Mazda 6 GG (2002-08) Yakıt Tüketimi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Uzun zamandır ölçüm yapmamıştım,
Tamamen Benzin kullanımı,
Depo çeyrek civarına düştüğünde 43 litre benzin alarak fulledim ,toplam 52 litre alıyor.
Kullanım şekli :
30-40 km ler de şehir içi çoğunluk dur kalk lar olan trafik de ortalama 20-30 km mesafelerde
Sabah ve akşam ev- cadde üstü (eşimi almak için) 700 metre gidiş ortalama 15 dakika çalışır halde bekleme ve tekrar 700 metre dönüş.

Şu an için depo bu vaziyette ,bu kez lamba yanana kadar bekleyip tekrar fulllenecek..

20170228_071443_resized.jpg

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bende geçen hafta lpg'yi fulledim. Depo maksimum 43 lt. alıyor. Ptesi sabahı Adem ustaya bıraktığımda 352 km. olmuştu ve hala bitiş uyarısı vermemişti :) İlk defa böyle bir şey oldu :D Normalde maksimum 300 km. yol yapardım. Erpet'ten korka korka almıştım lpg'yi...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bende geçen hafta lpg'yi fulledim. Depo maksimum 43 lt. alıyor. Ptesi sabahı Adem ustaya bıraktığımda 352 km. olmuştu ve hala bitiş uyarısı vermemişti :) İlk defa böyle bir şey oldu :D Normalde maksimum 300 km. yol yapardım. Erpet'ten korka korka almıştım lpg'yi...

Lpg 420-450 km arası bitiyordu bir iki kez denedim sonuç aynı, benzinde 98 626 ile tamamen şehir içi full depo 530-560 km yapıyordum ve bundan da yakın sonuç bekliyorum bakalım ne olacak.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Merak ettigim birşey.En ekonomik yakıt tüketimini sadece hız bazında nasıl yakalarız.diğer etkenler hariç.şahsen en son 6 lt ye düşürdüm.

Daha önce test etmiştim;

Yol bilgisayarı verileri;
90 km. sabit hız; 100km/6.3 lt.
110 km. sabit hız; 100km/6.7 lt
140 km sabit hız; 100km/7.4 lt.

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Lpg takalı 1 ay olmadı. 250km'yi geçemedim 2 depodur ,çok seri kullanmıyorum ,yoğun trafikte de değilim. 1 depo daha aynısı olursa baktırayım diyorum ama sanki çok yakmıyor mu ? 38-39 lt gaz alıyor depo bitince...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Benim aracımda Lpg sadece var mı var olduğu için tam ölçüm yapmasamda yaklaşık full depo (42 litre) İstanbul şehir içi 350 km civarı yapıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
12-14 litre normal kabul edilebilir ama 16 litre yaz ayları için biraz fazla kalıyor. Ayarlarını kontrol ettir bakalım.

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
12-14 litre normal kabul edilebilir ama 16 litre yaz ayları için biraz fazla kalıyor. Ayarlarını kontrol ettir bakalım.
Lpg'ci arka sokağımda ,öğlen gibi baktıracağım. Bilgi veririm. Gitmeden de zaten ışık yanıyordu ,lpg alalı 200km kadar oldu ,depoyu fulleyip bakayım diyorum tam bilgi ile gideyim.

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Şimdi petrolden geliyorum. Araç ,10s'de lpg'ye geçmekte en geç dolayısıyla benzin farkını katmadım. 195,7km yol yaptım ,sıfırladığım arabanın yolbilgisayarına göre. Aldığım yakıt miktarı 29,56 Lt ,2,69tl 'den 79,52 Tl yakıt aldım. Yani;

15,1Lt/100km ve 0,406Kuruş/km'de yakıt yakmışım.

Sanki birazcık fazla ? Çünkü buna yoğun şehiriçi trafiği yok ,dip gaz gezme yok ,bayır yokuş yok. Ne dersiniz ?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Şimdi petrolden geliyorum. Araç ,10s'de lpg'ye geçmekte en geç dolayısıyla benzin farkını katmadım. 195,7km yol yaptım ,sıfırladığım arabanın yolbilgisayarına göre. Aldığım yakıt miktarı 29,56 Lt ,2,69tl 'den 79,52 Tl yakıt aldım. Yani;

Sanki birazcık fazla ? Çünkü buna yoğun şehiriçi trafiği yok ,dip gaz gezme yok ,bayır yokuş yok. Ne dersiniz ?
Bence fazla.lpg yi yeni taktrdğnızı söylüyor sunuz.Benim bildiğim lpg takıldkdan bir müddet sonra da tekrar lpg ci ayar yapıyor diye biliyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Yoğun trafik yoksa 12 litre olması gerekir. Kışın 15-16 litreler normal.

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Bence fazla.lpg yi yeni taktrdğnızı söylüyor sunuz.Benim bildiğim lpg takıldkdan bir müddet sonra da tekrar lpg ci ayar yapıyor diye biliyorum.

100km sonra ufak bir ayar yaptı ,ben bugün bir daha gözükeyim;)

Yoğun trafik yoksa 12 litre olması gerekir. Kışın 15-16 litreler normal.

Aracın yolbilgisayarı da ayarsız bence ,14.5 lt altına düşmüyor :) İnanın deli bir kullanımım yok ve dur kalk trafiği yok...

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Şimdi geldim lpg'ciden. Arkadaşım zaten kendisi ,işinde de iyidir. Şöyle ki ,bilgisayara bağladık. Anlık yakıt tüketim değeri var ,ms değerinde ,oranlı herhalde tam bilmiyorum ama katsayı gibi düşün dedi. 3,1 iken klimayı açınca değer çıktı 5,5 'lara. Ayarda sorun yok. Çıkan sonuç ,bu depoda klimayı daha az kullanacağım. Deneyeceğim. Ki ,klimayı aktif kullanan biriydim. Bakalım sonuç ne olacak ! :)

Ama arabanın konforu ,40kuruş gaza'da değer açıkcası :) O klima ile :)

Üst Alt