Mazda 626 GE (1991-97) Ön Konsoldaki Tweeter İçin Hoparlör

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Mrb arkadaşlar göğüslükte 2 tane ufak hoparlör yeri var bende içleri boş burası twiter için değil mi öyleyse ne takmalıyım yardımcı olue musunuz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende GE 626 varken merak edip hiç oraları kurcalamadım, sökmedim içine bakmadım, hatta çalışıyor mu, yoksa görsellik olarak mı konulmuş onu dahi merak etmedim... Bu soruya en güzel yanıt, o bölümü sökerek bulunabilir... Oraya göre uyacak bir çok tweeter hoparlör mutlaka vardır.

tweeter hoparlör - Google'da Ara

Moderatörün son düzenlenenleri:

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende Gf 626 varken merak edip hiç oraları kurcalamadım, sökmedim içine bakmadım, hatta çalışıyor mu, yoksa görsellik olarak mı konulmuş onu dahi merak etmedim... Bu soruya en güzel yanıt, o bölümü sökerek bulunabilir... Oraya göre uyacak bir çok tweeter hoparlör mutlaka vardır.

tweeter hoparlör - Google'da Ara
zaten kapakları sabit değil oynuyor içi boş görünüyor cevap için tşkler

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Bildiğim kadarıyla onlar süs olarak yapılmış.Beni de çok meşgul etmişti bu delikler. Oraya uygun boyutta speaker bulmak çok zor. Çünkü çok küçükler.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mrb arkadaşlar göğüslükte 2 tane ufak hoparlör yeri var bende içleri boş burası twiter için değil mi öyleyse ne takmalıyım yardımcı olue musunuz

Sadece seninki değil hepimizinki boş merak etme. :D Ortadoğu'ya gelen 626'lar donanım olarak kırpıldığından dolayı oralar da boş bırakılmış. Tweeter takayım dersen de biraz zor olur diye düşünüyorum, çünkü teybe giden bir kablo bağlantısı çekmek için konsolu sökmen gerekebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlgimi neden çekmemiş şimdi anlaşıldı, bilgilendirme için teşekkürler Hamdi... :)

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Sadece seninki değil hepimizinki boş merak etme. :D Ortadoğu'ya gelen 626'lar donanım olarak kırpıldığından dolayı oralar da boş bırakılmış. Tweeter takayım dersen de biraz zor olur diye düşünüyorum, çünkü teybe giden bir kablo bağlantısı çekmek için konsolu sökmen gerekebilir.
çok teşekkürler o zaman onları oraya sabitliyim ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bir iki foto olsaydı öneride bulunabilirdik. Herkesin kullandığı Mazda modeli farklı sonuçta ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bir iki foto olsaydı öneride bulunabilirdik. Herkesin kullandığı Mazda modeli farklı sonuçta ;)
Direksiyonun sol üst tarafında görünen boşluk. 2 tarafta da var. İçine birşey yerleştirilse bile kablo vs için göğüs sökülecek gibi.
image.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
626626.JPG

Buraya göre tweeter bulmak da kolay olmaz zaten, şimdi fotoğrafta baktım da, çok küçük boyutu varmış. :)

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
bu japon boşuna koymz bence ama hayret ki herkeste boş

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Eski aracım olan almera da direklerde vardı tweeter şimdi ben 4 hoparlörü değiştirdim Piooner ön kapılara aldığım hoparlörde hata yaptım üzerinde tweeter yok arka ovaller çok güzel oldu ama önün sesi kalın oldu kısacası tweeter önemli ben onu anladım 2 adet tweeter alıp takacağım bunun bağlantısı teyipten mi kapı hoparlöründen mi? Başka araçta denedim megane var tweeter ses az geliyor ama kapattığımda çok fark ediyor biraz hassasım seslere ben

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eski aracım olan almera da direklerde vardı tweeter şimdi ben 4 hoparlörü değiştirdim Piooner ön kapılara aldığım hoparlörde hata yaptım üzerinde tweeter yok arka ovaller çok güzel oldu ama önün sesi kalın oldu kısacası tweeter önemli ben onu anladım 2 adet tweeter alıp takacağım bunun bağlantısı teyipten mi kapı hoparlöründen mi? Başka araçta denedim megane var tweeter ses az geliyor ama kapattığımda çok fark ediyor biraz hassasım seslere ben
Tweeter; yapısı gereği zaten az ses verir... Ama tiz ses verir, bir sisteme sadece tweeter bağlandığında bir iki parça sonra insanı sinir yapabilir... Teyp çıkışında ayrıca tweeter çıkışı olduğunu zannetmiyorum, bu sebeple hangi seçenek kolayına gelirse oradan kabloyu çekebilirsin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Biraz sert bi kabloyu o delikden içeri salın bi yerlerden çıkacaktır biraz uğraşarak oraya teweeter ekleyebilirsiniz torpido sökmeye gerek oldugunu düşünmüyorum.

@Bayraktar ın dediği gibi 2 çeşit kapak var , teweeterli ve teweetersiz olarak.
Not ; Mevcuttaki teweetersiz kapağın üretimi yok

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
2 tweeter almak yerine önlere de pioneer 6960 f aldım sacı keserek taktım ef-sa-ne binen diyor ses sistemi kime yaptırdın

Ekli dosyalar

• 20200213_091208.jpg
    20200213_091208.jpg
    275.4 KB · Görüntüleme: 54
  • 20200213_113532.jpg
    20200213_113532.jpg
    193.1 KB · Görüntüleme: 54

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler @Domestos . Peki Ankara'da Mazda çıkmacılar nerede bulabilirim :))
Osmanlı otomotiv

Üst Alt