Mazda 626 GF (1997-02) Yağ Yakma Problemi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi elimde 10-60 mobil 1 var.10-60 ı kullandıktan sonra herşey normale döndü diyelim, 5-30 u denerim,baktım yine eksiltme var tekrar 10-60 a dönerim. 6-7 bin kmyi geçirmem yağ değişiminde.10-60 ın bir zararı olurmu ki,kullananlar motorun gayet sessiz çalıştığını söylüyor...
Seni yanıltmak istemem ama net olarak zararı olmaz, ancak yağ kalın gelirse eğer bir ihtimal lifter sesi yapabilir...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
94 626 sahibi birinin 10/60 yağ koyduktan sonra motorun çok sessizleştiğini söylemişti.

Ben 5-30 ile 10-40 arasında ses farkı görememiştim. Bakalım 10-60 da ne olacak...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arabanın yağ eksiltmesi krank keçesindense komple krank sökülmesi lazım. O işte 1000 i rahat geçer. Krank sökülmesi demekte nere motoru sökmek demek. Bence ya bu iş tam yapılmalı yada yağı kontrol edilerek max 10-40 yağ ile devam edilmeli. 10/60 nerdeyse şanzımana koyulabikecek bir yağ

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arabanın yağ eksiltmesi krank keçesindense komple krank sökülmesi lazım. O işte 1000 i rahat geçer. Krank sökülmesi demekte nere motoru sökmek demek. Bence ya bu iş tam yapılmalı yada yağı kontrol edilerek max 10-40 yağ ile devam edilmeli. 10/60 nerdeyse şanzımana koyulabikecek bir yağ

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az önce baktım cok azyağ eksiltmis(100 ml),usta nasıl baktiysa artik. Zaten bisey yaptirmayacam fazla eksiltmez. Murat 10-60 yağ ile ilgili birçok yorum okudum,olumsuz bisey göremedim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Az önce baktım cok azyağ eksiltmis(100 ml),usta nasıl baktiysa artik. Zaten bisey yaptirmayacam fazla eksiltmez. Murat 10-60 yağ ile ilgili birçok yorum okudum,olumsuz bisey göremedim.
Murat' a göre yorumların bi önemi yok abi. 10/60 çok kalınmış. Onun için en iyi yağ 5/30. Bedava versen su yerine içecek, o kadar çok seviyo :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ben 10- 60 'ı koyalı bir hafta oluyor, şimdilik bir sıkıntı yok bakalım tekrar eksilecek mi, sesindde bir değişiklik hiddetmedim, çalışması da normal.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Abi elimde 10-60 mobil 1 var.10-60 ı kullandıktan sonra herşey normale döndü diyelim, 5-30 u denerim,baktım yine eksiltme var tekrar 10-60 a dönerim. 6-7 bin kmyi geçirmem yağ değişiminde.10-60 ın bir zararı olurmu ki,kullananlar motorun gayet sessiz çalıştığını söylüyor...

Benimkinde de motor sesi gayet normal, ben bi fark olur diyordum ama, oldukça sessiz, eskisi gibi, şimdilik sıkıntı yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bana ustanın gösterdiği yer motorun sol tarafıydı ve yağ kaçağı oradaydı... Bu durumda şanzıman ile bu keçelerin bağlantısını anlayamadım...

Edit; şimdi anladım şanzıman tarafındaki keçe bahse konu olan... Teşekkürler.

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Yag cubugundan eksiltmenin ne kadar oldugunu nerden anliyosunuz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yag cubugundan eksiltmenin ne kadar oldugunu nerden anliyosunuz?

Yağ çubuğundaki iki çizgi veya delik (yada her ne varsa) arası 1 litre olarak kabul edilmekte ve bu iki noktadaki yağın durumuna göre eksik miktar bilinmekte...

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bizimkilerde de vardır mutlaka, ama hiç dikkat etmedim vallaa, ben alt limit ile üst limit arasındaki durumuna göre ayarlıyorum. Ustam öyle göstermişti. :) Hani eskiler derler ya göz kararı (gareri yerel dil) :)

Üst Alt