Mazda Motor Yağı Önerisi

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Yağı kendi değişen arkadaşlar, atık yağları ne yapıyorsunuz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sabahtan bu firmaya gittim, reyonları indirdim :) şaka bir yana çok uygun fiyatları. Sahibi çok ilgili.
Ben son yağ değişiminde 10-40 yarı sentetik Liki Moli koymamış ve net 1 litre artmamış olsaydı ikinci sefere bu yağı denemeyi isterdim. Ama şimdi elimde 1 litre var ve ayrı ayrı 1'er litre (toplamda 3 litre olacak şekilde) daha alarak, toplamda 3 litreye tamamlayıp bir dahaki değişimi daha uygun fiyata getirmek niyetindeyim. Yeni yağ değişimi yapmış birisi için bunlar çok ileri düşünceler ama pimpirikli adamın hali bu. :)

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ben son yağ değişiminde 10-40 yarı sentetik Liki Moli koymamış ve net 1 litre artmamış olsaydı ikinci sefere bu yağı denemeyi isterdim. Ama şimdi elimde 1 litre var ve ayrı ayrı 1'er litre (toplamda 3 litre olacak şekilde) daha alarak, toplamda 3 litreye tamamlayıp bir dahaki değişimi daha uygun fiyata getirmek niyetindeyim. Yeni yağ değişimi yapmış birisi için bunlar çok ileri düşünceler ama pimpirikli adamın hali bu. :)
Ben bilerek 5 lt aldım. İsteyene 1 litre vereyim güncel fiyattan dermişim :):):) aldığım yağın 4 litre üretimi yokmuş. Yeni nesil arabalar artık 5 litre yağ alıyormuş.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Hangisini aldın?
Sana da merhaba Can :) ayran da içmedik ama ;) @kadir ve @ALPEREN58 ile uzun konuşmalarımız sonucunda 10w40 tan 5w30 Liqui Moly’ e geçmeye karar verdim.
C1C5B657-D07C-4A66-A36C-D7A0C62EBC22.jpeg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Son düzenleme:

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

10w40 yağda tam sentetik olmuyor diye biliyorum, belkli de yanılıyorumdur
firmalar çeşitli söz oyunlarıyla tam sentetik diye sunum yapıyorlar, yağ değişimi geldiğinde bu yağı alırım;)

konudan bağımsız elimde tombak guzudan kalma orijinal hava ve yağ filtresi var, gf kasaya da uyuyor diye biliyorum ama emin olamadım, bilgisi olan var mı @aurora @Bayraktar

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yağ filtresi olur da hava filtresini bilmiyorum. Hava Kazanları aynı mıydı ki GE ile GF'nin?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu motor yağı muhabbeti tutulan takım gibidir.
Kimi BJK kimi TS kimi fb kimi GS lidir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
10w40 yağda tam sentetik olmuyor diye biliyorum, belkli de yanılıyorumdur
firmalar çeşitli söz oyunlarıyla tam sentetik diye sunum yapıyorlar, yağ değişimi geldiğinde bu yağı alırım;)

konudan bağımsız elimde tombak guzudan kalma orijinal hava ve yağ filtresi var, gf kasaya da uyuyor diye biliyorum ama emin olamadım, bilgisi olan var mı @aurora @Bayraktar
Firma ve markanın ayak oyunu yapacağına ihtimal vermiyorum. Yağ filtresi kesin uyuyor da hava filtresini ölçmek gerek.

Elimde bir litre yağ kalmamış olsaydı ben bu yağı stoklamıştım bile. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Resimde a3-b4 yazıyor açıklamada c3 :rolleyes::rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası