkmayın canınızı. 1 yılda 44 araba satan marka mı olur? bu normal bir bayinin yıllık satışından az demektir."

* * *

"önce sony, sonra mazda. zaten japon ürünleri bizim neyimize çin/hindistan seviyesi çöpler dururken.

uzun süredir bir haftasonu arabası olarak mx-5 almak vardı aklımda. bunu da öldürdünüz.

ülkece dibe yarıştayız."

* * *

" marka adının önüne “huzur na” yazdırıp sevap point topladığını düşünen ümmetin gözü yaşlı"

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Nedense bu haber beni hiç üzmedi. İki araç var elimde birini alalı 9 diğerini alalı 5 sene oldu. Şu anda değişme gibi bir düşüncemde yok. Masraf desen az, yakıt desen düşük. Böylesine enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde hiç maceraya girmem.

Mazda'yı tanıdım tanıyalı bu markaya sadece bilenler biner. Bilmeyip sonradan tadını alanda bağımlısı olur. Yine aynısı olacak aynı şekilde gidecek.

Şu anda özellikle skyactive öncesi modellerin temizleri bulunmaz hint kumaşı. Arayan çok ama temizini bulabilen çok az. Bence elinizdekinin kıymetini bilin.

Bugün pazardan çekilir yarın tekrar pazara girer...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nedense bu haber beni hiç üzmedi. İki araç var elimde birini alalı 9 diğerini alalı 5 sene oldu. Şu anda değişme gibi bir düşüncemde yok. Masraf desen az, yakıt desen düşük. Böylesine enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde hiç maceraya girmem.

Mazda'yı tanıdım tanıyalı bu markaya sadece bilenler biner. Bilmeyip sonradan tadını alanda bağımlısı olur. Yine aynısı olacak aynı şekilde gidecek.

Şu anda özellikle skyactive öncesi modellerin temizleri bulunmaz hint kumaşı. Arayan çok ama temizini bulabilen çok az. Bence elinizdekinin kıymetini bilin.

Bugün pazardan çekilir yarın tekrar pazara girer...
Servis ve yedek parça hizmeti verdiği sürece Mazda sahiplerine bir şey olmaz.

Piyasası yok, usta parça sorunu var diyen olabilir, kendince haklıdır ama otuz yıla yakındır bu söylem var bu topraklarda. Mazda'nın kendi piyasası var kendi içinde ve bu piyasa hiç bir zaman ölmez.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Her şey benim 2019 haziranda mazda almamla başladı... Önce her yıl yapılan servis indirimi kaldırıldı, sonra satışlar düştü, şimdi de satış yok. :koptum: Söz vermeyeyim ama aralık sonu ya da ocak başında satıp mazda severleri kurtaracağım. Sonra mazda geri dönecek. Sonra ben de kuru yer kalmaksızın mazdaya geri döneceğim.

Üst Alt