Mazda 626 GF (1997-02) Buji Önerisi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Önerilen bujilerin kullanımında sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kafam karışmasın diyorsan hocam, kullanım klavuzundaki değerlerde buji kullanabilirsin.

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Arkadaşlar hayırlı akşamlar.size danışmak istediğim bi sorun var.aracıma seiwa marka buji kablosu aldım uymadı.uymamasının sebebi ise bobine taktığım tarafın uçları büyük geldi.mazuki marka kablo hakkında bilginiz varmı

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaşlar hayırlı akşamlar.size danışmak istediğim bi sorun var.aracıma seiwa marka buji kablosu aldım uymadı.uymamasının sebebi ise bobine taktığım tarafın uçları büyük geldi.mazuki marka kablo hakkında bilginiz varmı
Seiwa her ne kadar üzerinde Japon malı yazsa da kullanıcılar tarafından da çok verim alınan bir marka değil benim gördüğüm kadarıyla. Mazuki'yi de ilk defa duydum. Yerinizde olsam NGK'dan şaşmazdım.

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Seiwa her ne kadar üzerinde Japon malı yazsa da kullanıcılar tarafından da çok verim alınan bir marka değil benim gördüğüm kadarıyla. Mazuki'yi de ilk defa duydum. Yerinizde olsam NGK'dan şaşmazdım.
NGK bulamıyorum bi kaç parçacıya sordum hiç biri getirtemiyor.parçacının şaseyi yazdığında çıkan bi marka mazuki.performans kablosu diye geçiyordu

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
NGK bulamıyorum bi kaç parçacıya sordum hiç biri getirtemiyor.parçacının şaseyi yazdığında çıkan bi marka mazuki.performans kablosu diye geçiyordu
Şaşırdım. GE kasalarda orijinal kablo üreticisi Yazaki'ydi. Acaba onunla karıştırıyor olabilir misiniz?
Yanlış yönlendirmemek için GF kullanıcılarının fikirlerini bekleyin derim. ;) Aşağıdaki konuyu da inceleyebilirsiniz bu arada.

Buji Kablosu Önerileri

Ayrıca İzmir Özkur Oto bu konularda fazlasıyla tecrübeli. İsterseniz bir arayıp görüşün derim. Kafanıza yatarsa kargolatırsınız.

http://www.ozkuroto.com/

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Şaşırdım. GE kasalarda orijinal kablo üreticisi Yazaki'ydi. Acaba onunla karıştırıyor olabilir misiniz?
Yanlış yönlendirmemek için GF kullanıcılarının fikirlerini bekleyin derim. ;) Aşağıdaki konuyu da inceleyebilirsiniz bu arada.

Buji Kablosu Önerileri

Ayrıca İzmir Özkur Oto bu konularda fazlasıyla tecrübeli. İsterseniz bir arayıp görüşün derim. Kafanıza yatarsa kargolatırsınız.

http://www.ozkuroto.com/
İyi hatırlıyorum mazuki dedi ama büyük ihtmal kofti bi marka.yarın görüşcem özkur otoyla.teşekkür ederim

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Ben 3 ay önce ngk aldım söylediğiniz markaları araştırdım biraz NGK bunlardan çok üstün, bence bulunur ben nereden n11 den almıştım

Smtserkan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert Sedan
Slm arkadaşlar mazda 626 98 model 2.0 motor aracıma buji gerekiyor..hangi marka gerekir ?
Yardımcı olabilecek varmi ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Slm arkadaşlar mazda 626 98 model 2.0 motor aracıma buji gerekiyor..hangi marka gerekir ?
Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var, aşağıdaki linkten de faydalanabilirsiniz, aynı motor yapısı çünkü.

Konu açarken forumda arama yapmakta yarar var. Kolay gelsin, keyifli forumlar kazasız belasız günler. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Geçenlerde değiştirdim, tavsiye ederim;

Denso K16R-U11

45759

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
4x Ngk Zfr6f-11 - n11.com

@dülgeroğlu Kazım'ın tavsiyesi ile bu ürünü sipariş geçtim, ilerleyen süreçte izlenimlerimi yazarım. :) Sanayide sık bulunmuyor, bir yerde rastladım ve 70 lira fiyat verdiler.

Ayrıca; Mazda 626'ların orijinal bujisi iridyumdur diyen iki tane embesil parçacıyla papaz olmamak için kendimi zor tuttum...

Veli abi üzerinden epey zaman geçmiş, ama geri, dönüş yapmamışsın sanırım. BUjileri değişeli 10 binden fazla oldu sanırım. Buji değişimi yapmam gerekebilir. NGK bkr5e yerine bunu mu alsam? Sepette ek indirimle 76 TL ye geliyor

Bir de şu var LPG için deniyor, bunlarda da tırnak aralığını 0,7-0.8 bandına düşürmek gerekiyor mu acaba?

Son düzenleme:

Üst Alt