Mazda 6 GG (2002-08) Bakım ve Fiyatları

Atmaca53

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 3 323F
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Yağın orijinal olduğundan emin olun, fiyatı gayet iyi. Hava filtresi muhtemelen bir daha olmaz piyasada. Piyasa aracı olmayan modellerde bir defa stoklu üretilip kenara koyuluyor, sonrası muamma. Bir de genel olarak araçların ilk yıllarında orijinal filtre kullanımı çok oluyor, sonrasında piyasa bir süre kaliteli diyebileceğimiz yan sanayilerde kalıyor, bir süre sonra onlarda üretim yapmayınca hepten merdiven altı üretim filtrelere kalıyor araçlar. Uzun süre kullanırım derseniz k&n kutu içi filtre alın derim. Bir kere alırsınız ömürlük olur.
Az önce mazda merser ile görüştüm orjinal filtre 500 tl
k&n fılte 1490 tl
İntenette böyle bir vidyoya denk geldim buda değerlendirelebilir mi bilmiyorum :)

Atmaca53

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 3 323F
Araç Renk ve Tip
Lacivert
20221223_135559.jpg
direksiyon altındaki vida kapakları yok sag ve sol . Bunu servis hariç nereden tehmin edebilirim

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Salı günü guzunun biraz geciken bakımı için sabah 9 da Merser'e gittim.
Periyodik bakım , ön taraftan gelen tır tır ses ve kilometrenin 318 bin olması sebebi ile zincir değişimi yapılsın mı diyerek ilk kontroller yapıldı.
Zincir için motorun soğuması ve sökülmesi gereken parçaların çokluğu nedeniyle sadece fiyat alıp yazın Haziran Temmuz gibi bir zamana erteledim.
V kayışında çatlamalar tespit edildi ve komple set değiştirildi.
Motor kulağının yırtılmış olduğunu gördük ve ellerinde olmadığı için sipariş geçildi , sanırım 10-15 güne gelir
Arka balatalar aşınmış olduğu için değiştirildi
Direksiyon kutusunda boşluk ve ses ( daha yeni ) olduğu için fiyat aldım muhtemelen sırası ile Zincir seti ve sonrası direksiyon kutusu değişecek.

Gelelim faturaya,
Bakım
V kayış ve gergi seti
Arka balatalar
Fl 22 Antifiriz
İşçilikler
Toplam = İndirimli 15.345 TL

Motor kulağı bilgi olması açısından orjinal - 6400 TL civarı
Zincir seti -22.000 TL
Direksiyon kutusu - 26.000 TL

Motor kulağı ücretini yatırmadım geldiği zaman işçilikle sanırım 7500 gibi bir şey tutar.
Diğer iki büyük ödemeyi de dediğim gibi yazın 2 ay arayla veya aynı anda yaptırmayı düşünüyorum.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Periyodik bakım , ön taraftan gelen tır tır ses ve kilometrenin 318 bin olması sebebi ile zincir değişimi yapılsın mı diyerek ilk kontroller yapıldı.
Zincir için motorun soğuması ve sökülmesi gereken parçaların çokluğu nedeniyle sadece fiyat alıp yazın Haziran Temmuz gibi bir zamana erteledim.
Motor kulağının yırtılmış olduğunu gördük ve ellerinde olmadığı için sipariş geçildi , sanırım 10-15 güne gelir
Direksiyon kutusunda boşluk ve ses ( daha yeni ) olduğu için fiyat aldım muhtemelen sırası ile Zincir seti ve sonrası direksiyon kutusu değişecek.

Gelelim faturaya,
Bakım
V kayış ve gergi seti
Arka balatalar
Fl 22 Antifiriz
İşçilikler

Zincir seti -22.000 TL

Motor kulağı ücretini yatırmadım geldiği zaman işçilikle sanırım 7500 gibi bir şey tutar.
Diğer iki büyük ödemeyi de dediğim gibi yazın 2 ay arayla veya aynı anda yaptırmayı düşünüyorum.
Direksiyon kutusu revize olmaz mı? Çok pahalı :oops:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Direksiyon kutusu revize olmaz mı? Çok pahalı :oops:
Tabi ki olur ama 3-5 yıl sonra yine aynı sorun yaşanırsa ne olacak. Orjinal olan kutu şimdiye kadar bir sıkıntı yaşatmamış ki bu da orjinal ürünün gayet uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.

Atmaca53

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 3 323F
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Gelelim faturaya,
Bakım
V kayış ve gergi seti
Arka balatalar
Fl 22 Antifiriz
İşçilikler

Zincir seti -22.000 TL

Bu nedir abi böyle .Mazdaya binmesinler diye mi böyle fiyat veriyorlar

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Salı günü Merser de sağ motor kulağı ve sağ alt salıncak değişimi yapıldı. Motor titreşimi bariz bir şekilde azalırken salıncağın her türlü yol koşulunda cıyak cıyak sesi de kesilmiş oldu :)

Fiyatlar:
Motor kulağı - 4.429,49 TL artı %18 KDV
Sağ alt salıncak - 5.759,00 TL artı %18 KDV
İşçilik - 1.228,50 TL artı %18 KDV

Bu arada sürücü koltuğu yan destek bölümünde yırtık vardı ki git gide büyümeye devam ediyor. 4-5 ay önce tavsiye edilen bir oto döşemeci ile görüştüğümde 1500 TL gibi bir fiyata yapılabileceği fakat ton farkı olabileceği söylendi. Acaba kılıf bulabilir miyiz diye Merser'e sordum, oturma kısmı var ve fiyatı 3500 TL ,sırt kısmı ellerinde yok 3-4 ay zaman istediler araştırıyorlar .

Üst Alt