Mazda 6 GH (2007-13) Frene Basınca Titreme ve Ses

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Dostum sana aracı defolu iken sattilarsa aracin arizasini ücretsiz karşılayıp sana teslim etmeleri lazim. Bence de hayır demekle iyi yapmissin.

Discovery cihazımdan gönderildi

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Parçayı sipariş vermişler 15-20 güne gelir diyorlar,demekki araç yürüyemeyecek durumda olsa 15 gün kullanamayacaz serviste yatacak.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaslar internet uzerinden parca alabilecegim site var mi bizim modeller icin.Bircok buyuk sitede yok...önceki aracim golf 4 icin heryerden parca bulabiliyordum.bunda servise bagimli kalmak hosuma gitmiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Balatalarıda değiştirim kafam rahat etsin dedim ama nette hiçbişe bulamadım,sanayideki arkadaşlar trw ve kale bulmuşlar ön arka 200 lira civarı,80 lirada işçilik diyorlar.Bu arada daha parça gelmedi,gıcık kaptım arabadan iyice...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Balatalarıda değiştirim kafam rahat etsin dedim ama nette hiçbişe bulamadım,sanayideki arkadaşlar trw ve kale bulmuşlar ön arka 200 lira civarı,80 lirada işçilik diyorlar.Bu arada daha parça gelmedi,gıcık kaptım arabadan iyice...

Gıcık olayına girmeni tavsiye etmem, yoksa hiç ısınamazsın arabana... En küçük sıkıntı batar sonra... Zaman ve para ile çözülecek sorunlar için can sıkmaya değmez... ;)

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Öyle abi haklısında,konuyu açtığımda bayinin müdürüyle tartışmıştım,adam diyorki 2 ay olmuş arabayı alalı ne yapalım şimdi biz,alırken yaptık verdik,2 ay sonra tekrar getirmişsiniz olmadı diye diyor.Bende dedim siz disklerdendir dediniz,tornalattırdınız halloldu dediniz verdiniz bana aracı,1 hafta sonra geldim size bu kesilmedi titreme devam ediyor dedim,servis yetkiliniz dediki diskler tornalandığından dolayı balata zamanla alışır titreme geçer diye söyledi dedim,bişe diyemedi.suçu bana yüklemeye çalışıyorlar.bide konuyu açmışım ayın 11 inde 16 gün geçmiş ortada parça yok,yurtdışından geliyormuş.altı üstü 200 liralık parça yani,sonra deniyor ki mazda TR de tutmuyor.her işlemde ben böyle 20 gün beklersem,işimiz var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öyle abi haklısında,konuyu açtığımda bayinin müdürüyle tartışmıştım,adam diyorki 2 ay olmuş arabayı alalı ne yapalım şimdi biz,alırken yaptık verdik,2 ay sonra tekrar getirmişsiniz olmadı diye diyor.Bende dedim siz disklerdendir dediniz,tornalattırdınız halloldu dediniz verdiniz bana aracı,1 hafta sonra geldim size bu kesilmedi titreme devam ediyor dedim,servis yetkiliniz dediki diskler tornalandığından dolayı balata zamanla alışır titreme geçer diye söyledi dedim,bişe diyemedi.suçu bana yüklemeye çalışıyorlar.bide konuyu açmışım ayın 11 inde 16 gün geçmiş ortada parça yok,yurtdışından geliyormuş.altı üstü 200 liralık parça yani,sonra deniyor ki mazda TR de tutmuyor.her işlemde ben böyle 20 gün beklersem,işimiz var.

Nasreddin Hoca misali; Sen de haklısın... :)

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
emir dede aslında sizin bu kadar üzülmenize hiç kerek yok üzerinde disk torna makinası var diski aracın üzerinden çıkarmadan poryanın salgısına göre torna yapıyor ve torna makinasının elmas kalem ucu çok küçük oldugu için isteseniz bile fazla paso veremiyorsunuz yani baştan disk bu şekilde ince bir paso ile tornalansa idi şimdi sorun kalmıyacaktı ..

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
emir dede aslında sizin bu kadar üzülmenize hiç kerek yok üzerinde disk torna makinası var diski aracın üzerinden çıkarmadan poryanın salgısına göre torna yapıyor ve torna makinasının elmas kalem ucu çok küçük oldugu için isteseniz bile fazla paso veremiyorsunuz yani baştan disk bu şekilde ince bir paso ile tornalansa idi şimdi sorun kalmıyacaktı ..

Adem usta yetkili servis su degisecek bu degisecek diyor simdilik karismiyorum bakalim,porya siparisi verdiler degisecekler.sence duzelir mi sorun...gerci yetkili servis ustasiyla teste ciktigimizda bana bu mazda 6 mi 3 mu diye sordu ama yinede yetkili servis iste :) :D :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem usta yetkili servis su degisecek bu degisecek diyor simdilik karismiyorum bakalim,porya siparisi verdiler degisecekler.sence duzelir mi sorun...gerci yetkili servis ustasiyla teste ciktigimizda [size=16pt]bana bu mazda 6 mi 3 mu diye sordu[/size] ama yinede yetkili servis iste :) :D :D :D

Bu soruya;

Ne Mazda'sı kardeşim, ben bunu Toyota Avensis diye aldım sen ne diyosun?

Diye yanıt vererek, ustayı oracıkta eritmek isterdim...

:D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Adem usta yetkili servis su degisecek bu degisecek diyor simdilik karismiyorum bakalim,porya siparisi verdiler degisecekler.sence duzelir mi sorun...gerci yetkili servis ustasiyla teste ciktigimizda bana bu mazda 6 mi 3 mu diye sordu ama yinede yetkili servis iste :) :D :D :D
Sözün bittiği yer

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

düzelir düzelmesinede işin bu kadar fazla uzamasıda sıkıntı yani neyse hayırlsı olsun ..

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Guzel bi mail dosedim bugun mazdaya...parcaa siparisi vereli 1 ay olmus nerdeyse,aslinda bu durumun tuketici kanununda yeri varmis ama arastiramadim daha

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Guzel bi mail dosedim bugun mazdaya...parcaa siparisi vereli 1 ay olmus nerdeyse,aslinda bu durumun tuketici kanununda yeri varmis ama arastiramadim daha
Bence hemen araştır ve kaybını talep et. Bir ay çok uzun bir sure. Tamir suresince bir araç vermişlerdir sanırım.

Discovery cihazımdan gönderildi

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arac serviste değil ya,kullanıyorum yavaş yavaş.

Üst Alt