Mazda Arıza Tespit Programının İsmi Nedir?

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Arkadaşlar; Mazda için servislerin kullandığı PC ye yüklenen ve arabaya bağlanılıp arıza tesbiti yapan programın ismini ,Kullanılan arayüz kablosunun özelliklerini bilen var mı?

Forumu kurcaladım ODB cihazlardan bahsediliyor ama derli toplu bir şey bulamadım.Bu programın ve kablonun ismi cismi nedir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne güzel olur tabi piyasada varsa. Toyota yı kıyas veya örnek kabul etmem mümkün değil ama... :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Var olduğunu söyleyen siteler olsa da mutlaka zararlı yazılım içeriyor veya kısıtlı deneme sürümüdür.Öyle kolayca bulunabilecek hadi onu geçtim kitapların pdf hali ile paylaşılması gibi paylaşılabilecek bir yazılım olduğunu sanmıyorum..

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Var olduğunu söyleyen siteler olsa da mutlaka zararlı yazılım içeriyor veya kısıtlı deneme sürümüdür.Öyle kolayca bulunabilecek hadi onu geçtim kitapların pdf hali ile paylaşılması gibi paylaşılabilecek bir yazılım olduğunu sanmıyorum..

Muhtemelen paylaşım legal değildir.Zira diğerleri de legal olarak paylaşılmayıp crakleniyor.firmalar zaten piyasaya legal olarak sürseler işi az bilen herkes kendi tamirini kendi yapar (özellikle yurt dışında). Ülkemizde zaten Mazda servislerinin müşteri kıtlığı varken birde herkesin kendi tamirini kendi yaptığını düşünsenizle koca ülkece 2-3 tane yetkili servis ancak kalırdı.

Ben yine ümidimi kaybetmeyeyim Rus arkadaşlara bir müracaat etmek lazım :D Adamlar bu tür konularda resmen Yüksek ihtisas sahibi :)

Tabi ki bilen bulan olursa (özellikle Türkçe) haberdar ederse sevinirim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Elm versek :-D

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muhtemelen; normal yollardan aradığın program ve kablosunu temin etmek mümkün değildir bence... Kırılmış, uydurulmuş, kaydırılmış bir ihtimal ama yine de çok zor... Ayrıca; böyle bir duruma www.mazdagaraj.com yönetimi kesinlikle izin veya destek vermeyecektir... :)

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Muhtemelen; normal yollardan aradığın program ve kablosunu temin etmek mümkün değildir bence... Kırılmış, uydurulmuş, kaydırılmış bir ihtimal ama yine de çok zor... Ayrıca; böyle bir duruma www.mazdagaraj.com yönetimi kesinlikle izin veya destek vermeyecektir... :)

programın ismini de mi paylaşmak yasak? İndirme linki veya download edeceğim bir yer istemiyorum ki? Sorduğum programın ismi birde arayüz kablosunun ismi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
programın ismini de mi paylaşmak yasak? İndirme linki veya download edeceğim bir yer istemiyorum ki? Sorduğum programın ismi birde arayüz kablosunun ismi?
Hayır, yasak değil tabiki de, fakat ben işin nereye varacağını tahmin ettiğim için peşinen yasak olanları yazayım dedim... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ford ile aynısını kullanıyor. Mazda IDS ya da VCM diye geçiyor. Ebayde 40-50 dolara bulunabilir. Eğer bulursanız haberdar edin de ben de alayım hocam. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda Tr değilde japonya'ya sorulabilir. Bizimkilere sorarsak sorduğumuza pişman ederler kesin.Japonya ilegal olsa bile buna ilegal deyip nazik bir şekilde red eder.:)
Sizinkiler ile onlar zaten aynı şey... Sadece dil seçeneğinden Türkçe yapmış gibi bir durum var ortada... Yani; Türkiye bir şube... Alelade bir şube... :)

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Sizinkiler ile onlar zaten aynı şey... Sadece dil seçeneğinden Türkçe yapmış gibi bir durum var ortada... Yani; Türkiye bir şube... Alelade bir şube... :)

Bende onu diyorum Mazda Türkiye'ye bu tür bir şey sormak istemem.Birincisi insiyatif kullanma yetkileri yok ikincisi biz Türklerin -bu soruyu sormak ne cüret- bakış açısı.O yüzden şube yerine direkt Japonya'ya mail atmayı tercih ederim.Dediğim gibi adamlar en azından adapları ile kovarlar:)

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Ford ile aynısını kullanıyor. Mazda IDS ya da VCM diye geçiyor. Ebayde 40-50 dolara bulunabilir. Eğer bulursanız haberdar edin de ben de alayım hocam. :)

Teşekkür ederim. İpin ucu geldi.vira bismillah deyip araştırmaya çıkmak gerek şimdi :)

Üst Alt