Mazda Parça Sorunu Hakkında

Oğuzhann

Katılımcı
Abiler iyi akşamlar
Ankara İvedik'te bi japon parçacısıyla bu parça bulma meselesi hakkında konuştuk
Mekanik parçayı bi şekilde bulursun ama kaporta aksamını bulamazsın dedi, 97 model 323 için sormuştum, bugün de bakarken n11 de çamurluk falan gördüm ama bilemiyorum, megane 1 amortisörü 280 lira, 323 amortisörü 340 lira, parça pahalı görüşüne katılmıyorum zaten, bi kere alınca çok daha uzun süre kullanılır yani iyi mal iyi para.
Demem o ki temiz düşük km 93-97 model bi 323 bulsak mekanik parçaları dışında, bi sıkıntı olursa Allah korusun, kaporta aksamı parçalarını bulmada çok sıkıntı yaşar mıyız?

Örnek 323;

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
@Oğuzhann hiç bir sıkıntı yaşamazsın :) servis yok derse bile bana ulaşman yeterli :D
Çok büyük parçalar olmadıktan sonra her parçayı getirebiliriz.

Konuyu inceleyebilirsin. İlave olarak gerçekten bazı parçaların fiyatları çok uygun oluyor. O yüzden bir şey lazım olunca mutlaka orijinal fiyatı da alın. Orijinal fiyatından pahalıya satılan çıkma parçalar mevcut piyasada :)

Oğuzhann

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Oğuzhann hiç bir sıkıntı yaşamazsın :) servis yok derse bile bana ulaşman yeterli :D
Çok büyük parçalar olmadıktan sonra her parçayı getirebiliriz.

Konuyu inceleyebilirsin. İlave olarak gerçekten bazı parçaların fiyatları çok uygun oluyor. O yüzden bir şey lazım olunca mutlaka orijinal fiyatı da alın. Orijinal fiyatından pahalıya satılan çıkma parçalar mevcut piyasada :)
Abi teşekkür ederim valla iyiymiş bu:D
Bi de araca baktıysan yorumunu almak isterim

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Ankarada bile bu yorumlar varmı yani hemde parçacı da çok şaşırıyorum doğrusu.
Kaporta parçaları çok rahatça bulunabilir merak etmeyin.inşallah lazım olmaz.

Oğuzhann

Katılımcı
Ankarada bile bu yorumlar varmı yani hemde parçacı da çok şaşırıyorum doğrusu.
Kaporta parçaları çok rahatça bulunabilir merak etmeyin.inşallah lazım olmaz.
Valla yapılıyo, kafayı taktım hocam ben mazda alıcam, parçası yok diyenlere inat.
İnşallah ihtiyaç olmaz ama nasip, bi şey olursa da parçasını bulup gösteririm o bulunmaz diyenlere...
Çünkü japon kalitesini biliyorum eski bir motorcu olarak...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
@Oğuzhann ilandaki ürüne iyi bak, bunu bile bulup getiriyoruz mazda için :) parça meselesini düşünme hiç ;)

Bu konuda restore edilen araç içinde bir çok orijinal parça servisten temin edildi :)

Oğuzhann

Katılımcı
@Oğuzhann ilandaki ürüne iyi bak, bunu bile bulup getiriyoruz mazda için :) parça meselesini düşünme hiç ;)

Bu konuda restore edilen araç içinde bir çok orijinal parça servisten temin edildi :)

Teşekkür ederim, keyifle okuyorum şu an
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parça sorunu olsa, ülkede Mazda'ları trafikte göremezdik herhalde...

Aşağıdaki konumuz ikinci dalyaya doğru gittiğine göre, trafikte bolca Mazda var demektir...

Bütçeye göre bakabildiğimiz araçlar emektar olduğu için genelde, 93-97 modellerde parça sıkıntısı olur mu olmaz mı sorgulanıyo hocam, ama haklısınız Mazda bu, proton ya da rover vs. değil. Onları küçümseme, dışlama gibi şeyler algılanmasın lütfen, "tutulmuyor" ya o yüzden diyorum.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
yaş ile popüleritenin bir ilgisi yok popüler popülerdir her zaman,popüler olanında rafda parçası bulunur :harika:farklı raflara bakmanız lazım sadece.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
98 model 323 Astina'da parça sıkıntısı yaşamadım. Orjinal ön sol çamurluk, arka stop, tampon baraketi servisten temin edildi. Birkaç orjinal parça dahil 30 günde elime ulaştı. Ellerinde olmadığı için yurtdışından geldi. Beklemek istemesem tamamı yan sanayi olarak piyasada mevcuttu zaten. Servis, siz beklemeyi göze aldıktan sonra en basit şeyi bile getiriyor.

Oğuzhann

Katılımcı
yaş ile popüleritenin bir ilgisi yok popüler popülerdir her zaman,popüler olanında rafda parçası bulunur :harika:farklı raflara bakmanız lazım sadece.
Teşekkür ederim hocam, ben bulcam bi tane inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

98 model 323 Astina'da parça sıkıntısı yaşamadım. Orjinal ön sol çamurluk, arka stop, tampon baraketi servisten temin edildi. Birkaç orjinal parça dahil 30 günde elime ulaştı. Ellerinde olmadığı için yurtdışından geldi. Beklemek istemesem tamamı yan sanayi olarak piyasada mevcuttu zaten. Servis, siz beklemeyi göze aldıktan sonra en basit şeyi bile getiriyor.
Astina hatchback olan değil mi, yanlış bilmiyosam
İşte her türlü parçanın öyle ya da böyle bulunabileceğini anlatamıyorum insanlara, teşekkürler

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
merhaba. sorunum şu; parça bulamıyorum.
araç aks keçesinden yağ kaçırıyor,ustaya gösterdim keçe değişecek dedi fakat keçe temin edemiyoruz internettenden net birşey bulamadım.yardım istediğim mevzu acaba piyasada çokca bulunan araç model ve parçalardan aynısı olan varmıdır..mesela mazda 3 soğutma su kabı diye arayınca bulamamış focus 2 dediğimde hemen bulmuştum çünkü malzeme aynı.bunun gibi uyumluluğu olan başka bir araç varmıdır aks keçesi için? veya ölçülerine ulaşabilirmiyiz keçenin ? veya bulabileceğim bir link gönderebilirmisiniz teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba. sorunum şu; parça bulamıyorum.
araç aks keçesinden yağ kaçırıyor,ustaya gösterdim keçe değişecek dedi fakat keçe temin edemiyoruz internettenden net birşey bulamadım.yardım istediğim mevzu acaba piyasada çokca bulunan araç model ve parçalardan aynısı olan varmıdır..mesela mazda 3 soğutma su kabı diye arayınca bulamamış focus 2 dediğimde hemen bulmuştum çünkü malzeme aynı.bunun gibi uyumluluğu olan başka bir araç varmıdır aks keçesi için? veya ölçülerine ulaşabilirmiyiz keçenin ? veya bulabileceğim bir link gönderebilirmisiniz teşekkür ederim.
Mesajının taşındığı bu konuyu inceleyebilirsin. Aşağıdaki yedek parçacıları da araştırmakta fayda var.

Jakopar (istanbul)
Özkur Oto (izmir)
Oto Veysel (istanbul)
Vizyon oto (istanbul)

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Mazda 3 BL 1.6 ise G00325742A . Daha kolay yolu ise usta söker, bilye kayış keçe satan bir yerden numuneye göre bakılabilir.
MAZDA MPV LW 1999-2006, MAZDA 6 GG 2002-2008, MAZDA 626 GF 1997-2002, MAZDA 323 BJ 1998-2004, MAZDA 626 GE 1991-1997, MAZDA 3 BK 2003-2008, MAZDA PREMACY CP 1999-2005, MAZDA 626 WAGON GW 1997-2002, MAZDA 6 WAGON GY 2002-2008, MAZDA 626 GD 1988-1992, MAZDA 6 GH 2008-2013, MAZDA 3 BL 2009-, MAZDA 2 DE 2007-, MAZDA 6 WAGON GH 2008-2013, MAZDA DEMIO DE 2007-, MAZDA FAMILIA BJ 1998-2004, MAZDA AXELA 2003-2009, MAZDA 5 CR 2005-2010 bunlarla da aynıymış.

Üst Alt