Mazda 626 GF (1997-02) 190.000 Bakımı İçin Tavsiyeleriniz

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hocam yoğurdum ekşi diyen olmaz. Ben bu aracı üreten (Mazda) firmanın önerilerine uyarım. Benim için kıstas budur.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum, yağ konusundaki gözlemlerini aktarırsın.

daiken için fiyatlarınızı bekliyorum.
yağ kalınlığı için de aslında ben de yağı koydurduğum halde aynı sizin gibi endişelerim vardı fakat mobilin sitesinde ;
"Özellikleri
Eski motorlarda ekstra koruma için üstün/mükemmel yağ filmi kalınlığı
Eski motorların yağın yakmasını azaltmaya yardımcı olmak için yüksek viskozite
Aşınmış motorları korumaya yardımcı olmak amacıyla daha fazla aşınma önleyici katık maddeleri"
benim de bu fikrimi kırdı aslında..kullandıkça görecez :)

350TL kargo dahil var. Daha ucuz bulamazsanız bilgileri paylaşayım.

Yağ konusunda Adem ustanın görüşünü alın derim, Adam yıllardır bu işi yapıyor. Y.Servistede çok uzun bi geçmişi var..

Dexelia da Mazdanın kullandığı yağlardan biri, yine eneos ve motul Japon ürünler..

Kişisel görüşüm 10/40..

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
tesekkurler..cümlemize..
yağ filmi ile ilgili olarak bildiğimden değil ama bunu yapan firma üstün performans araçlarına da bunu uygun gördüğüne göre bunun önlemini almıştır diye düşünürken yine mobilin sitesinde bu yağ için aşağıdaki açıklamayı buldum..yanlış anlaşılmasın bi iddaam yok sadece bilgi amaçlı..

"Mobil 1 10W - 60 Gelişmiş Tam Sentetik Motor Yağı, hassas bir şekilde dengelenmiş bir bileşen katık sistemi ile desteklenen ultra yüksek performanslı sentetik baz yağlardan oluşan özel bir karışım ile formüle edilmiştir. Mobil 1 10W-60, aracınızın uzun ömürlü olması amacıyla, kilometresi yüksek motorlarda uzun süreli koruma sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Yağ kaçaklarını önlemeye yardımcı olmak için ekstra conta besleyiciler içerir
İstisnai temizlik sağlar ve mevcut tortuları temizler
Eski motorlarda ekstra koruma için üstün/mükemmel yağ filmi kalınlığı
Eski motorların yağın yakmasını azaltmaya yardımcı olmak için yüksek viskozite
Aşınmış motorları korumaya yardımcı olmak amacıyla daha fazla aşınma önleyici katık maddeleri
Mükemmel tam kapsamlı aşınma koruması için yüksek performanslı baz yağlar"
İyi günlerde kullan kardeş.

Şimdi forumdan ikide bir parça ihtiyacı olanlara birşeyler öneriyorum, ürünleri ben satmıyorum arkadaşlar, yada kimseden bi komisyonum falan da yok. daha öncede başka arkadaşlarımıza da tarif ettim, önerdim hesaplı aldılar.
Daikin markayada fiyat veren kişi Afyon'da tanıdığım bir esnaf ve gayet dürüst birisidir, ona mazdaforum ismiyle alacak kişilere gerekli kolaylığı sağlamasını defalarca tembihledim.. Gereğini yapacaktır.
Almak isteyenlere telefon veririm.
Bu forumda olmamızın en büyük sebebi olan yardımlaşma da benim kazanımım..
Yine çıkma parça gereksinimlerinde kazalı mazdası olan, ki bunu hakanemre de tanır, bana tanıştırdı ve tanıdığım farklı çıkmacıların bilgilerini verebilirim, malum çıkmacılar pahalıcı olur özellikle incik boncuk konusunda ve bu tecrübeyle sabittir.
Geçen viraj demirini sorunsuzca ve hesaplıca aldık çok şükür...
Bunun için birlik oluyoruz her konuda..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Vur de vuralım kır de kıralım :sopa::) :jedi: :kafa: [member=41]aliparlar1983[/member]

Parti of Mazda... Amblem belli...
Vekillerde siz olun G.Başkan da Veli abi olur..
Mazda'ya ötv muafiyeti veririz..
Artık Mazda bize Mazda9 üretir...
Yada Mx9...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

alptug

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ali bey çok teşekkür ederim.benim istediğim tam da bu..yani tecrübelerimizi paylaşalım birbirimize destek olalım her ilden arkadaslıklarımız ve dostluklarımız da bu manada gelişsin..dolayısıyla afyondaki parçacının ya da diğer parça temin edecek ustaların olması bunların forumda paylaşılması asla yanlış anlaşılmamalı zaten..ocak ayı içinde yaptıracağım kısmetse ve size o zaman mutlaka özelden mesaj atıp parça için ustayı arayacağım..
tekrar tekra teşekkür ederim.saygılarımla

ali bey çok teşekkür ederim.benim istediğim tam da bu..yani tecrübelerimizi paylaşalım birbirimize destek olalım her ilden arkadaslıklarımız ve dostluklarımız da bu manada gelişsin..dolayısıyla afyondaki parçacının ya da diğer parça temin edecek ustaların olması bunların forumda paylaşılması asla yanlış anlaşılmamalı zaten..ocak ayı içinde yaptıracağım kısmetse ve size o zaman mutlaka özelden mesaj atıp parça için ustayı arayacağım..
tekrar tekra teşekkür ederim.saygılarımla

Ben teşekkür ederim özelden yazdım..

Bende hafif-orta bakım için malzemeleri sipariş ettim..

1- P.O 10/40+lpg li yağ 4 lt 35 TL
2- Yağ Filtresi Orjinal Mazda 15 TL
3- Hava Filtresi Orjinal Çin malı 10 TL
4- Lpg filtre Orjinal Atiker 10 TL
5- Depo marka Sol Far 150 TL
6- 2 adet Hyundai Era Sis Farı- Orjinal PRC marka 40 TL
7- Tps Sensörü 60 TL
8- Motor temizlemek için 2.5 lt mazot 10 TL
9- Balata Temizleme spreyi 10 TL

Üst Alt