Mazda CX-3 Skyactiv

maytalman52

Katılımcı
Seviyorum seni Mazdaa :) yok böyle bir tasarım Mazda Nissana Voswagene ve diğerlerine gidin kumda oynayın demiş resmen :) Dizel seçeneği ve 6 farklıdonanimiyla bu aaraçlar da çok tercih edilir rakiplerini dize getirir inş.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
1.5 dizel + otomatik + 4x4, boyut itibariyle Mustafa abiye katılıyorum, maalesef küçük. Ama bu kombinasyonla satışları 3'ü bile geçebilir tabi uygun fiyatla gelirse.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1.5 dizel + otomatik + 4x4, boyut itibariyle Mustafa abiye katılıyorum, maalesef küçük. Ama bu kombinasyonla satışları 3'ü bile geçebilir tabi uygun fiyatla gelirse.

Kotaya takılıp yıllık 500 (atıyorum) adet getirmezlerse... ;)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben ideal 4,40 demiştim boy için. 4,10-4,20 aralığı ufak olur demiştim.
4,27 bence biraz ufak ama çok da değil. Çok tutulan Nissan Qashqai'den 10 cm. kısa. Eğer dizayn olduğundan büyük görünen bir etki yapan tipteyse, bagaj ve arka koltuk da yeterli mesafe sağlandıysa bu boyutlar sorun olmaz.

Ama örneğin CX-5 gibi olduğundan küçük algılanan bir dizayn varsa, o zaman kötü...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Benim mahduma (22 yaşında,ilk arabası,tecrübesiz ) mazda 3 düşünürken,mazda cx3 aklımı çeldi...bu arada boyu 1.87...kullanım rahatlığı için 3 mü,cx3 mü olur sizce..??
İkinci merak ettiğim,mazda3 power sense düşünüyordum,güvenlik amaçlı...yaklaşık 78 civarı galiba...CX3 power sense fiyatı acaba min-max hangi seviyelerde olur sizce ??..
Aracın geliş tarihi hakkında bilgi mevcutmu ??.....

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benim mahduma (22 yaşında,ilk arabası,tecrübesiz ) mazda 3 düşünürken,mazda cx3 aklımı çeldi...bu arada boyu 1.87...kullanım rahatlığı için 3 mü,cx3 mü olur sizce..??
İkinci merak ettiğim,mazda3 power sense düşünüyordum,güvenlik amaçlı...yaklaşık 78 civarı galiba...CX3 power sense fiyatı acaba min-max hangi seviyelerde olur sizce ??..

Öncelikle hakkınızda hayırlısı neyse o olsun diyorum, CX-3 2015 in ilk çeyreğinde Türkiye de olur diye tahmin ediyorum. Kullanım alanınıza göre tercih etmeniz daha makul olabilir ama boy faktörü (1,87) önem arzettiği için en iyisi araçların ikisiyle de test sürüşü yaptıktan sonra karar vermek. Sonuç itibariyle ikisi de tasarım,güvenlik,donanım olarak harika araçlar. Bir de acemilik söz konusu olduğu için hesaplara bunu da katmak lazım, 1,5 turbolu dizel CX-3 fazlasıyla atik olacaktır atmosferik Mazda 3 le kıyaslandığında (tahmin), tercihen daha ağırbaşlı bir araç seçmek de gerekir mi acaba

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
AWD versiyon alacaksanız (önden çekişli değil) CX-3, önden çekişli alacaksanız Mazda 3.

Boy problem olmaz, onlar daha genç bir şekilde sığarlar... Siz ona MX-5 alın da görün bakın nasıl sığıyor içine!:) ;)

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
:) Doğru ,mx5'e bayıldı zaten...Ben bile bu yaşta bayıldım..Ama ben sürat yapmam iddiasında şimdilik...Benim derdim güvenlik...cx3 hem 4*4'ün sağladığı güvenlik,hemde 3'ün güvenlik donanımlarını üstünde taşıyacak zannedersem..Bu açıdanda artı tercih sebebi olmalı diye düşünüyorum...Bilmem doğru mantıkmı ??

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Kaygan zeminli yollarda artı bir güvenlik sağlar ama öte yandan ağırlık merkezi yükselmesinin getireceği negatif etkiler de var.

Özetle her iki model de son zamanların popüler bir üreticisinin yeni jenerasyon araçları. Güvenlik ikisinde de yüksek olacaktır.

Ben size şöyle bir tavsiyede bulunayım, yeni bir sürücüye alacağınızı düşünerek; ağırlık merkezi daha düşük, dingil mesafesi daha uzun ve track (sağ-sol lastik merkezleri arası mesafe) mesafesi daha fazla olanı alın.

Bir üretici her türlü donanımi ve tecrübeyi koyabilir aracına güvenliği sağlamak adına. Ama fizik yadsınamaz şekilde çok önemli bir oyuncudur halen, hep öyleydi, hep de öyle olacak!

:) Doğru ,mx5'e bayıldı zaten...Ben bile bu yaşta bayıldım..Ama ben sürat yapmam iddiasında şimdilik...Benim derdim güvenlik...cx3 hem 4*4'ün sağladığı güvenlik,hemde 3'ün güvenlik donanımlarını üstünde taşıyacak zannedersem..Bu açıdanda artı tercih sebebi olmalı diye düşünüyorum...Bilmem doğru mantıkmı ??

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Kaygan zeminli yollarda artı bir güvenlik sağlar ama öte yandan ağırlık merkezi yükselmesinin getireceği negatif etkiler de var.

Özetle her iki model de son zamanların popüler bir üreticisinin yeni jenerasyon araçları. Güvenlik ikisinde de yüksek olacaktır.

Ben size şöyle bir tavsiyede bulunayım, yeni bir sürücüye alacağınızı düşünerek; ağırlık merkezi daha düşük, dingil mesafesi daha uzun ve track (sağ-sol lastik merkezleri arası mesafe) mesafesi daha fazla olanı alın.

Bir üretici her türlü donanımi ve tecrübeyi koyabilir aracına güvenliği sağlamak adına. Ama fizik yadsınamaz şekilde çok önemli bir oyuncudur halen, hep öyleydi, hep de öyle olacak!
Mustafa bey tavsiyeniz mazda3'ü işaret ediyor sanırım...

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Bakarken canımız çekti ama neyse ki Mazda Türkiye faktörü var önümüzde. Ne geleceği zaman belli olur ne de fiyatları beklenen seviyede olur diyerek kendimize geliyor ve sekmeyi kapatıyoruz. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
İnfinitiye benziyor
b0eab2f21c9778ee0ba787415831c6cc.jpg

280fb38c78e5a7388a724e1706633e75.jpg

Bence de.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt