Mazda Satış Rakamları

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2017 ilk 5 ayında toplam 478 adet Mazda satılmış.
Mayıs ayında 139 adet Mazda satılmış .

2017 ilk 5 ayında toplam 461 adet Subaru satılmış.
Mart ayında 30 adet Subaru satılmış .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2017 ilk 5 ayında toplam 478 adet Mazda satılmış.
Mayıs ayında 139 adet Mazda satılmış .

2017 ilk 5 ayında toplam 461 adet Subaru satılmış.
Mart ayında 30 adet Subaru satılmış .
Ne güldürür ne öldürür hesabı olmuş rakamlar. :)

Recep DEMİRCİ

Katılımcı
Bir miktar daha artış olsa güzel olurmuş.Biraz daha mazda görmek lazım bazı insanlar çok yabancı gibi ve hiç hayatında duymamış gibi.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bir miktar daha artış olsa güzel olurmuş.Biraz daha mazda görmek lazım bazı insanlar çok yabancı gibi ve hiç hayatında duymamış gibi.
Artış mı? Otopazarındaki amcanın videosu aklıma geldi. :D
Şaka bir yana, 5-10 sene sonrasını düşünürsek bence böyle iyi, kendi adıma tabi... ;)

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Yakın bir zamanda japonyada yaşayan bir Türk'ün videosunu izlemiştim. Mazda bayilerini gezip yorum falan yapıyordu. Bir kaç cümlesi dikkatimi çekti. Anlattığına göre mazda japonyada en az tutulan araçlardan biriymiş. Daihatsu suzuki gibi markalar dahi mazdadan daha fazla tutuluyormuş veya satılıyormuş. Mazda distribütör sorunu gördüğüm kadarıyla ülkemize has bir durum değil anlaşılan. Japonyada da durum çok farklı değilmiş. Enteresan...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakın bir zamanda japonyada yaşayan bir Türk'ün videosunu izlemiştim. Mazda bayilerini gezip yorum falan yapıyordu. Bir kaç cümlesi dikkatimi çekti. Anlattığına göre mazda japonyada en az tutulan araçlardan biriymiş. Daihatsu suzuki gibi markalar dahi mazdadan daha fazla tutuluyormuş veya satılıyormuş. Mazda distribütör sorunu gördüğüm kadarıyla ülkemize has bir durum değil anlaşılan. Japonyada da durum çok farklı değilmiş. Enteresan...

Olayı geniş açıya alırsak; Mazda üretim yaptığı bütün araçlarını satıyor, üretim kapasitesi yıllık 1.8 milyon civarında ve bu rakamın tamamını satıyor, bu noktada ise, üretim kapasitesinin tamamını kullanarak üretim yaptığı araçların satılması demek, hangi ülkede ne kadar tutulduğunun önemini ikinci plana atıyor demektir bence. :)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Olayı geniş açıya alırsak; Mazda üretim yaptığı bütün araçlarını satıyor, üretim kapasitesi yıllık 1.8 milyon civarında ve bu rakamın tamamını satıyor, bu noktada ise, üretim kapasitesinin tamamını kullanarak üretim yaptığı araçların satılması demek, hangi ülkede ne kadar tutulduğunun önemini ikinci plana atıyor gibi. :)
Caponsitanda maliyet dolayısıyla toyota, suzuki vb. karşısında fiyat avantajı zayıf olabilir diye düşünüyorum. Caponyadaki sıfır fiyatlara erişmek lazım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hiç de öyle değil, Almanya'da, Rusya'da gayet fazla görmek mümkün. Yani fabrikanın ya da ar-ge binalarının olduğu yerlerde gayet de satılıyor.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Caponsitanda maliyet dolayısıyla toyota, suzuki vb. karşısında fiyat avantajı zayıf olabilir diye düşünüyorum. Caponyadaki sıfır fiyatlara erişmek lazım.

Sıfır fiyatlarını bilemiyorum ama 2004 m3 (axela sport diye geçiyomuş) 60 bin km navigasyonlu xenonlu falan.. fiyatı yaklaşık 7500-8000 TL civarında. Oradaki asgari ücretin bir buçuk katıymış. 2012 m3 (axela sedan) 28 - 29 bin TL yani asgari ücertin yaklaşık 5-6 katıymış.

Japon markasının japonyada değilde Almanyada veya Rusyada tutulması da enteresan bir durum, heleki Almanya gibi otomotiv devi bir ülkede...

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Sıfır fiyatlarını bilemiyorum ama 2004 m3 (axela sport diye geçiyomuş) 60 bin km navigasyonlu xenonlu falan.. fiyatı yaklaşık 7500-8000 TL civarında. Oradaki asgari ücretin bir buçuk katıymış. 2012 m3 (axela sedan) 28 - 29 bin TL yani asgari ücertin yaklaşık 5-6 katıymış.

Japon markasının japonyada değilde Almanyada veya Rusyada tutulması da enteresan bir durum, heleki Almanya gibi otomotiv devi bir ülkede...

Demek istediğim rakipleriyle fiyat farkı olabilir. Toyotaynan suzikiynen aynı segmentlerde fiyat farklarına bakmak lazım. Ama asgarinin bir buçuk katı diyorsun ne kadar fark olabilir ki tabi...Şimdi sorunsuzluk olayı avrupa-caponya arasında değişmeyeceğine göre aklıma ilk gelen fiyat oldu.

Aslında şey de olabilir malum caponlar yerli malı seven insanlar mazdanın ford ile olan bağlantısından daha yerli olanlara da yüklenmiş olabilirler. ya da belki tipini sevmiyorlar malum caponlar garip insanlar. :D

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Aslında şey de olabilir malum caponlar yerli malı seven insanlar mazdanın ford ile olan bağlantısından daha yerli olanlara da yüklenmiş olabilirler. ya da belki tipini sevmiyorlar malum caponlar garip insanlar. :D

:harika::harika: gayet mantikli

:harika::harika: gayet mantikli

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Olayı geniş açıya alırsak; Mazda üretim yaptığı bütün araçlarını satıyor, üretim kapasitesi yıllık 1.8 milyon civarında ve bu rakamın tamamını satıyor, bu noktada ise, üretim kapasitesinin tamamını kullanarak üretim yaptığı araçların satılması demek, hangi ülkede ne kadar tutulduğunun önemini ikinci plana atıyor demektir bence. :)
İşin özeti bu aslında. Daha fazlasını istese dahi satamaz üretim kapasitesi yok şuan için.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Japonyada 2015 ve 2016 yılındaki araç satış rakamları. Ülkemizde en çok satılan markalar ise Japonyada bayağa bir son sıralardalar. Mercedes 10, Bmw 13, Vw 14 ve Audi 16. sırada..

IMG_8168.jpg

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Bahsi geçen Japonic Nissan hayranı bir arkadaş. Severek izliyorum, benim ilgimi çeken ise motosiklet kursu aldığı şirketin tüm otomobilleri Mazda idi :) ( Yok diye bahsediyor ama hemen hemen tüm videolarında Mazda'ya rastlamak mümkün ).

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Yalnız bir de şöyle bir durum var ki videolara baktığımız zaman yollarda normalde burda satılmayan ve mazda modelleriyle alakasız bir ton abidik gubidik araç görüyoruz. Sanıyorum diğerleri iç pazar için özellikle kasarken mazda daha çok amerika avrupa için kasıyor. Detaylı bilgim yok videolarda gördüğümden çıkarım yapıyorum.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Toyota Mazda'yı 8'e katlamış, ayrıca Mazda'da düşüş var, ilginç. Dönüp bakmadığımız Daihatsu bile 3 katlamış. İlginç insanlar :kötü:

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Japonyada yıllık araç satışı 5 milyon. Bizde 1 milyon bile değil.
İster istemez insan karşılaştırıyor.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Toyota Mazda'yı 8'e katlamış, ayrıca Mazda'da düşüş var, ilginç. Dönüp bakmadığımız Daihatsu bile 3 katlamış. İlginç insanlar :kötü:

Toyota ve Isuzu haricinde hepsinde düşüş var. @ÖnderKar 'ın bahsettiği bu abidik gubidik araçların çoğu Daihatsuya ait sanıyorum :D

Üst Alt