Mazda 6 GH (2007-13) LPG Uyumu, Sorunlar ve Çözümleri.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Normal sürücünün altına ralli aracı vermekle, ralli pilotuna normal araç vermek gibidir. Kitler arasındaki fark da öyle aman aman değil artık. Obd ile yakıt hava karışımını tutturması bence çok daha önemli.

deniz 36

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 2010
Cevaplar için teşekkür ederim.

Tecrübelerin paylaşıldığı başka bir başlık var mı acaba.kullanici yorumları en değerli paylasimlardir genelde

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Usta gerçekten ustaysa, oluşan sorunu hangi kitte olursa olsun çözer. Kitin çok iyi veya kötü olması bu durumun önüne geçemez.

Anlatılmak istenen temel kriter budur. :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
@deniz 36 aracınız hayırlı olsun. Benim aracımda yaklasik 30 bin km'dir atiker obdli sistem var ve sıkıntı yok şükür. Marka iyi olması önemli ama aynı işi daha ucuz bir sistem yapacaksa boşuna çok para vermeye gerek yok. Sonucta amacımız ekonomi yapmak. Obd sistemini iyi bir ustaya sorduğumda, 'Motordan gelen veriler daha işlenebilir olarak obd'den alınıyor. Bu da sistemin daha iyi adapte olmasında yardımcı olur' demişti. Iyi bir ustanin elinden obdli bir sistem bence üzmez.

deniz 36

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 2010
@deniz 36 aracınız hayırlı olsun. Benim aracımda yaklasik 30 bin km'dir atiker obdli sistem var ve sıkıntı yok şükür. Marka iyi olması önemli ama aynı işi daha ucuz bir sistem yapacaksa boşuna çok para vermeye gerek yok. Sonucta amacımız ekonomi yapmak. Obd sistemini iyi bir ustaya sorduğumda, 'Motordan gelen veriler daha işlenebilir olarak obd'den alınıyor. Bu da sistemin daha iyi adapte olmasında yardımcı olur' demişti. Iyi bir ustanin elinden obdli bir sistem bence üzmez.

Cevap için teşekkür ederim. Sizin araç neydi acaba

ahmetdag

Katılımcı
Benim su anki üçüncü mazda 6 tım ilk ikisinde atiker vardı ilki normal ikincisi obd li ikisindede lpg den dolayı sorun yaşamadım arıza lambası dahi şu anki aracımda lavoto var obd li değil yine sıkıntı yok şükür m6 tının motoru m3 göre daha dayanıklı lpg de bence abartılı pahalı sisteme gerek yok obd li atiker fazlasıyla memnun eder seni

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Zamanında birtakım yazışmalarım olmuştu.

Adsız.jpg

Adsız2.jpg

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bir boşluk bulmuşken yazayım bir yardımımız dokunurda dua alırsak ne ala....
Bir zaman ailenin kalabalığı otomatik ihtiyacı hasıl olunca fiyat fayda bazında bende 2011 mazda 6 ya heveslendim @Mt53 Mehmet abimde de araç olduğu için m6 yı yakından tanıyorum ve birşey dışında mantıklı geliyordu...
Garajda ve burda belkide yüzlerce insanı mazda ve diğer markalar olsun Şehidimiz Harun ile Çorum Özençler Brc ye yönlendirdik ve birçok insan da memnun kaldı...Hala da gidenler soranlar var...Geçen ay Çorum a yolum düşünce kendisini ziyaret ettim...Konu m6 ve lpg uyumuna geldi doğal olarak...Mehmet Özenç.....Sabah bu kadar yazdım akşam oldu devam ediyorum...
Mehmet Özenç titiz biri kendi içine sinmeyen hiçbir işi para kazanacağını bilsede yapmak istemiyor...Mazda 6 disi motor için brc sdi 1 kit çıkarttı bir zaman sonra montajı durdurdu ve yazılım desteğini geri çekti...Diyor...Birkaç yıl sonra sdi 2 kit ile tekrar karşımıza çıktılar sonra onuda bıraktılar.....Peki nedir bu sdi kit nasıl çalışır...Karma sistem denilen bu sistemin total ekonomisi %25 normal düz motorlardaki ekonomi % 40 bu oranlar yakıt fiyatları ile değişkendir diyor....Kendisi karma sisteme karşı ve insanların sadece lpg tankını fulleyerek hesap yapıp kendilerini kandırdıklarını ifade ediyor....Asıl bir hesaplamanın belirli bir a-b noktasında her iki yakıt tankının da fullenerek km sıfırlanarak aynı hızlarda gidiş geliş yapıp tekrar fullenerek yapılması gerektiğini ifade ediyor...Bu sefer sıvı lpg olayını sordum mademki bu mümkün değil sıvı takalım dedim...Şöyle bir güldü ve bu İlk çıktığında 5 bin tl gibi bir rakama takılıyordu ve biz o zamanlar bile bu rakamın çok olduğunu söylüyorduk...Taktırana da hayret ediyorduk...Şuan ki fiyatın 9 bin tl olduğunu söyledi...Skyactiv motorlar için gerekli yazılım ve montaj desteği mevcutmuş...Servisten mazda 6 nın beyin şemasını alırsak 2011 içinde sıvı lpg montajını yaparız dedi...Fakat halk arasında sıvı lpg subap eritmiyormuş dedikodusu var buna inanmayın diyor...9 bin tl veren adamında en az 5 sene binmesini istiyorki boşa gitmesin diyor...Mevzu bundan ibaret...2011 düşünenler bu diyaloğuda gözden geçirsinler ben kafaya koymuştum sonra frene bastım....Sdi kit takarız diyordum....Karar sizin... @domestos Veli abi bu yorum konu başlığına da çevrilebilir herkesin aklında disi motor lpg uyumu ile ilgili soru işaretleri ve yanlış bildikleri var...M.Özenç ile yaptığımız bu sohbet ile umarım insanlara ışık tutar...Sonuçta İç Anadolu Bölge Bayii ve Tr de montaj ve servis desteği konusunda kendini ispatlamış sayılı işletmelerden birisi...

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Bir boşluk bulmuşken yazayım bir yardımımız dokunurda dua alırsak ne ala....
Bir zaman ailenin kalabalığı otomatik ihtiyacı hasıl olunca fiyat fayda bazında bende 2011 mazda 6 ya heveslendim @Mt53 Mehmet abimde de araç olduğu için m6 yı yakından tanıyorum ve birşey dışında mantıklı geliyordu...
Garajda ve burda belkide yüzlerce insanı mazda ve diğer markalar olsun Şehidimiz Harun ile Çorum Özençler Brc ye yönlendirdik ve birçok insan da memnun kaldı...Hala da gidenler soranlar var...Geçen ay Çorum a yolum düşünce kendisini ziyaret ettim...Konu m6 ve lpg uyumuna geldi doğal olarak...Mehmet Özenç.....Sabah bu kadar yazdım akşam oldu devam ediyorum...
Mehmet Özenç titiz biri kendi içine sinmeyen hiçbir işi para kazanacağını bilsede yapmak istemiyor...Mazda 6 disi motor için brc sdi 1 kit çıkarttı bir zaman sonra montajı durdurdu ve yazılım desteğini geri çekti...Diyor...Birkaç yıl sonra sdi 2 kit ile tekrar karşımıza çıktılar sonra onuda bıraktılar.....Peki nedir bu sdi kit nasıl çalışır...Karma sistem denilen bu sistemin total ekonomisi %25 normal düz motorlardaki ekonomi % 40 bu oranlar yakıt fiyatları ile değişkendir diyor....Kendisi karma sisteme karşı ve insanların sadece lpg tankını fulleyerek hesap yapıp kendilerini kandırdıklarını ifade ediyor....Asıl bir hesaplamanın belirli bir a-b noktasında her iki yakıt tankının da fullenerek km sıfırlanarak aynı hızlarda gidiş geliş yapıp tekrar fullenerek yapılması gerektiğini ifade ediyor...Bu sefer sıvı lpg olayını sordum mademki bu mümkün değil sıvı takalım dedim...Şöyle bir güldü ve bu İlk çıktığında 5 bin tl gibi bir rakama takılıyordu ve biz o zamanlar bile bu rakamın çok olduğunu söylüyorduk...Taktırana da hayret ediyorduk...Şuan ki fiyatın 9 bin tl olduğunu söyledi...Skyactiv motorlar için gerekli yazılım ve montaj desteği mevcutmuş...Servisten mazda 6 nın beyin şemasını alırsak 2011 içinde sıvı lpg montajını yaparız dedi...Fakat halk arasında sıvı lpg subap eritmiyormuş dedikodusu var buna inanmayın diyor...9 bin tl veren adamında en az 5 sene binmesini istiyorki boşa gitmesin diyor...Mevzu bundan ibaret...2011 düşünenler bu diyaloğuda gözden geçirsinler ben kafaya koymuştum sonra frene bastım....Sdi kit takarız diyordum....Karar sizin... @domestos Veli abi bu yorum konu başlığına da çevrilebilir herkesin aklında disi motor lpg uyumu ile ilgili soru işaretleri ve yanlış bildikleri var...M.Özenç ile yaptığımız bu sohbet ile umarım insanlara ışık tutar...Sonuçta İç Anadolu Bölge Bayii ve Tr de montaj ve servis desteği konusunda kendini ispatlamış sayılı işletmelerden birisi...

Enes skyactiv için lpg dönüşümü mümkün mü? Birde sende dısı motor lpg dönüşümü var sanırım. Memnuniyet durumun nedir hem yakıt hem de performans açısından? Biryerlerde yazdıysan görmedim kusura bakma. Birde 2011-2012 m6 mı? yoksa 2013 m6 mı? ufak bir değerlendirme yaparsan seviniirim

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Enes skyactiv için lpg dönüşümü mümkün mü? Birde sende dısı motor lpg dönüşümü var sanırım. Memnuniyet durumun nedir hem yakıt hem de performans açısından? Biryerlerde yazdıysan görmedim kusura bakma. Birde 2011-2012 m6 mı? yoksa 2013 m6 mı? ufak bir değerlendirme yaparsan seviniirim
Her ikiside değil hocam skyactiv için sıvı sistem montajı mümkün...Dolar euro nun artışı ile beraber 15 bin tl ye yakın montaj bedeli var... Değer mi değmez.... Zaten sıvı sistemlerde ciddi oranda sorun çıkartmaya başladı.... Bendeki sistem landirenzonun karma sistemi %3 oranında benzin tüketimim var bu oran yol şartlarına göre artış sergileyebiliyor... Yani demek istediğim tasarruf oranım diğer düz motorlara göre %10 daha az... Bu kitin şuan ki fiyatı 8 bin tl olmuş... Şuan sadece karma sistem konusunda landi hizmet sunuyor... Diğer markalarda montaj listesinde olmamasına karşılık takabileceğini idda eden bayiler var sanırım daha önce brc sdi 1 sdi 2 sistem taktıkları için kendilerine güveniyorlar.... Tahminim yarı fiyatına takarlar... Landi pahalı bir kit piyasanın üzerinde... Ben tam anlamı ile memnunmuyum... Evet tasarruf yapıyorum ama gqz tepkimelerimde yazılımsal olarak sıkıntılarım var perşembe gününden sonra istanbuldan gelecek landi distribütörünü bekliyorum ayar için beywz balina başlıklı konumda ayrıntılı paylaşım yapcam bu konu ile ilgili henüz sonuca varmış değilim o yüzden yaşadıklarımı biriktirip sonucunda yazcam... Disi motor 2011 2012 model bir mazda 6 ya lpg siz 78 isteyenleri bile gördük... Bu rakamları verip karma sistem takmak mantıklı değil bence... Benim size önerim... Eğer benzinli motorlu bir otomobil alacaksanız... Kesinlikle düz motorlu bir araç seçin... Mazda 6 exclusive dynamic plus paket alıp makul bir fiyata lpg taktırın hem ekonomi yapın hem keyfi tadın... Yanlış anlaşılmasın aracımdan memnunum fakat malum piyasa şartları ve lpg kitlerinin fiyatlarından ötürü mantıklı tercihler yapın... Makyaj farkına takılmaya gerek yok her ikiside güzel tercih edilebilir araçlar... Skyactiv alınacaksada benzinde binilmeli sıvı sistem için o parayı verip aracın genleri ile oynamaya gerek yok... Zaten amorti de edilemez... Dizel otomatik D sınıfı araçların fiyatlarıda ortada sizin boy faktöründen ötürü suv tarzıda tercih sebebi olabilir... Subaru forester benzin otomatik olabilir lpg takılır.... Mevcut piyasada karar vermek çok zor herşey çok pahalı insanların satın alma gücü yok... Ama son olarak hiç maceraya gerek yok 2006-2007 makyajlı mazda 6 2008-2010 makyajsız kasa exclusive yada dynamic plus araştırıp alınabilir... Mali açıdan da açılmamış olursunuz...

Üst Alt