Mazda 626 GF (1997-02) Baskı Balata Değişimi

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Gözlem olarak; debriyaj taaaa dipten kavrıyor, o dereceki 2-3 kez stop ettirdim alışana kadar. Ayagımı sanki taaaa çamurlugun içine kadar sokuyomuşum gibi geliyor. Normal sanırım. Alışmam gerekecek.

Çekişte bir fark göremedim, prensibimdir 2000-2900 devir arasında kalmaya itina gösteririm. Zaten sorunumda 3000 devir üstünde yokuş yukarı sürüşte farkedildi.

Servis ve ustayı degerlendirecek olursak; işçilik tamam 300₺. Helali hoş olsun. Ama ufak tefek şeylerden sürekli bir kitleyelim bir ekleyelim niyeti ve bunun alenen olması bana üzücü geldi.
Birde şu var beni üzen, örnek veriyorum; ustaya fren merkezini tamir ettiriyorsun diyelim, hemen yanıbaşında fren merkezine baglı olmayan bir somun-civata herneyse gevşemiş düşecek, bunu sıkmaz mısın yaaa? Ne kaybedersin? Ne kazanırsın?

Büyük ah ettim, evin bahçesine güzel tamir rampası misali biyer yapacagım. Şükürki elimizden birşeyler geliyor, acı-sızı dert-keder olmadıkça çogu şeyi yapacagım.

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mesaj cidden alındı, herkesi memnun etmek elbette imkansız ama memnuniyet oranı ciddi derecede düşüyor gözlemlerime göre. Tavsiyelerimden çıkaracağım.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Teşekkür ederim, Sagolun.
Yukarıda ekte resim vardı ilk paylaşımda, düzenleme ile yazıya döküldü ekte yazanlar. Arzu ederseniz resim olarak PM atayım.
Bende işçilik ücreti için yakınmada bulunmadım "Helali hoş olsun" diye takdirimde mevcut. Ustalıkları iyi, buna diyecek yok.

Hayırlı olsun. İşçilik uygun olmuş bence. Ayrıca ekte ne var ben görüntüleyemedim!

Son düzenleme:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Hayırlı olsun bakımlarınız pedalın ayarı var onu kafaya takmayın ustanıza söyleyin bilir hatta kendinizde kurcalayabilirsiniz debriyaj pedalının altında biraz inceleyin görürsünüz.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yanlış hatırlamıyorsam 10'luk anahtarla pedalı öne çekebiliyorsunuz.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Bi ara debriyaj gıcırtısı için bakmıştım debriyaj aksamının oralara . 10 luk anahtarsa büyük ihtimal gördügüm yer olmalı.
Teşekkürler Arkadaşlar.
Hayırlı olsun bakımlarınız pedalın ayarı var onu kafaya takmayın ustanıza söyleyin bilir hatta kendinizde kurcalayabilirsiniz debriyaj pedalının altında biraz inceleyin görürsünüz.
Yanlış hatırlamıyorsam 10'luk anahtarla pedalı öne çekebiliyorsunuz.

Üst Alt