Mazda 626 GF (1997-02) Silecek Ebatları ve Tavsiyeleri

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
araştırmalarım neticesinde 2 sonuca ulaştım
20" ve 19""
21" ve 19"- 53,5 cm-46 cm
ikisi de oluyor galiba
sizin silecek ölçüleriniz nedir?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Cama tam bastığı azami ölçüye kadar büyütebilirsiniz. Ben kışa girerken 5 tl olanlardan alıyorum zaten bir kış sonra sertleşiyor.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Lastikleri kendimiz değiştirebilir değil mi? Ben gidip yarın alayım öyleyse. Bu arada bu 20-19 kaç cm ?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cama tam bastığı azami ölçüye kadar büyütebilirsiniz. Ben kışa girerken 5 tl olanlardan alıyorum zaten bir kış sonra sertleşiyor.
ben de öyle yapıyorum hocam, ucuza al, her sene yenile
o zaman 50 ye 55 cm uyar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben inch hesabından anlamadığım için elime metreyi aldım ve ölçtüm, sürücü tarafı 55 cm, diğeri 50 cm

Sadece sileceklerin lastiklerini değiştirdim, Japon farklı yapmış uğraşmak istemedim... Gerçekten de kolay oldu böylesi, fakat dikkat edilmesi gereken şey, silecek uçlarını söktüğünüzde dağılmaması için sağlam tutmak, yoksa birde toplama işi çıkar ekstradan...

ÖNEMLİ UYARI !!

Sadece lastik değişimi yapılacaksa; Sileceğin uç tarafından söküldüğünde tuz buz olmuş gibi dağılabiliyor, sağlam tutun ve sadece bir tarafını sökün...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ben inch hesabından anlamadığım için elime metreyi aldım ve ölçtüm, sürücü tarafı 55 cm, diğeri 50 cm

Sadece sileceklerin lastiklerini değiştirdim, Japon farklı yapmış uğraşmak istemedim... Gerçekten de kolay oldu böylesi, fakat dikkat edilmesi gereken şey, silecek uçlarını söktüğünüzde dağılmaması için sağlam tutmak, yoksa birde toplama işi çıkar ekstradan...

ÖNEMLİ UYARI !!

Sadece lastik değişimi yapılacaksa; Sileceğin uç tarafından söküldüğünde tuz buz olmuş gibi dağılabiliyor, sağlam tutun ve sadece bir tarafını sökün...

bi<im süpürgeler zaten orjinal değildir abi,
o yüzden muz silecek alıp takmak yeterli olur diye düşünüyorum
50 ve 55 cm tam uyar mı benim kasaya, büyük falan gelmez değil mi*

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bi<im süpürgeler zaten orjinal değildir abi,
o yüzden muz silecek alıp takmak yeterli olur diye düşünüyorum
50 ve 55 cm tam uyar mı benim kasaya, büyük falan gelmez değil mi*

Orijinallik konusuna girersen piyasadaki bütün malzemeler orijinal değil... Hatta Mazda veya başka bir marka üretici bile fason olarak ürettiriyor ve üzerine markasını koyup sana takım olarak 70-80 liraya satıyor, orijinal isteyenler servise müracaat etsin lütfen...

Bim'den aldığım silecekler de muz silecek Abdulkadir... Hemde üzerinde her türlü kola uyacak şekilde aparatı ile birlikte 3 lira, bir takım aldığında 6 lira...

Herkesin kendi tercihi tabi orası ayrı. Ben takım olarak servisten 70-80 liraya almaktansa, her yıl 5-10 liraya dışarıdan alıp değiştirmeyi daha uygun buluyorum...

Ben takım olarak aldım, sadece lastiklerini söktüm ve kendi aracımın silecek süpürgelerine taktım... ;)

Anlatmak istediğim şey buydu... Sağlıcakla.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Orijinallik konusuna girersen piyasadaki bütün malzemeler orijinal değil... Hatta Mazda veya başka bir marka üretici bile fason olarak ürettiriyor ve üzerine markasını koyup sana takım olarak 70-80 liraya satıyor, orijinal isteyenler servise müracaat etsin lütfen...

Bim'den aldığım silecekler de muz silecek Abdulkadir... Hemde üzerinde her türlü kola uyacak şekilde aparatı ile birlikte 3 lira, bir takım aldığında 6 lira...

Herkesin kendi tercihi tabi orası ayrı. Ben takım olarak servisten 70-80 liraya almaktansa, her yıl 5-10 liraya dışarıdan alıp değiştirmeyi daha uygun buluyorum...

Ben takım olarak aldım, sadece lastiklerini söktüm ve kendi aracımın silecek süpürgelerine taktım... ;)

Anlatmak istediğim şey buydu... Sağlıcakla.
ben de onu demek istedim abi, hatlar karıştı aslında :D
ben de senin taktiği uyguluyorum zaten
klipsini aç yenisini tak , kapat
oldu bitti :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ben de onu demek istedim abi, hatlar karıştı aslında :D
ben de senin taktiği uyguluyorum zaten
klipsini aç yenisini tak , kapat
oldu bitti :)

Aynı şeyi demiyoruz işte...

Ben klipsi süpürgeyi sökmek için açıyorum, daha doğrusu benimkisi klipsli de değil, hoş bir şekilde 10 yaşındaki çocuğun bile söküp takabileceği bir sistemi var bu yüzden de değiştirmedim ya neyse; söktüğüm aynı süpürgeye yeni aldığım süpürgenin lastiklerini sökerek eski yani aracımın üzerindeki süpürgeye takıyorum ve tekrar aracıma aynı süpürgeyi monte ediyorum, yani sadece lastik değişmiş oluyor...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Değişim yaparken sileceği koldan söktükten sonra silecek kolunu yavaş yavaş indirip cama temas edince bırakın. Havada bırakırsanız yanlışlık kolunuz çarpar camcı ararsınız sonra aman dikkat :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Belki o bundan 2 sene önce yokmustur bilmiyorum ama sileceksepeti.com da her marka modeli seçip onun ölçüsünde silecek siparişi verebilirsiniz. Ben oradan 3 kez alışveriş yaptım orjinal bosch gönderiyorlar ve çok kaliteli. Kışın da ole çok sertlesmiyor. Yanında küçük bi kağıt parfum de gönderiyorlar onun kokusunu çok seviyorum :harika:

626 gf kasa silecek seti 25 tl bu arada. Ve genelde siparişten sonra ertesi gun geliyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ben GE için sanayide 15 TL'ye aldım, üstüne de ücretsiz taktırdım :) Nasılsa ortalama her sene değişecek.
Takmasına da para aliyolarmıydı normalde? 30 saniye surmuyorki zaten yuvasına oturması

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bende aldım geçen çiftini 15 tl ye aldığım yerdeki amcam taktı ama lakin tırnağı tam oturtmadı galiba ,gözüme biraz farklı gelmşti ,2 gün önce akşam izmirden manisaya dönüş yolunda yağmur başladı açtım silgeçleri o kadar sessiz ve aheste içinde çalışıyorlar ki oh be dedim :) ,5 dakika geçmedi benim önümdeki silgeç uçtu gitti koldan zor kapattım hemen çizebileceği aklıma geldi ,sol şeride gitti trafikde yoğundu inşallah başka bir araca zarar vermemiştir veya gündüz onu bulan birine hediye olmuştur yepisyeniydi :D

şimdi ben demek istiyorumki taktırırsanız arkasından sizde kontrol edin tutun bastırın asılın adamın yanında :D yolda uçmasın sonra :)

Tarık K

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - Sedan
En uygun kaç cm silecekler oluyor arkadaşlar?
Camdan taşmaması ve sileceklerin birbiriyle çakışmaması azami ebatları veriyor. Ölçme imkânım yok şu anda.

Tarık K

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - Sedan
...
Aylar sonra ben de 55 ve 50 cm muz silecek taktım. Camdan taşmıyor, üst kenara kadar da iyi basıyor. Orijinal ölçü değil muhtemelen fakat bu ölçüyü kullanmaya devam edeceğim. Hâlâ kafası karışık olanlar bulunabilir diye paylaşmak istedim.

Üst Alt