Mazda 6 GJ Skyactiv vs VW Passat Karşılaştırması

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Belki çok fazla abartı, belki çok fazla fanatizm gibi düşünülebilir ama; videonun ekran dokunmatiği bölümünün anlatıldığı 4,10 dakikasından sonra izleme gereği hissetmedim...

Mazda; araç hareket ettikten sonra ekrandaki dokunmatik özelliği kaldırıyor ama VW de bu yok... İste (bana göre) Mazda bu minicik fark ile devasa şeyler anlatıyor tabi anlayabilene... Bu minicik farktaki dağlar kadar anlatımı anlayanlar da; Mazda sahibi oluyor... :)

Bu düşünce belki çok ütopik gelebilir ama bana göre böyle.

Teşekkürler, Kerim. :)

Son düzenleme:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Abi bizdeki satış mantığını anlayabilmiş değilim hala. Hata yapma konusunda burnunun dikine giden mazda satış pazarlaması stratejisi zımbırtısı ve bu kadar iyi bir markanın yerlerde sürünüşünün yeni bir ölü hamlesi bence. Videonun sonlarına doğru kapıldığım his, bir filmde bende hayranlık bırakan karakterin hak etmediği bir şekilde öldürülmesi gibiydi(fiyatları söylediği kısımda).

Bir şeyler değişmezse Mazdayı bilenler olarak, üzülerek seyretmeye devam edeceğiz galiba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi bizdeki satış mantığını anlayabilmiş değilim hala. Hata yapma konusunda burnunun dikine giden mazda satış pazarlaması stratejisi zımbırtısı ve bu kadar iyi bir markanın yerlerde sürünüşünün yeni bir ölü hamlesi bence. Videonun sonlarına doğru kapıldığım his, bir filmde bende hayranlık bırakan karakterin hak etmediği bir şekilde öldürülmesi gibiydi(fiyatları söylediği kısımda).

Bir şeyler değişmezse Mazdayı bilenler olarak, üzülerek seyretmeye devam edeceğiz galiba.
Üzülme kısmına kadar sana katılıyorum hocam... :) Neden üzüntü??

Mazda'nın hissedarı, sahibi, teyzesinin oğlu değiliz. Mazda; sattığı her araçtan bize kar payı vermiyor, satamadığı araçtan zarar ettim diye para istemiyor... Bu üzüntü neden?

Ben tam tersi Kodo ve Skyactiv'den sonra çok mutluyum... Dünya bizim ülkemizden ibaret değil artık ve Mazda çok düşük stok rakamları ile çarkını çok iyi döndürüyor ve ürettiği araçları yüksek kar oranları ile satıyor...

Herkes hak ettiği şekilde yaşar; biz sahip olduğumuz arabayı hak ettiysek gerisi teferruat hocam... :)

Yukarıdaki satırları farklı bir markaya sahip insan da yazabilir ama konuya yazdığım ilk mesajdaki; o dokunmatik ekranın, araç yürürken çalışmama prensibini düşünürsek kalpteki sevgi pıtırcığı bir farklı çıkıyor karşımıza... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ben böyle kıyaslamalara karşıyım. Piyasa aracıyla 6'yı kıyaslamak hakarettir. Bugün bizim eleman yolda bir tane 6 görmüş akşama kadar tüm Mazda modellerini inceledi :D Hatta ona eski kasa fotoğraflarınıda emsal modellerle kıyaslayıp aradaki farkı anlamasını istedim, olmayan aklıyla o bile anladı; abi bunların kasası hep zamanın ötesinde diyor :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugun gittigim bi sirketde sirket araclar jetta ve co2 muhabbetinden dolayi araclarin sozlesmelerini iptal etmisler biz cevreviyiz demisler helal olsun dedim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Olması gereken bu ince düşüncelerinden dolayı o şirket kimse can-ı gönülden kutluyorum...

İşin acı tarafı; olması gereken bir şeyi, lütuf gibi kabul ediyoruz maalesef.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sırf motor performansından dolayı Passat öne çıktığı belirtiliyor videoda, pek sağlıklı bir kıyaslama olmamış zaten, kıyas yaparken birsürü kategori var birbirlerine karşı olan üstünlükleri de var, bu tip aynı segment araçlar, segmentin ne sunması gerektiği konusunda değerlendirilmeli..

Son düzenleme:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Üzülme kısmına kadar sana katılıyorum hocam... :) Neden üzüntü??

Mazda'nın hissedarı, sahibi, teyzesinin oğlu değiliz. Mazda; sattığı her araçtan bize kar payı vermiyor, satamadığı araçtan zarar ettim diye para istemiyor... Bu üzüntü neden?

Ben tam tersi Kodo ve Skyactiv'den sonra çok mutluyum... Dünya bizim ülkemizden ibaret değil artık ve Mazda çok düşük stok rakamları ile çarkını çok iyi döndürüyor ve ürettiği araçları yüksek kar oranları ile satıyor...

Herkes hak ettiği şekilde yaşar; biz sahip olduğumuz arabayı hak ettiysek gerisi teferruat hocam... :)

Yukarıdaki satırları farklı bir markaya sahip insan da yazabilir ama konuya yazdığım ilk mesajdaki; o dokunmatik ekranın, araç yürürken çalışmama prensibini düşünürsek kalpteki sevgi pıtırcığı bir farklı çıkıyor karşımıza... :)

Güzel açıklama üstadım :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İki adam gördüm, bildiğimiz teknik verileri üstün körü anlattılar..
Her zamanki gibi gizli vw hayranlığı alttan alttan desteklendi,
D sınıfı öncelik konfor ve güvenlik olan araçları gereksiz bir hızda virajlara neden girip çıktıklarını anlamadım,
Videonun sonunda ince fiyatlandırma taşı atıldı,
...

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Yorumların bir çoğu saçma ötesi. "Çok kaygan zeminlerde sıkca kullanacaksan 4x4 ün baya etkisi oluyo" diyo. La bi yürü git diyesim geldi :D
Büyük şehirlerde hele Ankara'da yılda yağan kar yağmur sayısı belli, o günlerde de binme ulen, metroyla git, otobüse, dolmuşa bin afedersin, normal asfaltta binecez buna dostum, kasmayın bu kadar... Kaldı ki, kaygan zeminde biniyosan da slalom yapma arkadaş, efendi gibi yavaş git. Bu ne hız sevdasıdır anlamadım ki, her virajı videodaki gibi cırt cırt kaydırarak mı dönelim napalım???

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Demiyorki 500 tork var ama bu araç kirli motor , mazdada yalan hile yok, varsın torku beygiri az olsun en azından insanları kandırmıyor çevreyi kirletmiyor , desin elinden öpeyim .

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Demiyorki 500 tork var ama bu araç kirli motor , mazdada yalan hile yok, varsın torku beygiri az olsun en azından insanları kandırmıyor çevreyi kirletmiyor , desin elinden öpeyim .

tapatalk by zenfone2
İşin özü tamda burası işte, ağzına ellerine sağlık Serkan... :)

Bu test ve test için araç verenler arasında inceden bir perde var bence, en azından ben öyle tahmin ediyorum canım ülkemde... Test için araç veren kurum; aracı vereyim reklam reklamdır diye düşünüyor veya şimdi vermesem bir yerden bulurlar ve giydirirler de giydirirler şeklinde düşünceye sahip olabilir.

Test için araç alanlar da; biraz daha ılımlı olalım ama diyeceğimizi de ince mesaj olarak verelim, yoksa bir daha araç alamayız kimseden, zaten piyasada bu işi yapan bir sürü adam çıktı pasta daralıyor gittikçe diye düşünüyorlardır.

Yani; her sektörde olması gereken bir birinden bağımsızlık bu ülkede her sektörde maalesef bir birinin içine girmiş. Çoğu bu tarz test videolarının alt yapısını irdeleyin, bir birleri ile nereden tanıdık çıkıyorlar veya nasıl bir bağları var ortaya çıkar.

Bunun yanında işini doğru ve düzgün yapmaya çalışan veya yapanlar yok mudur? Tabiki de vardır ama yukarıdaki videodakiler yüzünden o kurumların yaptıkları göze görünmüyor, piyasa yapmıyor, her iki tarafa da itibar kazandırmıyor...

Şahsen ben bu işlerin içinde olsam, böyle sahtekarlığı ortaya çıkmış firmaları kadrajıma bile almam, e bu sefer de arkamdam kuyumu kazarlar o iş için test aracı bulamam...

Tam da bizim muz cumhuriyetine özgü ilişkiler işte. Ahbap ve Çavuş... :D :D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İşin özü tamda burası işte, ağzına ellerine sağlık Serkan... :)

Bu test ve test için araç verenler arasında inceden bir perde var bence, en azından ben öyle tahmin ediyorum canım ülkemde... Test için araç veren kurum; aracı vereyim reklam reklamdır diye düşünüyor veya şimdi vermesem bir yerden bulurlar ve giydirirler de giydirirler şeklinde düşünceye sahip olabilir.

Test için araç alanlar da; biraz daha ılımlı olalım ama diyeceğimizi de ince mesaj olarak verelim, yoksa bir daha araç alamayız kimseden, zaten piyasada bu işi yapan bir sürü adam çıktı pasta daralıyor gittikçe diye düşünüyorlardır.

Yani; her sektörde olması gereken bir birinden bağımsızlık bu ülkede her sektörde maalesef bir birinin içine girmiş. Çoğu bu tarz test videolarının alt yapısını irdeleyin, bir birleri ile nereden tanıdık çıkıyorlar veya nasıl bir bağları var ortaya çıkar.

Bunun yanında işini doğru ve düzgün yapmaya çalışan veya yapanlar yok mudur? Tabiki de vardır ama yukarıdaki videodakiler yüzünden o kurumların yaptıkları göze görünmüyor, piyasa yapmıyor, her iki tarafa da itibar kazandırmıyor...

Şahsen ben bu işlerin içinde olsam, böyle sahtekarlığı ortaya çıkmış firmaları kadrajıma bile almam, e bu sefer de arkamdam kuyumu kazarlar o iş için test aracı bulamam...

Tam da bizim muz cumhuriyetine özgü ilişkiler işte. Ahbap ve Çavuş... :D :D

Biz bu işi yapamayız Veli, daha ilk test de ne var ne yok eksik gedik herşeyi söyleriz sonra bırak test aracı Reno 12 bile vermezler test için :D

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
bu adamın testlerini sevemedim ben, otomobilleri sadece güce ve viraj performansına göre değerlendirir tarzda yapıyor tüm testleri geri kalandan laf arasında bahsedip geçiyor,oysa otomobiller hayatın her koşulunda kullanılan aletler neyse passat daha çok güç çıkarmışmışta ee sıkıştırma oranlarından bi bahsetseydin bu arada, yok o konu bizi aşar passat daha güçlü deyip geçmek daha kolay, fiyatları nedir bilmiyorum ama vergi dilimleri farklı bir kere o yönden kıyaslamakta saçma bence, neyse şirket arabası görünümünde ve her garajda üçer beşer tane olan otomobil kullanmak isteyen passat alsın aracın felsefesine duruşuna ve kullanım zevkine önem veren Mazda alsın NOKTA :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Otoparkçıları seviyorum çünkü marka fanatikliği yapmadan samimi ve esprili bir dille araç testleri yapıyorlar. Gerçi onlarda son zamanlarda bozmaya başladı ama Veli abi'nin dediği gibi işin rengi değiştikçe samimiyette bozuluyor. Otomobil Dünyamı hiç sevmemiştim gittikçe de uyuz olmaya başladım :) 1.5 Dizel Focus ile 1.5 Benzinli Mazda 3 Sky'ı test karşılaştırması yapan bir adamdan zaten düzgün test yapması beklenemezdi.

Üst Alt