Mazda 323 BJ (1999-03) Fren Pedalının Sertleşmesi

Marsus

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda323
Araç Renk ve Tip
Gümüş - Hatchback
Bugun iftara giderken frenim cok sertlesti. Onceden de frene basarken bir gariplik hissediyordum ama su an frene cok guclu bassam da cok zor durduruyor arabayi. Araba Mazda 323 BJ. Ne yapmam gerekir? Sorunun cozumu nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fren hidrolik kutusunu kontrol et yağ seviyesi normal mi? Fren sisteminde kaçak veya hava var mı? Fren balataları bitiyor mu? Ayrıca; bu şekilde trafiğe çıkma fren çok önemli Allah korusun kazaya sebebiyet verebilir.

Marsus

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda323
Araç Renk ve Tip
Gümüş - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hidrolik yağı min ile max arasinda. Iki yere gösterdim ikisi de ingilizcesi Servo olan parcanin degismesi gerekiyor dedi. Bir iki hortumu sokup gaz, fren yapip basincina bakti tamirci. Sonra basinc zayif bu parcadan kaynakli dedi. Servo ne oluyor Turkce'de? Bir de bugun tekrar bindim arabaya. Su an fren sert degil. Ama bir seylerin ters oldugu hissediliyor frene basinca ya da ben psikolojik olarak oyle hissettim.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Servo dediğiniz parça westanhouse oluyor. Büyük yuvarlak bir parça. üzerine fren hidroliği haznesi ve ana merkez monte edilir. Ben olsam önce fren yağını komple değiştirirdim belki sulanmıştır sonra düzelmez ise ana fren merkezini değişirdim hem bakım olmuş olur onda da sorun çözülmez ise servoyu değişirdim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hidrolik yağı min ile max arasinda. Iki yere gösterdim ikisi de ingilizcesi Servo olan parcanin degismesi gerekiyor dedi. Bir iki hortumu sokup gaz, fren yapip basincina bakti tamirci. Sonra basinc zayif bu parcadan kaynakli dedi. Servo ne oluyor Turkce'de? Bir de bugun tekrar bindim arabaya. Su an fren sert degil. Ama bir seylerin ters oldugu hissediliyor frene basinca ya da ben psikolojik olarak oyle hissettim.
Murat'ın dediği parça servo oluyor. Murat ustalar ile aynı tanıyı koymuş ;) Bende ondan olabileceğini düşünüyorum.

Marsus

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda323
Araç Renk ve Tip
Gümüş - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Servo dediğiniz parça westanhouse oluyor. Büyük yuvarlak bir parça. üzerine fren hidroliği haznesi ve ana merkez monte edilir. Ben olsam önce fren yağını komple değiştirirdim belki sulanmıştır sonra düzelmez ise ana fren merkezini değişirdim hem bakım olmuş olur onda da sorun çözülmez ise servoyu değişirdim.
Fren yağını komple degistirmek ve ana fren merkezini değiştirmek takriben ne kadara mal olur? Westanhouse parçası pahalı bir parça mı, takriben ne kadardir?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben bj 323 lerde hiç duymadım desem yeridir arıza yaptığını o parçanın. Üstteki reklamlarda çıkmacı olarak Faruk var sıfır istiyorsanız Vizyonoto var bir sorun isterseniz. Mazdagaraj dan aradığınızı belirtin yardımcı olurlar.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda'lar sık arıza çıkaramadığı için parça fiyatları forumda hiç konuşulmaz gibi. Sorun çözülür ve maliyet şu denir.

Burada önemli olan bu arızanın giderilmesidir bence :) www.vizyonoto.com ile görüşürsen yardımcı olurlar.

Üst Alt