Mazda 626 GF Amortisör

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hatchback
626 2.0 otomatik mazda amortisörü arıyorum yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi günler

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ön ve arka istiyorum oraya sordum ellerinde olmadığını söylediler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arabayı aldığım kişi orjinal amortisörü olduğunu ve tamir ettiğini ve yeniden tamir görmesi gerektiğini söyledi kompile değiştirip kyb marka amortisör almak mı mantıklı yoksa orjinali tamir ettirmek mi ?

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Komple değiştirmek mantıklı. Lakin ben Kyb leri beğenmemiştim, çünkü sert idi.Yoldaki tüm kasisleri biraz daha büyütürek içeri alıyordu :9 Kalitesi tartışılmaz tabi ama bana çok sert gelmişti.Şu an değiştirecek olsam eli ayağı düzgün başka marka denerdim.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Eski aracım olan nissan almera ya mondeo almıştım gazlı tısyaya tıslaya kasislerden geçiyordum ama yaklaşık 4 ay sonra sağ ön patlamıştı sert bir yere de girdiğimi hatırlamıyorum
Komple değiştirmek mantıklı. Lakin ben Kyb leri beğenmemiştim, çünkü sert idi.Yoldaki tüm kasisleri biraz daha büyütürek içeri alıyordu :9 Kalitesi tartışılmaz tabi ama bana çok sert gelmişti.Şu an değiştirecek olsam eli ayağı düzgün başka marka denerdim.

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Eğer aracı konfor odaklı kullanmak istiyorsanız yağlı tavsiye ederim ama genelde uzun yolda kullanıyorum virajlara aracım güzel girsin diyorsanız gazlı kyb tavsiye ederim kyb sert olduğundan viraja girişi yolda tutumu cok güzel ama bozuk yolda kasiste çukurda berbat amortisörün keseceği rahatsızlığı doğrudan belli ediyor...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
GE kasalar için KYB hem gazlı hem yağlı bulunuyor tedarik edilebiliyor
GF kasalar içinde durum öyle ise yağlı amortisör tavsiye ederim veya monroe'da olabilir memnun kalanları duymuştum

Eski aracım olan nissan almera ya mondeo almıştım
Abi markayı kodlarmısın :rolleyes:
hem maysan mando'ya yakın hem monroe'ye

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
GE kasalar için KYB hem gazlı hem yağlı bulunuyor tedarik edilebiliyor
GF kasalar içinde durum öyle ise yağlı amortisör tavsiye ederim veya monroe'da olabilir memnun kalanları duymuştum

Abi markayı kodlarmısın :rolleyes:
hem maysan mando'ya yakın hem monroe'ye
Kardeşim 4yılı geçti hatırlamıyorum inan ama çok yumuşamıştı çok konforluydu aracım eğer şuan mazda 626 ma amortisör ihtiyacım olsa yine monreo alırdım tıslama sesini duymak için ekstra yavaş geçiyordum kasislerden

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
ön ve arka istiyorum oraya sordum ellerinde olmadığını söylediler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arabayı aldığım kişi orjinal amortisörü olduğunu ve tamir ettiğini ve yeniden tamir görmesi gerektiğini söyledi kompile değiştirip kyb marka amortisör almak mı mantıklı yoksa orjinali tamir ettirmek mi ?
KYB çok sert. Benim önler KYB ile değişmiş daha önce. Başka marka veya orjinal Tamiri seçeneği denenebilir diye düşünüyorum. Ben de KYB’leri değiştireceğim.

Bu arada GF kasa için KYB’lerde ses yapma problemi varmış. Güvenilir bir parçasının söylediği bu. Tercih ederken iyi araştırın derim.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Orjinal çıkma amortisör isterseniz arkadaşın iletişim nosunu paylaşayım

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
(1) Arıyorum ve bulamıyorum şimdide bir kaç parça sitesi var aracın şase nosunu yazıyorsunuz oradan çıkıyor araca uygun güvenilir mi sizce

Okuduğum kadarıyla bi kaç marka öğrendim yanlışım varsa düzeltin lütfen
KYB /Orijinal e yakın/ (sert)
MONROE (Konfor odaklı)
Maysan Mando /Yan sanayi/ (bilmiyorum)

(2)en uygun fiyatlısı tabiki maysan mando sorum şu aranızda kullanan ve memnun kalan varmı ?

fikir'e ve deneyim e ihtiyacım var ben hız taraftarı değilim malum İzmir her tarafı çukur acaba Monroe de baya pahalı çünkü aracım amortisör kitledi hepsini değiştirmem gerekmekte. herkese sağlıklı günler diler saygılar sunarım.

Üst Alt