Mazda 6 & Honda Accord Kıyaslaması

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhaba. Yazılanları üstün körü okudum. Bende kendi fikrimi belirtmek istedim. Accord bence bı gömlek daha üstün. Örnek vermek gerekirse deri döşemesi Mazda 6 nispeten daha kaliteli ses sistemi yine aynı. Elektrikli koltuk Accord iki koltukta var Mazda 6 da sürücü koltuğunda. Mazda 6 Multi medya almak istiyorsunuz yapamıyorsunuz. Çünkü yok Türkiye'de yok :) konfor olarak Accord çok iyi diyebilirim. Bu değerlendirmem 2004 Mazda 6 ile 2004 2008 Accord ile yaptım 2008 Accord makyajlı kasa oluyor 2008 sonrası yeni kasa.

Performans olarak ise her türlü Mazda 6 çünkü kalkislari hızlanması Accord göre hızlı ve tatminkar. Accord ise kalkislari hantal bunun sebebi sanırım 1460 kg olması.

Ayrıca ben hasarlı araç alıp satan biriyim ama henüz kâr edemedim :) ama Honda grubunda Accord Civic vs.. sonrooufun kenarlarında göçük yada lokal boya varsa o araç şaseden darbe almıştır. Honda grubunda sanırım şase olayı galiba zayıf. Sanırım maksadı aştım. Herkesin fikrine saygı duyarım umarım kötü yada yanlış birşey yazmamışimdir. Tskler saygılar.
Karşılaştırma güzel ancak Mazda 6 nında makyajlısı ile kıyaslamanız gerekir. Mazda makyajda çok fazla noktaya dokunan bir firma ;) Mazdanın şasisi daha sağlam :harika:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aslında atenza kısa hızlanmalarda accorddan çok daha iyi. Mesela 0-50 arası ok gibi. Ama özellikle 90'dan sonraki devirlenmesi çok ağır. Accord tam tersi kalkış ağır ama onda sonrası aşırı iyiydi. Uzun yolda accordla 140-150 den aşağı inmezdi hızım, atenzanın kadranda bir kere 160 gördüm o kadar :)

Ama yavaş olması daha iyi, accord kanıma girip yoldan çıkarıyordu beni :D önüme gelene ayar veriyordum :D
Nasıl hızlanmaz yahu? Ben 626 ile gaza hafif dokunduğumda bile 150/160'a çıkıyor sonra hemen kendimi dizginlemeye çalışıyorum. :) Mazda 6'nın hızlanması bunun yanında çok çok iyidir herhalde. Bu hantallık A'ya göredir dimi? Yoksa kendi sınıfındaki araçlar içinde de kötü değildir sanırım?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nasıl hızlanmaz yahu? Ben 626 ile gaza hafif dokunduğumda bile 150/160'a çıkıyor sonra hemen kendimi dizginlemeye çalışıyorum. :) Mazda 6'nın hızlanması bunun yanında çok çok iyidir herhalde. Bu hantallık A'ya göredir dimi? Yoksa kendi sınıfındaki araçlar içinde de kötü değildir sanırım?

Otomatikte çok ağır kalıyor, manuelde daha iyi hızlanıyor ama bu seferde yakıt artıyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
626 daha iyi hızlanır ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Otomatikte çok ağır kalıyor, manuelde daha iyi hızlanıyor ama bu seferde yakıt artıyor.
626 daha iyi hızlanır ;)
image.jpeg

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Performans için 2.4'e veya biraz konfordan ödün vererek turbo dizele geçmeyi düşünüyorum...

Akşam daha detaylı bilgiler eklerim. Konuyu açtığımda 6 daha tazeydi, ama şu an neredeyse 6 ay oldu. Bazı ilaveler ve düzeltmeler yapmam gerekiyor :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bülent abinin dediği gibi senin guzu manuel olduğu için seri geliyordur.

Sahibinden.com da her aracın teknik verisi var, ne kadar doğrulukla yazılmış bilinmez...
e2972992e0af6b790e4d547d6984db7b.jpg
3be89366c9b4bba1e135e93707e202d5.jpg

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Küheylan(2001 626) ile tufan(2010 m6)'ı kıyaslarsak küheylan toz yutturur. Tamam biri 115hp( ben buna hiç inanamadım, expertizde bile 240bindeki arabanin motoru %92 cikti maşallah) diğeri 147hp ama arada yaklaşık 150kg ve manuel-otomatik farkı var. M6 her ne kadar1.6 d sınıfı arabalardan çok üstün performans sunsa da, performans odaklı bir araba değil. Arabanın genlerinde huzuru daha çok işemişler, performans sonraki mesele :harika:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Küheylan(2001 626) ile tufan(2010 m6)'ı kıyaslarsak küheylan toz yutturur. Tamam biri 115hp( ben buna hiç inanamadım, expertizde bile 240bindeki arabanin motoru %92 cikti maşallah) diğeri 147hp ama arada yaklaşık 150kg ve manuel-otomatik farkı var. M6 her ne kadar1.6 d sınıfı arabalardan çok üstün performans sunsa da, performans odaklı bir araba değil. Arabanın genlerinde huzuru daha çok işemişler, performans sonraki mesele :harika:
image.jpeg

626'ımı daha bir sevdim. :asik:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben 626 GE den Mazda 3 bk ya geçtiğimde acaba hata mı yaptım demiştim. Alışmak uzun süre aldı. :)
GF nasıl? Aslında bu konuyu uzun uzun konuşmak lazım. Karşılaştırma konusundaki bilgiler kesmedi beni. Hem sen de artık daha iyi tanımışsındır güvercini. Aklımın bir köşesine GF yerleşti.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
GF nasıl? Aslında bu konuyu uzun uzun konuşmak lazım. Karşılaştırma konusundaki bilgiler kesmedi beni. Hem sen de artık daha iyi tanımışsındır güvercini. Aklımın bir köşesine GF yerleşti.
Gf düşünüyorsan makyajlı temiz tavsiye ederim. Genel anlamda ge den iyi diyebilirim fakat ge nin konforu hiç birisinde yok bence.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
İkinci el piyasasindaki yaklasik 12-13 bin lik farki dusunursek A ve 6 arasindaki fiyat/fayda degerlendirmesini de yapabilir misiniz?

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Genel olarak ikiside pişman etmez. Accord 2.4 tercih edilirse mest eder, ama 2.0 olarak accord ve 6 hemen hemen aynı performansı verir.

Aslinda sunu sormak istiyorum. 2.0 A ile 2.0 6 ayni performansi verecekse ve donanim olarak 6 daha doluysa bu farki vermek cok mantikli gorunmuyor. Dogru mu dusunuyorum?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aslinda sunu sormak istiyorum. 2.0 A ile 2.0 6 ayni performansi verecekse ve donanim olarak 6 daha doluysa bu farki vermek cok mantikli gorunmuyor. Dogru mu dusunuyorum?

Mazda'nın ülkemizdeki tercih edilebilir olmasının en büyük payı bu işte... Daha az paraya, daha çok araba... :)

Üst Alt