Mazda 626 GE (1991-97) Klima Bakımı

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç sahibi kırmızı yazılarda çok güzel bir noktaya değinmiş. Faydalı olur diye paylaşmak istedim.

c2f8b5e7d14687e7591fcd1ce922e617.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç sahibi kırmızı yazılarda çok güzel bir noktaya değinmiş. Faydalı olur diye paylaşmak istedim.

c2f8b5e7d14687e7591fcd1ce922e617.jpg

Türkiye ye nadir giren araçlar için genel konuşmak doğru olmayacağı için bu kırmızı yazıları şahsen dikkate almıyorum... Mazda 626'ların klima gaz kodu R134a dır ve klima işiyle uğraşan yerlerden temin edilmektedir... Ayrıca; Ozan'a da zararı yoktur... :p :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bazı ilanlarda görüyorum adam o kadar bakım yaptırmış ki bir tek klima çalışmıyor onunda gazı yok gaz basılacak diyor. Boyle olunca bende o kadar bakım yaptırmışsın 80 liralıkda gaz bastıramadın mı diyorum içimden.

Kırmızı yazıyı okuyunca adamı haklı bulmuştum ama tezi çürüdü biraz. Ama kendi aracı için haklı olabilir :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölanti motorunundan dolayı çoğu 626 klimayı kullanamıyor... Bu yüzden de 80 lirayı vermeyen çok... :)

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar bizim.guzularım klima gazı nerelerde vardır servis bizde yok diyor kodlumu bunlar nasıl yapıcaz

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konu içinde aydınlatıcı bilgiler var... Klima işi yapan yerlerde rahatlıkla bulunur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha sağlam ustan yoksa bence oralarda bulsan da Adem Ustama git derim... Kafan da rahat olur guzu da...

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !! :p

böcek

Katılımcı
Herkese hayırlı geceler allah rahatlık versin malumunuz ben nöbetteyim sabaha kadar ☺ guzuya istanbul anadolu yakasında klima gazı doldurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Herkese hayırlı geceler allah rahatlık versin malumunuz ben nöbetteyim sabaha kadar ☺ guzuya istanbul anadolu yakasında klima gazı doldurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Ümraniye Sanayi de Dolum Yapan Yerler Var..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Neredeyse her oto elektrikçide dolum makinası var.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Kaçak kontrolu dolum yapılan bağlantılardan mı yapılmalı? Bir de hangi aralıklarda doldurulmalı acaba? Ben 2009 da doldurdum bitmiş olabilir mi acaba? Gerçi soğutmasından memnunum ama sık sık tekrarlanması gerekir mi?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kaçak kontrolu dolum yapılan bağlantılardan mı yapılmalı? Bir de hangi aralıklarda doldurulmalı acaba? Ben 2009 da doldurdum bitmiş olabilir mi acaba? Gerçi soğutmasından memnunum ama sık sık tekrarlanması gerekir mi?
Soğutmada sıkıntı yoksa hocam gerek yok, belirli sürelerde yılda bir kontrolü sağlarsınız, kışın da ayda bir açarak gazın devirdaim etmesini sağlamanızda çok fayda var.

böcek

Katılımcı
Ben okadar gazı havaya salmama rağmen halâ klima buz gubi soğutuyor maşallah ☺

Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Klimayı açınca rölanti düşmesi sorunu ile klima bakımının nasıl yapıldığını anlatayım. Diğer arkadaşlara yardımcı olur. Torpidonun hemen altında radyatör var onu babam güzelce bir söküp yıkadı temizledi. Klima soğutma sorunu çözüldü şuanda buz gibi. Araba klima açınca rolantide sönmesini sebebide muşur'da bir ayar vidası var. Biz normalde sıkıyoruz bunu gevşettik sorun çözüldü. Tüp ayarı çok sağlam bir ustada yaptırmak gerekiyormuş yaptırdım sorun düzeldi. Şuan 2000 motorun gücünü hissediyorum.

Üst Alt