Mazda 626 GE (1991-97) Radyatör Su Eksilmesi

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Acaba termostat geç mi açıyor, bu arabalarda su taşmaz, eksilmez normalde, hararet yükseliyor mu kontrol ettiniz mi? Benim de bir ara zorluyordu, termostat geç açıyormuş değiştirdim sorun bitti.

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar bu gün merser servisteydim saolsun kazım usta ilgilendi aracımla benim aracım da çok şükür conta yanmamış kazım usta kontrol eddi soğutma suyum antifiriz ölçümetresiyle -10 derece göründü biz yinede komple sistemdeki suyu ve yedek haznedeki suyu boşaltıp yeniledik castrol 3 litre entifiriz koyuldu suyu tamamlandı havası alındı 3 kez fan açtı kapadı normal şekilde bu arada benim yedek hazneye giden hortum.tamamen tıkalıymış uzun bir şisle hortumun içindeki pisliği pası açtık tazzikli hava ile hava tuttuk açıldı yedek hazne sökülük temizlendi şuan için herşey normal çok şükür korkulucak bir şey yokmuş sevindim buna sadece anyifiriz koyarken triger kayışına döküldü biraz araba çalışırken cır cır cır ötüyo kazım usta kendiliğinden keser dedi

GALAXY J7

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Bilmiyorum hangisi triger

Triger kayışı yapısı itibarı ile iç tarafında dişli olan ve dişlilerin hareketini ileten kayıştır. V kayışı ise kesiti V şeklinde düz olan ve kasnaklar arasında hareket iletimi sağlayan kayıştır.

Açıkta mı diye sormamın sebebi Trigerler genelde açıkta olmazlar.Bu hem güvenli değil (diş aralıklarına bir şey girmesi kayışa zarar verecek madde gelmesi v.s hemde kayışın dış etkilerden dolayı özellik ve ömrünün kısalması demek.

Triger kayışı:

http://bilgifenerim.com/wp-content/uploads/2015/07/triger.png

V kayışı:

http://mobilotoservis.com/blog/wp-content/uploads/2015/03/v-kayışı-nedir1.jpg

Son düzenleme:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Arkadaşlar bu gün merser servisteydim saolsun kazım usta ilgilendi aracımla benim aracım da çok şükür conta yanmamış kazım usta kontrol eddi soğutma suyum antifiriz ölçümetresiyle -10 derece göründü biz yinede komple sistemdeki suyu ve yedek haznedeki suyu boşaltıp yeniledik castrol 3 litre entifiriz koyuldu suyu tamamlandı havası alındı 3 kez fan açtı kapadı normal şekilde bu arada benim yedek hazneye giden hortum.tamamen tıkalıymış uzun bir şisle hortumun içindeki pisliği pası açtık tazzikli hava ile hava tuttuk açıldı yedek hazne sökülük temizlendi şuan için herşey normal çok şükür korkulucak bir şey yokmuş sevindim buna sadece anyifiriz koyarken triger kayışına döküldü biraz araba çalışırken cır cır cır ötüyo kazım usta kendiliğinden keser dedi

GALAXY J7

Geçmiş olsun, sorun çözülmüş.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gecmis olsun.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
Bu arada radyatör kapağı kesinlikle adem ustamında dediği gibi 1.1 bar olmalıymış bizim araçlarda bilginize..

GALAXY J7

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bu arada radyatör kapağı kesinlikle adem ustamında dediği gibi 1.1 bar olmalıymış bizim araçlarda bilginize..

GALAXY J7
evet adem ustam 1,1 bar futaba veya mobis marka öneriyor, ama tr de satılmıyor galiba
genelde hkt marka 0,9 bar japon malı takıyorlar

böcek

Katılımcı
Serviste orijinalini de gördüm ben sarı etiketli japonca yazılar var üzerinde fiyatını sordum usta 80 lira filandır dedi 1.1 bardı bizim guzulara 1.1 bar olmalıymış 0.9 barda erken açıyormuş kapak su eksiltmede yapabilir dedi usta en doğrusu neyse onu kullanman gerek dedi bende ümraniye oto sanayiden 1.1 bar HKT marka japon malı kapak aldım 20 liraya

GALAXY J7

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Serviste orijinalini de gördüm ben sarı etiketli japonca yazılar var üzerinde fiyatını sordum usta 80 lira filandır dedi 1.1 bardı bizim guzulara 1.1 bar olmalıymış 0.9 barda erken açıyormuş kapak su eksiltmede yapabilir dedi usta en doğrusu neyse onu kullanman gerek dedi bende ümraniye oto sanayiden 1.1 bar HKT marka japon malı kapak aldım 20 liraya

GALAXY J7

Aynen öyle. Aracı aldığımda 0,9 barlık vardı sonra usta 1,1 barlık HKT takmış. 0,9 lukların bir önceki GD kasalarla daha uyumlu olduğunu söyledi.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ben hiç değiştirmedim hiç de bakmadım, peki nerede yazıyor bu barlar?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ben hiç değiştirmedim hiç de bakmadım, peki nerede yazıyor bu barlar?

Radyatör kapağının üzerinde etiket vardır orada yazar,

kapak.jpg

Üst Alt