Mazda CX-5 % 10 Zamlandı !!

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu zamla,geçen yılki satılan adetlerin YARISI bile olmaz...Halen 2014 ler var satılmayan...Bu zammında biraz onların tüketilmesi,birazda İNDİRİM kampanyasıyla satış taktiği amacıyla yapıldığını KUVVETLE zannediyorum..Birde Hondanın 1.6+dizel+otomatik+4*4 gibi ÇOK İDEAL bir kombinasyonu geliyor...Vede MTV avantajıyla CX5'in eli ÇOK ZAYIFLAYACAK...Buna rağmen ''BU ANLAMSIZ'' zamda israr ederlerse,140 civarı olan geçen yılki satışlarının üçte birini bile zor satarlar...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bugün SK Mazda Bayii Türkiye de 2.0 benzinli motor seçeneğinde en çok satan SUV Cx5 dedi ve şuan eski üretim ellerinde sıfır Cx5 olan bayii yok dedi.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Mustafa Abin ise Subaru Forester 2.0 motor hacminde en çok satan SUV diyor.

Ayrıca Abin şunu da ekliyor ki, internette satılık 2.el 2014 trafiğe çıkışlı 2012 model CX-5 var.

Bugün SK Mazda Bayii Türkiye de 2.0 benzinli motor seçeneğinde en çok satan SUV Cx5 dedi ve şuan eski üretim ellerinde sıfır Cx5 olan bayii yok dedi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Subaru daha çok satmış diyorsan kesinlikle size inanırım abi Ama ikinci el var ama sıfır yok dedi.

selmazda

Katılımcı
Çok ciddi indirim beklemeyin, hayal kırıklığı olmasın sonra... Satılacak sayı belli ve satılacağı kesin olduğu için indirim yapılmıyor... İkili ilişkiler ne kadar etkili olur onu bilemem...

3 Araç için indirim olmaz mı, hatta forumda başka alacaklar da olacaktır. Forum olarak 4-5 adet alınırsa iyi indirim olacaktır.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bugunku bayi marka ve bayi gezilerimizden sonra fiyatina ve ozelliklerine gore bana en uygun arac Subaru Outback...olurda ikinci ele yeni Cx5 2.2 dizel duserse belki bizede nasip olur..şu anki fiyati ile bana çok pahali...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bora Bey daha yeni iki kasayı da Merser'de yan yana gördüğünü yazmıştı. Satış argümanları ile bilgi farkı bu! Kimseyi kötülemek için söylemiyorum. Bizim de tüm ürünlerimizde sıra vardır her zaman.

Subaru daha çok satmış diyorsan kesinlikle size inanırım abi Ama ikinci el var ama sıfır yok dedi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bora Bey daha yeni iki kasayı da Merser'de yan yana gördüğünü yazmıştı. Satış argümanları ile bilgi farkı bu! Kimseyi kötülemek için söylemiyorum. Bizim de tüm ürünlerimizde sıra vardır her zaman.
Haklısınız o zaman abi, arkadaş demek ki net bilgiye sahip değildir o zaman. Ben de var diye söyledim ama ikinci eldir dedi, dışarıda plakasız duran Cx5 vardı bak bende de var ama sıfır değil dedi.

Bu arada Outback epey bir heybetli duruyor, yanyana görünce çok beğendiğimiz Forester a insan hiç bakmıyor bile.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Outback benim daha önce çok memnun kaldığım güzel bir otomobil ama o da çılgın vergi politikamızla fiyat konusunda mağdur oluyor, tıpkı CX-5 ve 6 gibi.

Haklısınız o zaman abi, arkadaş demek ki net bilgiye sahip değildir o zaman. Ben de var diye söyledim ama ikinci eldir dedi, dışarıda plakasız duran Cx5 vardı bak bende de var ama sıfır değil dedi.

Bu arada Outback epey bir heybetli duruyor, yanyana görünce çok beğendiğimiz Forester a insan hiç bakmıyor bile.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Outback benim daha önce çok memnun kaldığım güzel bir otomobil ama o da çılgın vergi politikamızla fiyat konusunda mağdur oluyor, tıpkı CX-5 ve 6 gibi.
Mustafa abi yinede Cx5 ve Mazda 6 ya gore fiyati biraz daha iyi. Bugun mazda 6 2.2 dizel gelse ne kadar olur dedik bayiye 214bin Tl dedi..Cx5 dizel 203 bin Tl oldugu dusunulurse bence outbackde bu fiyata deger bence..Yeni Outbacki bugun yakindan gorduk inceledik cok begendik.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi konuyla alakası yok ama bu göğüste kullanılan yumuşak malzeme çok mu maliyetli ki premium markalar bile kullanmakta ölçülü davranıyor, bugün Kerimle Outback i de inceledik Bmw yi de Volvo yu da, hepsi bu konuda sıkıntılı. Bir de Bmw deki 'Türkiye paketi' ibaresinden ne anlamalıyız, bu donanım ve malzeme kalitesi Türkiye gibi ikinci sınıf ülkeler için üretilmiştir demek mi yani.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bana çok fazla yabancı misafir geliyor. Kendilerine kullandığım araçlara kaç para verdiğimi söylemeye utanıyorum.

Son gelen İsveç'li misafirim benim 3.20i ed araçta 1.6 turbo olduğunu öğrenince çok şaşırdı, çünkü onun ülkesinde aynı araçta 2.0 turbo makina var. Ben kendisine bu araçta bile toplam verginin % 77'leri bulduğunu, 2.0 olsa % 130 civarı olacağını söyleyince adam kafayı yedi. Onların ülkede hacimden bağımsız olarak % 29 civarındaymış. İnsanlar verginin yüksekliğinden şikayetçiymiş ve Almanya düzeyine, % 20 civarına düşmesi isteniyormuş...

Adam bana dedi ki, senin burada 3 aldığın paraya ben baz model de olsa 7'ye biniyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şahsen ben arka stopların dizaynını beğenmedim... Yarım kalmış gibi sanki... :)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    101.9 KB · Görüntüleme: 34

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Türkiye için soru Outback'in iyi olup, olmaması değil ne yazık ki!

Soru şu; o fiyata D segmenti Outback mi? Sıfır BMW 5 serisi mi? Veya 2 yaşında 5.20d mi, 3.20d x-drive mı?

Fiyat bu seviyelere gelince çok iddialı rakipler işin içine girer.

Mustafa abi yinede Cx5 ve Mazda 6 ya gore fiyati biraz daha iyi. Bugun mazda 6 2.2 dizel gelse ne kadar olur dedik bayiye 214bin Tl dedi..Cx5 dizel 203 bin Tl oldugu dusunulurse bence outbackde bu fiyata deger bence..Yeni Outbacki bugun yakindan gorduk inceledik cok begendik.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Malzeme fiyat farkı mutlaka var. Halı kalitesi bile cok farklı ama bu kadar fiyat farkı olmaz tabi. Fiyatın bir kısmı yıllarla elde edilen imajdan geliyor.

Türkiye paketi, Türkiye için distribütör tarafından oluşturulan baz donanım paketi.

Mazda 6 ve 4 silahşörler diye bir yazı yazmıştım, malzeme kalitesi farklarınımoradan görebilirsin.

Abi konuyla alakası yok ama bu göğüste kullanılan yumuşak malzeme çok mu maliyetli ki premium markalar bile kullanmakta ölçülü davranıyor, bugün Kerimle Outback i de inceledik Bmw yi de Volvo yu da, hepsi bu konuda sıkıntılı. Bir de Bmw deki 'Türkiye paketi' ibaresinden ne anlamalıyız, bu donanım ve malzeme kalitesi Türkiye gibi ikinci sınıf ülkeler için üretilmiştir demek mi yani.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet o yazını okudum abi, ama bmw de bile hele 4 serisi yumuşak malzemeyi kullanmamış tahta gibi her yeri.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Eski bayi iseniz size indirim yapmaları lazım ben bir şey alamadım hatta bana da yardımcı olursanız sevinirim. bugün 2015 audi Q5 e baktım emin olun cx-5 den daha donanımsız ellerinde araç yok mayıs haziran diyorlar ve donanımsız aracın fiatı 213.000 benzinlisi ise 206.000 tl eğer mazdaya yakın donanım eklerseniz 250.000 leri buluyorlar.Mazda bu donanım ve bu fiat ile yine çok çok altta şu an için 2014 leri ellerine araç olan bayiler 117.000 e kadar iniyorlar ayrıca yine 2014 1750 km de araç da buldum onun fiatınıda 103.000 e kadar düştüler ama 2015 cx-5 beni resmen çarptı umarım bana hayırlı gelir.

Onlarda o halkalar bizde de halka delisi insanlar olduğu sürece audi daha çookkk boş arabayı 200 e satar abi.

Üst Alt