Mazda Skyactiv Cam Filmi ve Kanuni Prosedür Hakkında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
servis olarak bm bn kasalara orijinal karartma cam vardır die yazı veriyoruz ama kontrol yapan polisin ruh haline bağlı ceza yazıp yazmamak istek olur ise yardımcı olurum bi bardak çayımı içmek şartı ile

Böyle bir yazı üzerine, ceza yazmak (G)üven, (Ö)zveri, (T)ecrübe ister... Hadi bu üçlü var amcada diyelim, yazılan ceza muhakkak iptal edilir. :)

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
IMG_4044.JPG
Dostlar aracın bağaj camında bulunan UV ve V harfleri kendinden karartmalı anlamına mı geliyor. Daha önceki mesajlarda V harfinden bahsedilmiş ama bilemedim. Hepsini söküp bunu bıraktım :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Ekli dosyayı görüntüle 24403 Dostlar aracın bağaj camında bulunan UV ve V harfleri kendinden karartmalı anlamına mı geliyor. Daha önceki mesajlarda V harfinden bahsedilmiş ama bilemedim. Hepsini söküp bunu bıraktım :)
evet 43R kodlu ultraviyole cam anlamına geliyor. geçen yıl benim cx-5 bu camlarla hafif kusur bile yazılmadan muayeneden kusursuz geçmişti.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
evet 43R kodlu ultraviyole cam anlamına geliyor. geçen yıl benim cx-5 bu camlarla hafif kusur bile yazılmadan muayeneden kusursuz geçmişti.
Diğer bütün camlarda da 43R kodu var ama bu UV yok. Ve diğer camlar bildiğin açık renkli.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçen hafta düzenlediği toplantıda cam filmi tartışmasına son nokta konuldu. Toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçen hafta düzenlediği toplantıda cam filmi tartışmasına son nokta konuldu. Toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Önemli olan boyalı basında bu tür düzenlemelerin çıkması değil, Resmi Gazete'de çıkmasıdır... Nisan ayında da buna benzer balon uçurmuşlardı, gelinen nokta ortada... Hangi kurum, kiminle işbirliği yapacaksa ortak bir paydada buluşarak, binlerce hatta milyonlarca insanı mağdur etmenin önüne geçsinler lütfen...

Kulağa güzel haber gibi gelse de; icraat olmadıktan sonra anlamı kalmıyor maalesef.

:)

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Valla az önce haber sitesinde okudum.Resmi gazetede çıkması önemli tabii.

Üst Alt