Mazda 323 BJ (1999-03) Dizel

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu araca birisi baktı ama kim hatırlamıyorum fakat o fiyatının fazla olduğunu ve değişen yerlerinin olduğunu söylemişti.

Fakat araç diri duruyor, bunda tavan barlarının da etkisi yok değil.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu araca birisi baktı ama kim hatırlamıyorum fakat o fiyatının fazla olduğunu ve değişen yerlerinin olduğunu söylemişti.

Fakat araç diri duruyor, bunda tavan barlarının da etkisi yok değil.
teşekkür ederim değişen varsa uzak olsun

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
teşekkür ederim değişen varsa uzak olsun
Faceden de konuşmuştuk. Bu araç o yıllarda Türkiye'ye gelmedi. O yüzden kimse bilgi sahibi değil. Ancak makyajlı kasalarla motor hariç diğer kısımları aynı. Motor kodu RF hacmi 2000 cc Turbo dizel
Bu motorunda versiyonları var hangisi olduğu şase numarasından çıkar.
-66 kW (90 PS; 89 hp) at 4000 rpm with maximum torque 220 N·m (160 lb·ft) at 1800 rpm
-74 kW (101 PS; 99 hp) at 4000 rpm with maximum torque 220 N·m (160 lb·ft) at 1800–2200 rpm
-81 kW (110 PS; 109 hp) at 4000 rpm with maximum torque 230 N·m (170 lb·ft) at 2000–2600 rpm

Araçta değişen olabilir bu kadar takılmamak lazım. Atıyorum çamurluk hasar aldı düzeltilemez durumda değişmesi daha iyi değil mi? Bana sorarsanız bir parça düzeltileceğine değişsin daha iyi. Önemli olan aracın iskeletidir. İskelet zarar görmemişse neyin değiştiğinin çok önemi yok.

Dinçer

Katılımcı
Faceden de konuşmuştuk. Bu araç o yıllarda Türkiye'ye gelmedi. O yüzden kimse bilgi sahibi değil. Ancak makyajlı kasalarla motor hariç diğer kısımları aynı. Motor kodu RF hacmi 2000 cc Turbo dizel
-66 kW (90 PS; 89 hp) at 4000 rpm with maximum torque 220 N·m (160 lb·ft) at 1800 rpm
-74 kW (101 PS; 99 hp) at 4000 rpm with maximum torque 220 N·m (160 lb·ft) at 1800–2200 rpm
-81 kW (110 PS; 109 hp) at 4000 rpm with maximum torque 230 N·m (170 lb·ft) at 2000–2600 rpm

Araçta değişen olabilir bu kadar takılmamak lazım. Atıyorum çamurluk hasar aldı düzeltilemez durumda değişmesi daha iyi değil mi? Bana sorarsanız bir parça düzeltileceğine değişsin daha iyi. Önemli olan aracın iskeletidir. İskelet zarar görmemişse neyin değiştiğinin çok önemi yok.

Söylediklerine tamamen katılıyorum Oğuzhan. Taşıyıcılar sağlam olsun, motorda darbe olmasın, trim sağlam olsun gerisi çok önemli değil.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb

ya aslında değişme konusunda haklısın lafım yok darbe görüp düzeltilen paça özelliğini yitiriyo hatta yurt dışında yaşayanlar düzeltme yerine değiştirmeyi tercih ediyor ama orjinal parçayla,gel gelelim bizim ülkemzde durum farklı adam 15 yaşındaki arabada boya var mı diye soruyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Uzun süredir ilnada olan bir araç. Parça sıkıntısı olur bunun. Fiyatı uygun olsa çoktan satılırdı, araç geyet güzel duruyor ve Turbo Diesel olması güzel bir sürüş keyfi veriyor olsa gerek...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu araç hakkında birkaç bilgide benden;

Araç Almanya'dan gelme ve burada sol arka köşeden sağlam bir darbe almış ve gümrüğe bırakılmış. Aracı İzmir'in meşhur hurdacı ve çıkmacısı hurdacı İsmail veya Rahmi idi onlar almışlar.

Aracın sol arka kazalı çamurluğu kesilerek yenisi ile değişirken, arka bagaj kapağıda çıkması ile değişmiş. Ardından kaportra işlemleri bitirilerek komple boyanmış.

Ayrıca aracın camları komple el ile açılıyor. Sonradan ön camlar otomatiğe çevrilmiş ve elle açılan cam kollarının geride kalan deilklerine Mazda logosu yapıştırılmış :D vitesin yanınada iki tane cam açma düğmesi takılmış.

Aracı yerinde gördüm, baktım inceledim biraz olsun kafama uysaydı alacaktım ama hiçte ilanda göründüğü gibi değil...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb

Araç Almanya'dan gelme ve burada sol arka köşeden sağlam bir darbe almış ve gümrüğe bırakılmış. Aracı İzmir'in meşhur hurdacı ve çıkmacısı hurdacı İsmail veya Rahmi idi onlar almışlar.

Aracın sol arka kazalı çamurluğu kesilerek yenisi ile değişirken, arka bagaj kapağıda çıkması ile değişmiş. Ardından kaportra işlemleri bitirilerek komple boyanmış.

Ayrıca aracın camları komple el ile açılıyor. Sonradan ön camlar otomatiğe çevrilmiş ve elle açılan cam kollarının geride kalan deilklerine Mazda logosu yapıştırılmış :D vitesin yanınada iki tane cam açma düğmesi takılmış.

Aracı yerinde gördüm, baktım inceledim biraz olsun kafama uysaydı alacaktım ama hiçte ilanda göründüğü gibi değil...
sağolasın bu bilgiler yeterli :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Gören birisi anlatınca daha etkili oluyor demekki ;D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Evet işte, bu araca bakan sendin Yakup, sen yazınca jeton düştü... :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Anlatilana gore baya ugrasmislar

Marsus

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda323
Araç Renk ve Tip
Gümüş - Hatchback
0914e721cacb34a54468efd34a756555.jpg
6ff6e76c26de07b32.jpg[/IMG]
Forumda Mazda 323leri arastirinca benimki niye dizel diye sorasim geldi? Baska bir motor koyulmus olma ihtimali nedir? Motor kaputu sizinkilerle ayni mi?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
0914e721cacb34a54468efd34a756555.jpg
6ff6e76c26de07b32.jpg[/IMG]
Forumda Mazda 323leri arastirinca benimki niye dizel diye sorasim geldi? Baska bir motor koyulmus olma ihtimali nedir? Motor kaputu sizinkilerle ayni mi?
Yurtdışından gelmiş gümrükten girmiş aracınız büyük ihtimalle. Resim çıkmamış bu arada linki düzenleyiniz.

Marsus

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda323
Araç Renk ve Tip
Gümüş - Hatchback
20160625_131719.jpg

Bu aracın kaput fotoğrafı. Profilimdeki fotoğraf ise kendisi. Motor hacmi vs. aracın genel özellikleri nelerdir acaba? Bilenler varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Türkiye de normal ithalat ile gelen dizel mazda yok, ben bunu ülkemizdeki mazotun çok kaliteli(!) olmasına ve dizel motorun bu kaliteye ayak uyduramayacağı için haddinden fazla sorun oluşturma ihtimaline bağlıyorum.

Hal böyle iken, dizel motor bilgilerinin kısıtlı olması normal. Fakat; sen güzel bir araştırma yaparak hem bilgilenmek hem de başka dizel sahiplerini bilgilendirmek adına katkıda bulunabilirsin.

:)

Armutun pişmemiş olma ihtimaline karşı, bence güzel fikir :) :)

Üst Alt