Mazda 6 GG (2002-08) Deri Boyama Ve Taban Halısı Yenileme

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün @Ebubekir le bagajı boşalttık. Bir noktadan su alıyordu orayı daha önce görmüştüm, diğer taraflarıda kontrol ettik. Bir kaç noktada pas emareleri var hafta içi işlem yapılacak. Onun haricinde izolasyon yapmak istiyorum, ama nasıl olur bilemedim. Takımların oturduğu yerleri nasıl yaparım bilemiyorum. İzolasyon istememin sebebi ise bir kaç parçayı bagajdan alınca içeriye aşırı ses gelmeye başladı. O malzemeler sesi bu kadar kesiyorsa izolasyonda yapılırsa hiç ses gelmez içeriye :)

20170121_204303.jpg

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bence de bu hale gelmişken izolasyon yapılmalı. genelde en etkili yöntem, bitüself+ akuktik sünger+ keçe diyorlar. Bence o kadarına gerek yok. Davlumbazların etrafını ve vurunca tangır tangır ses yapan yerleri bitüselfle kaplayıp denerdim ben olsaydım. Yeterli olacağı kanaatindeyim ama yetmezse diğerlerine de başvurulabilir ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@süleyman46

O olay aklıma ama tank üzerine koyduğum plastik parça var ya hani, işte o parçanın vs. oturacağı yerlerin ayarını nasıl yaparım onu çözemiyorum :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Murat İlk arabamda keçeyle yükseklikleri dengelemişlerdi. Bende simit olmadığı için tam kestiremedim durumu, bahsettiğin plastik parçanın fotografını görebilsek daha net konuşurduk

Stepne üstüne koyulan plastik kapak var ya, üstünde bijon anahtarı vs var işte o kapağın ayaklarını ayarlamam lazım :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Murat abi bitülsefi kaporta sacı hiç görünmeyecek şekilde yapıştırmak zorunda değilsin öyle yapmada zaten. Bitüselfin amacı kapordaki titreşimi absorbe etmek. Aslında yeterli olur. Olayı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsan onun üstüne ses emici frex sünger veya keçe gibi bir ürün döşeyebilirsin. Benim çalışmam ilgili kategoride mevcut.
Bituselfin üstüne yapacağın malzemeyi döşemenin arkasına yapıştırırsan daha güzel olur. Bagajda ne varsa artık plastikse onun arkasına döşeme halıflex ise onun arkasına ;)
Mazda 323 BJ (1999-03) Araç İçi Ses Yalıtımı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Murat abi bitülsefi kaporta sacı hiç görünmeyecek şekilde yapıştırmak zorunda değilsin öyle yapmada zaten. Bitüselfin amacı kapordaki titreşimi absorbe etmek. Aslında yeterli olur. Olayı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsan onun üstüne ses emici frex sünger veya keçe gibi bir ürün döşeyebilirsin. Benim çalışmam ilgili kategoride mevcut.
Bituselfin üstüne yapacağın malzemeyi döşemenin arkasına yapıştırırsan daha güzel olur. Bagajda ne varsa artık plastikse onun arkasına döşeme halıflex ise onun arkasına ;)
Mazda 323 BJ (1999-03) Araç İçi Ses Yalıtımı

Bilfisayarı açınca senin konuyu okuyayım, sonra da bir kaç video izleyeyim :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yapılacak işlemler fazlasıyla yorucu ve zaman ayrılması gereken işler, sırasıyla;

1- Bagajda su alan yer onarılacak, hafif pas olan yerler için önlem alınacak.
2- Bagaja bitüself uygulanacak.
3- Koltuklar sökülüp temizlenip boyanacak
4- Taban halısı sökülecek, bitüself uygulanacak ve yapılabilirse taban halısı değişecek
5- Kaput için sprey pütür uygulaması
6- Plastik aksam tazeleme

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yapılacak işlemler fazlasıyla yorucu ve zaman ayrılması gereken işler, sırasıyla;

1- Bagajda su alan yer onarılacak, hafif pas olan yerler için önlem alınacak.
2- Bagaja bitüself uygulanacak.
3- Koltuklar sökülüp temizlenip boyanacak
4- Taban halısı sökülecek, bitüself uygulanacak ve yapılabilirse taban halısı değişecek
5- Kaput için sprey pütür uygulaması
6- Plastik aksam tazeleme
Ne kadar da zevkli işler listesi ya, tam keyif işi oh ;)

Üst Alt