Mazda 323 BJ (1999-03) Atiker Lpg ECU Ayarları Nasıl Olmalı?

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
bende lpg taktıracağım artık, fiyat aldım Atiker Microfast için 1250 tl, bunu taktırırsam firma bu ayarları yapıp teslim eder herhalde değil mi?

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
bende lpg taktıracağım artık, fiyat aldım Atiker Microfast için 1250 tl, bunu taktırırsam firma bu ayarları yapıp teslim eder herhalde değil mi?

2 Yıl önce bizim GT'ye Ankara'da Mocan otogazda Sequent 32 LPG BRC LPG kiti takıldı. 2 yıldır tekleme vb. bir sorun ne gördük ne duyduk. Bu kitte herşeyi kendi yapıyor.

hamdi

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ayni sikayetten iki yildir muzdaribim. Arabayi degistirecem satamamaktan korkuyorum.
Buji kablolarini servisten orjinaliyle degistirdim.
Bujiler ngk.
Bir bobin degisti
Benzinde yapmiyor artik. Burdaki tavsiyler uzerine lpg ustasiyla bi saat yolda gezdik ayar tutmadi. Lpg lavato. Son sans enjektorler mi dersiniz. Yardim lutfen. Tesekkurler.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ayni sikayetten iki yildir muzdaribim. Arabayi degistirecem satamamaktan korkuyorum.
Bujiler ngk.
Bir bobin degisti
Benzinde yapmiyor artik. Burdaki tavsiyler uzerine lpg ustasiyla bi saat yolda gezdik ayar tutmadi. Lpg lavato. Son sans enjektorler mi dersiniz. Yardim lutfen. Tesekkurler.
Sadece basit bir lpg ustası değil, işini seven profesyonel bir lpg ustası ile işiniz çözülür. (Motorum da maşallah hiçbir sorun yok), basit bir lpg ustasının söylediği " buji kablosunu git değiştir, olmadı bobine suç at " o bu şu derken arabayı yenilersin. Sağolun Tosun ustam " motorun güzel sıkıntısız, lpg hassas ayar ister "demişti. Ben İzmir' de Tufan Atiker - AKL' den Nurullah ustama yaptırdım. ( Adamların altında 600 bayilik var, ) markaların bölge müdürlüklerine git, orda işini seven, işin ehli insanlarla karşılaşman muhtemel. Benim ki de tam öyle oldu. 25 Ekim 2016 dan beri maşallah ayar hiç kaçmadı. AKL marka Atiker firmasının kardeşi diyebiliriz. Ben performans odaklı ayar yaptırdım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bujiler ngk.
Bir bobin degisti
Mazda için özel bir ayar yapılacak buradan yardım zor. Lovato için bunu yapanı bulmalısınız.

hamdi

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ayni konu uzerine enjektor nozullarini degistirmek istiyorum. Uzerindekilerden farkli ne deneyebilirim ? Gene bu forumda okuduguma gore lovato lpg de yanlis secimden kaynaklanabiliyor mus lpg de tekleme. Boyle cozebilir miyim

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Cumartesi günü atiker nanofast denilen bir ürünü montaj yaptık ama bu tekleme var bnde de malesef, bu üründe mazda fakirleşmesi denilen özellik var mı acaba?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Cumartesi günü atiker nanofast denilen bir ürünü montaj yaptık ama bu tekleme var bnde de malesef, bu üründe mazda fakirleşmesi denilen özellik var mı acaba?

Montajdan once bj dekı lpg muhabbetını bılıyormuydunuz?

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Evet biliyordum, bütçem çerçevesinde bunu takmak zorundaydım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
200 li devirlerde ara sıra tekleme yapıyor, lpg ciye gitmedim henüz. Haftaiçi gideceğim.
Ümraniye sanayiye ilk girişde öge oto var benim bjdeki sistemde fakirleşme vardı sorunu çözmüştü.
Başka bi arkadaşın bj sinde fakirleşme yoktu devirlere manuel muhadale ederek onuda çözmüştü istersen bi uğra.

ÖGE OTOMOTİV ÜMRANİYE OTOGAZ '' ŞÜKRÜ ÖZGÜL & LPG MONTAJ & LPG BEYİN TAMİR USTASI ''(İstanbul-Ümraniye-Sanayi Mah)

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@HAKAN24 konunun ilk mesajındaki video kullanım dışı kalmış, yenileme imkanın var mı?

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@HAKAN24 konunun ilk mesajındaki video kullanım dışı kalmış, yenileme imkanın var mı?

Maalesef abi videoyu yanlışlıkla silmişim. Ama hemen hemen aynısını başka bir arkadaş paylaşmış. Mantık aynı tekleme yapan devir aralıkları seçiliyor ve duruma göre + veya - düşürülüp yükseltile biliyor. Hatırladığım kadarı ile ben 2000 -2500 devir aralığını -4 yapmıştım.
Bu arada 2 yıl ne çabuk geçmiş...

Üst Alt