Mazda 626 GE (1991-97) Motor Suyu Değişiminden Sonra Hava Problemi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Evet minimumla maximum arasında olan su 30 km metre yoldan sonra maksimum cizgiyi biraz geçmiş sonrasında tekrar radyatöre göndererek normal seviyesine dönmüş oluyor.

Suyun genleşmesi nedeniyle bir miktar yükselme normal sayılabilir. Motor soğukken ve sıcakken gaza yüklenildiğinde su seviyesinde değişme olmuyorsa sıkıntı yoktur.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Yok çok şükür sadece yol yaparsam oluyor bahsettiğim.gece gece bana vaktinizi ayırdınız çok ama çok teşekkür ederim.

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Forumda araştırma yapmama rağmen ve uygulamama rağmen hala düzelmedi
Öncelikle az ısıtan kalorifer peteğini temizledim porcoz ile bya temizlendi ve duruladim , daha sonrasında radyatör kapağından sürekli su koyup fan açtırıp su taşınca yeni aldığım radyatör kapağini kapattım , daha sonrasında gaza geçmedi uzun süre ve rölanti çok dalgalı olmaya başladı istop edip durdu tekrar çalıştırıp regülatörde çıkış hortumundan hava çıkarttım tekrar taktım birazda rölanti motorunun su hortumundan kelepçeyi gevşetip hava kabarcığı ve su çıkardım tekrar taktım ama hala hava var gaza geçmiyor rölanti istop edecek kadar düşüyor daha önceki paylaşımları da okudum ama nerede hata yapıyorum anlamadım , daha basit yolu yokmu bu aracın acaba bir kerede bir noktadan havasını alabileceğim , daha öncesinde aracım sorunsuz şekilde LPG'de ve kalorifer ılık şekilde üflüyor rölantimde 900 1000 1100 civarında seyrediyordu , üç dört gün sonra yola çıkacağım çıkmadan halletmek istiyorum bu sorunu yardımlarınızı bekliyorum abilerim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Forumda araştırma yapmama rağmen ve uygulamama rağmen hala düzelmedi
Öncelikle az ısıtan kalorifer peteğini temizledim porcoz ile bya temizlendi ve duruladim , daha sonrasında radyatör kapağından sürekli su koyup fan açtırıp su taşınca yeni aldığım radyatör kapağini kapattım , daha sonrasında gaza geçmedi uzun süre ve rölanti çok dalgalı olmaya başladı istop edip durdu tekrar çalıştırıp regülatörde çıkış hortumundan hava çıkarttım tekrar taktım birazda rölanti motorunun su hortumundan kelepçeyi gevşetip hava kabarcığı ve su çıkardım tekrar taktım ama hala hava var gaza geçmiyor rölanti istop edecek kadar düşüyor daha önceki paylaşımları da okudum ama nerede hata yapıyorum anlamadım , daha basit yolu yokmu bu aracın acaba bir kerede bir noktadan havasını alabileceğim , daha öncesinde aracım sorunsuz şekilde LPG'de ve kalorifer ılık şekilde üflüyor rölantimde 900 1000 1100 civarında seyrediyordu , üç dört gün sonra yola çıkacağım çıkmadan halletmek istiyorum bu sorunu yardımlarınızı bekliyorum abilerim.
Sistemde hava var. Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Gaz kelebeğinin oralarda ince su giriş çıkışı olan yerler var. O hortumlardan üsttekini çıkararak havasını alabilirsiniz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt