Mazda 323 BJ (1999-03) Ön Sol Taraftan Ses Geliyor. Yardım!

Sayak1919

Sessiz
Araç Markası
Mazda -Protega 5
Araç Renk ve Tip
Siyah - HB
ARKADAŞLAR DÜN Bİ MİSAFİRLİĞE GİDERKEN ÇUKUR ÇIKTI KARŞIMA KAÇAMADIM MALESEF HIZLI Bİ ŞEKİLDE GİRDİM ÇÜNKİ YOL TEK ŞERİTTİ EVE GERİ DÖNERKENDE Bİ SES FARKETTİM SOL ÖNDEN TAK TAK DİE SES GELİYORDU ACABA ÖNEMLİ BİŞEY OLMUŞMUDUR

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
ARKADAŞLAR DÜN Bİ MİSAFİRLİĞE GİDERKEN ÇUKUR ÇIKTI KARŞIMA KAÇAMADIM MALESEF HIZLI Bİ ŞEKİLDE GİRDİM ÇÜNKİ YOL TEK ŞERİTTİ EVE GERİ DÖNERKENDE Bİ SES FARKETTİM SOL ÖNDEN TAK TAK DİE SES GELİYORDU ACABA ÖNEMLİ BİŞEY OLMUŞMUDUR
[member=652]Sayak1919[/member] hocam geçmiş olsun öncelikle... Ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum ama aks da sorun olmuş olabilir kanaatindeyim...
Bulunduğum yerde yılda 2 aks değişikliği yaptığımdan biliyorum ... Yine de çevrenizdeki ilgili ustalara göstermenizi tavsiye ederim...
Bu arada yazışma kuralları gereği tamamı büyük harf ile yazılmıyor garajımızda... Kolaylıklar... :nazar:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi de; neden büyük harf?? ::)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Arkadaşlar benim arabanında arka tarafından karyola gıcırtısı geliyor kasis ve çukurlarda iki haftadır. Arka tarafı elle sallayıncada geliyor ama tam olarak çıkaramadım sesin kaynağını. Amortisör kuleleri mi ? yoksa viraj demirinin lastikleri mi sebep acaba

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Arkadaşlar benim arabanında arka tarafından karyola gıcırtısı geliyor kasis ve çukurlarda iki haftadır. Arka tarafı elle sallayıncada geliyor ama tam olarak çıkaramadım sesin kaynağını. Amortisör kuleleri mi ? yoksa viraj demirinin lastikleri mi sebep acaba
benim de arka taraf tık tık vuruntu geliyor, fişeklerden geliyor galiba
bir de son 1-2 haftadır sağ önden metalik bir ses geliyor, sanki bir şey gevşemiş de şangır şungur vuruyormuş gibi
durduğu yerde sallıyorum aracı ses gelmiyor, çözemedim

Sayak1919

Sessiz
Araç Markası
Mazda -Protega 5
Araç Renk ve Tip
Siyah - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam hafta sonu mazda ustam var ikitelli de oraya götürcem işallah büyük bi masraf açmaz başıma :) bu arada büyük harf lere dikkat edeceğim :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Maşallah herkesin aracından bir gıcırtı geliyor ;D geçmiş olsun herkese çukurlara yavaş girin guzuları üzmeyin!

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Maşallah herkesin aracından bir gıcırtı geliyor ;D geçmiş olsun herkese çukurlara yavaş girin guzuları üzmeyin!

Hangi birine yavaş gireceksin Yakup. Kenardakinden kaçsan ortadakine düşüyorsun. İki hafta önceki diyarbakır gezim sırasında gelmeye başladı ses. Bolca iniş çıkış ve bozuk yol olunca arabanın esnemeyen yeri kalmadı.

sokrates

Katılımcı
Hangi birine yavaş gireceksin Yakup. Kenardakinden kaçsan ortadakine düşüyorsun. İki hafta önceki diyarbakır gezim sırasında gelmeye başladı ses. Bolca iniş çıkış ve bozuk yol olunca arabanın esnemeyen yeri kalmadı.
Amortisör ü tamir de ettirebilirsin. Hem hepsini değiştirmeyede gerek yok

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Alın bi junyır derdiniz olmaz. Düz yolda bile ses olduğu için çukurmuş tümsekmiş dert yok

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim sol önden gelen sesin kaynağı ne olabilir arkadaşlar?
amortisör tamir ettirmeyi düşünenler için fikir açısından söylüyorum
benimkiler de tamir oldu 250 tl idi yanılmıyorsam, 1 yıl da garantili
murat usta beğenmişti iyi olmuş demişti
ama beni çok tatmin etmedi, fazla sarsıntı var gibi, idare etmesi açısından düşünülebilir
gaz bastığımda vibrasyon oluyor , sanki tekerin birinin havası dengesizmiş gibi, bunu da motor kulağı veya akislere yoruyorum

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sag sol yaptigimda acayip bi gicirti vardi sebebi salincak arka burc saplamalari kopmustu
Fikir olabilir belki
Bi kerede bi ziplama gibi bisey olmustu oda lastigin biri tel kirmis ziplaya ziplaya gidiyorduk :-D

tween_91

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo HB
arkadaşlar benim arabamda da arkaya 3 kişi oturunca bir kasisten geçerken araba yaylanıyor ve arka lastiklere sürtüyor :( amortisörlerin değişmesi gerekir mi sizce?

tween_91

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo HB
lastik ebadım 205*55*16 biraz büyükçe ama sürtünmeye sebep olacak bir ebat mıdır? biraz daha sert bir yay ile sorunu giderebilir miyim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
lastik ebadım 205*55*16 biraz büyükçe ama sürtünmeye sebep olacak bir ebat mıdır? biraz daha sert bir yay ile sorunu giderebilir miyim?

Guzu daha ne yapsın; 3 kişi ve o lastikler ile tabiki de sürtme yapacaktır... Yay çözüm olabilir veya ebatları normal düzeye çekmek, daha önce ikinci seçeneği elemiştin, geriye yay kalıyor ya da; 3 kişiyi toplu taşımaya yönlendirmek... ;)

tween_91

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo HB
:) haklısınız üçüncü kişi toplu taşımaya artık, sona kalan dona kalır hesabı :) şu yaylara da bi bakim çözüm sağlarsa süper olur :)

Üst Alt