Mazda 323 BJ (1999-03) Emme Manifold Üstü Selenoid Valf Sorunu

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Adem ustayı görseniz varya bir yandan tamir yapıyor bir yandan kulağında tel bazı meslektaşlarina tarif veriyor 10parmaginda 10 marifet benim aracttan önce bir araçla ulaşıyordu çok titiz sanırsın mal sahibi yanında on defa ölçüyor bir defa yapıyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Adem ustam candır, yanında bir zaman gecirirseniz ne kadar titiz bir çalışma yaptığını anlarsınız, maşallahı var ustamın

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Haklisiniz aracinizi arkaniza bakmadan birakabilirsiniz Dr.Adem beyin klinigine bir cerrah titizligiyle once teşhis sonra tedavi, sonuç ise harika.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
abim benim iyi dileklerin için çok tşk ederim fazla ilgilenip sohbet edemedim sizinle kusura bakmayın can sın abi çok tşk ederim saygılar ..

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Dışarda kar soguk ama sohpet vede çay birde adem usta ve ailesinin sıcakligi bir araya geldimi içerisi sicakti isim bitti bitmesinede ne zaman öğlen oldu anlamadık

Aha.
Adem Ustanın servisinde yabancı madde yakaladık.

Bu mercedes, mazdanın hangi modeli ? :))

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Kacak madde sahibi bulunmus galiba

Son düzenleme:

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Adem usta babaya ve kardeslere selam uygun bi zamanda bu baski balatayi yapalim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Adem ustam adamın dibidir ustaların ustasıdır

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
DİKKAT!! Forumda☺☺☺☺☺ADEM☺☺☺☺☺isminde bir usta var aliskanlik yapabilir cansin sen yapacaksan tabiki bekleriz ustam.

Son düzenleme:

dgunduz

Sessiz
Adem usta slmlar. Mazda 323 sedan otomatik aracım var araç bazen devrinde vites geçişi yapmıyor bir arkadaşım selanoid valf sorunlu olabilir dedi ne kadar doğrudur teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem usta slmlar. Mazda 323 sedan otomatik aracım var araç bazen devrinde vites geçişi yapmıyor bir arkadaşım selanoid valf sorunlu olabilir dedi ne kadar doğrudur teşekkürler.
Senin sorunun otomatik şanzıman selenoidi ile ilgili sanırım. Konu başlığı farklı bir şey.

dgunduz

Sessiz
Konunun dağılmasını istemem haklısın ancak bulunduğum yerde anlayan yok zor durumdayım adem usta yardımcı olursanız sevinirim nasıl iletişim kurabiliriz

Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Lacivert
bu konu ile ilgili bir kaç gün önce telefondan cevab attım gelmedi galiba kontagı açtıgın zaman clok diye selenoid valfler ses yapar bu şekilde çalışıp çalışmadıgını anlarsın clok sesi gelmiyor ise bunun dışında kontrol lanbası ile kontagı açtıgın zaman her iki seleneid valfe artı ceyran geliyormu bakın geliyor ise seloneit leri aküden ceyran vererek artı eksi olarak clok diye ses yapar saglammı degilmi anlarsın bu şekilde kontrol edin

artı eksi verdiginiz zaman çalışıyor ise sistem de elektiksel sorun var demek artı ve şase uçlarını kontrol edin bur da sıkıntı var ise sorun tesisat bunu elektirik işinden anlıyan bir ustad dan yardım alarak yapın yoksa anlıyamassınız

heyer artı şase ceyran var valfler direk ceyran verince çalışıyor hortumlar ters olmasın küçük bir ihtimal sigorta tablasındaki sigortaları kontrol edin

sigorta tablası çatırda dı diyorsunuz bence fazla çatırdamadan işi bilen bir mazdanın elektirk tesisatından anlıyan bir usdat bulun bu konu ile ilgili destek alın ...
Adem ustam merhaba
Mazda practica selonoid valf varmidir. Rampada çekmiyor. Klima açinca devir düşüyor. Bujiler orjin ngk . buji kablolar yeni ngk . sorun ayni ... Lütfen yardım ??

Ekli dosyalar

• IMG_20191014_091248.jpg
    IMG_20191014_091248.jpg
    402.6 KB · Görüntüleme: 21

Kargo kar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Protege
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Aynı sorun bendede var motor arıza lambası yanıyor bazen 1 saniyeliğine sönüyor o arada araba uçuşa geçiyor sanki soket yeri var ama soketini bulamadım İzmir'de anlayan varmıdır bu işten

Üst Alt