Mazda CX-5 Kullanıcı Şikayeti

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
100 bin civarında para verdiği bir aracı test etmeden alıyorsa en fanatik mazdacı plaketi verelim arkadaşa... :D

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
"Sorunsuz Mazda"da bugün bir sorun buldum en nihayet! Ön yolcu emniyet kemeri takılıp çıkarıldıktan sonra, emniyet kemerinin sokulduğu yer (sahi nedir onun bilimsel adı?) bozuk satıhlarda koltuğa değip, titreme ve ses yapıyor ve tüm sürüş konsantrasyonumu bozuyor. CX-5'im "driver alert"i devreye sokuyor! Elle müdahale edip koltuktan uzaklaştırmam gerekiyor, moralim bozuluyor, enerji ve vakit harcıyorum! Müdahale etmesem, maazallah bir kazaya sebebiyet verebilir bu durum. Buradan Mazda'ya sesleniyorum. Lütfen tüm dünyadaki CX-5 leri geri çağırıp bu sorunu çözün. Yoksa, artık size "sorunsuz Mazda" demeyeceğim, bilesiniz. Ne yapayım başka kusur bulamadım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorunsuzluk felsefesi adına önemli bi sorun... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesajımın devamı vardı ama nedense çıkmamış... içeriği doğru (driver alert kısmı hariç tabi) ama sadece bir şaka.. illa bir sorun arayan birileri varsa onlara teselli olsun diye yazdım
Senin yazdığın çıkmamış olsa da, ben o yorumu şaka yollu yapmıştım zaten, kalplerimiz birmiş neticede... :)

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Bir sorun daha buldum CX-5'te!!! Araç park halinde, önde duvar var. Haliyle geriye doğru çıkacam. Vites'i R konumuna alıyorum, arkada hiçbir engel yok. Ön park sensörü cıyak cıyak bağırıyor. Yani istesem de ileri gitmezsin ki, neden bağırıyorsun? Olmadı şimdi CX-5, insanın sürüş motivasyonunu bozuyorsun!

Şaka bir yana, bu durumun bir hikmeti var mıdır? Yoksa Mazda'nın atladığı bir husus mu?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yanlışlıkla ileri manevra yaparsan dikkatli olman gerekiyor demek istemiş galiba mühendis

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Şaka bir yana, bu durumun bir hikmeti var mıdır? Yoksa Mazda'nın atladığı bir husus mu?

Bu yeni kasa tüm mazdalarda dolasıyla ben de var. Geri vitese geçince tüm sensörler aktif oluyor. Çıkış sırasında sağa sola sürtme çok oluyor sadece ön değil yanları da görüyor sistem. Özellikle iki araba arası gibi dar alanlarda çıkışlarda sürtmeyelim diye hem ses hemde ekrandaki animasyon görüntü ile uyarıyor.

sesi kesmek isterseniz de "p" tuşuna basıp kapatabiliyoruz.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çamurluk ve ön tamponun sağ ve sol taraflarını sürtmemek için faydalı ve kullanışlı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir sorun daha buldum CX-5'te!!! Araç park halinde, önde duvar var. Haliyle geriye doğru çıkacam. Vites'i R konumuna alıyorum, arkada hiçbir engel yok. Ön park sensörü cıyak cıyak bağırıyor. Yani istesem de ileri gitmezsin ki, neden bağırıyorsun? Olmadı şimdi CX-5, insanın sürüş motivasyonunu bozuyorsun!

Hakikaten karmaşık bir durum...

R ye takıldığında öne gitme ihtimali olsa, anlaşılabilir belki de ama neyse... Vardır bir bildikleri demek istiyorum ama bazı bilinenler de yanlış olabiliyor işte... :)

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hakikaten karmaşık bir durum...

R ye takıldığında öne gitme ihtimali olsa, anlaşılabilir belki de ama neyse... Vardır bir bildikleri demek istiyorum ama bazı bilinenler de yanlış olabiliyor işte... :)
Geri manevra yaparken aracın ön tarafını da korumak için aktif ediliyor sensörler veli abi.İki araç arası darsa ve oraya park edeceksek geri geri manevra yaparken hem kendi aracımızı hemde diğer aracı korumak için çok iyi.özellikle burnu yüksek araçlarda çok faydalı oluyor.

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Açıklamalar için teşekkür ederim. Ben düz manevrayla geri çıkarken sesi duyduğum için noluyor demiştim. Ama direksiyonu sağa-sola çevirdiğimde ön-yanlardaki engellere çarpmamam için düşünülmüş, iyi de yapmışlar:)

Bir sorum daha olacak. Start&Stop sistemi motor henüz ısınmadan, nadir de olsa, devreye girebiliyor. Motor otomatik tekrar çalıştığında kaput altından rahatsız edici bir ses geliyor. Motor ısındıktan sonra, böyle bir ses çıkmıyor. Bu konuda tecrübesi/bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler...

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Açıklamalar için teşekkür ederim. Ben düz manevrayla geri çıkarken sesi duyduğum için noluyor demiştim. Ama direksiyonu sağa-sola çevirdiğimde ön-yanlardaki engellere çarpmamam için düşünülmüş, iyi de yapmışlar:)

Bir sorum daha olacak. Start&Stop sistemi motor henüz ısınmadan, nadir de olsa, devreye girebiliyor. Motor otomatik tekrar çalıştığında kaput altından rahatsız edici bir ses geliyor. Motor ısındıktan sonra, böyle bir ses çıkmıyor. Bu konuda tecrübesi/bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler...

Motor soğuksa start stop devreye girmez. Çalışırken normal marş sesiyle çalışır küçük bir sestir. Daha farklı bir ses ise garantisi varken servise bir baktırın

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Motor soğukken start stop devreye girmez fakat yağ sıcaklığı motor sıcaklığına göre biraz daha geç arttığı için motor sıcak olsa da yağ yeterli sıcaklığa ulaşmamışsa biraz hırıltı yapar diye düşünüyorum.

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bahsettiğim ses normal motor çalışma sesi değil. Alttan sanki metal metale çarpıyor gibi tok bir ses geliyor ama motor ısınınca böyle bir ses çıkmıyor. Bakıma az kaldı, Merser Halil Usta'ya soracam. Sonucu burda paylaşırım.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
tavan lambası yada farlar açık kalırsa arabayı kilitlesen bile lambaların elektriğini kesmiyor geçen hafta otelin otoparkında tavan lambasının biri 5 gün açık kalmış sonuç akü bitmiş:) haydi takviye kablosu ara otelde. bi kerede farlar açık kalmış dağ başında akü bitmişti, yahu çok mu zor belli bir süre sonra araçtaki elektriği komple kesmek..!!!

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
tavan lambası yada farlar açık kalırsa arabayı kilitlesen bile lambaların elektriğini kesmiyor geçen hafta otelin otoparkında tavan lambasının biri 5 gün açık kalmış sonuç akü bitmiş:) haydi takviye kablosu ara otelde. bi kerede farlar açık kalmış dağ başında akü bitmişti, yahu çok mu zor belli bir süre sonra araçtaki elektriği komple kesmek..!!!

Farlar açık kalırsa deli bir uyarı sesi çalıyor. Bir zahmet bu sesi duyalım..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
arka koltukta arabaya her bindiğinde bütün yol boyunca deli gibi ağlayan 12 aylık bir cadı kız bebek varken o biip sesini duymak ne mümkün:) vallahi şu arabayı aldım alalı benim kızla doya doya süremedim.abisi kardeşini susturmak için garip sesler çıkarıyor, hanım sinirden bağırıyor, kız ağlamaktan kopuyor halimi siz düşünün arabada kıyamet kopuyor.:)

Üst Alt