Mazda 323 BJ (1999-03) Alarm Montajı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Switch kablosunu bağlamadan da montaj yapabilirsiniz. Yalnız kapı açıldığında titreşim oluşmazsa alarm çalmaz. .
Eklediğiniz şemada switch kablosu büyük ihtimalle mavi kablo, demek lazım.
Kablolardaki voltajları şuan hatırlamıyorum ama tesisatın farklı olacağını sanmam.
Merkezi kilidi kapatıp açarken kablonun şaseden bağlantı alıp almadığını avometre ile kontrol edin.

MrTatar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri
Alarm çok mühim degil idi zaten. Bu bilgi bana yeterli olur. Çok teşekkür ederim Oğuzhan bey.

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Bugün bu yazı rehberliğinde 2000 Model 323 GLX'e Modacar oto alarm (hepsiburada'dan 49TL'ye aldım) montajını yaptım.

Bir süredir arabama oto alarm taktırmayı düşünüyordum fakat elektrikçilerin "merkezi kilit moturu yok" deyip ilave motor takma gayretinden dolayı kararsızdım. Yazıyı okuduktan sonra cesaretlenip ilave parçaları (1,5K direnç ve alarm şemasında belirtilen 2x diyot) alıp montaja giriştim.

Elektronik kökenli olduğum için genel anlamda zorlanmadım fakat özellikle kabloların yerleri ve renklerinin yazılmış olması inanılmaz yardımcı oldu. Artık benimde cuk cuk'lu alarmım var :)

Teşekkürler Oğuzhan
bende taktırmak istiyorum ama ustalara güvenemiyorum o yüzden cukcuksuz. Duruyoruz hangi markada bizim araçlarda problem çıkarmaz onura kestiremiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün bu yazı rehberliğinde 2000 Model 323 GLX'e Modacar oto alarm (hepsiburada'dan 49TL'ye aldım) montajını yaptım.

Bir süredir arabama oto alarm taktırmayı düşünüyordum fakat elektrikçilerin "merkezi kilit moturu yok" deyip ilave motor takma gayretinden dolayı kararsızdım. Yazıyı okuduktan sonra cesaretlenip ilave parçaları (1,5K direnç ve alarm şemasında belirtilen 2x diyot) alıp montaja giriştim.

Elektronik kökenli olduğum için genel anlamda zorlanmadım fakat özellikle kabloların yerleri ve renklerinin yazılmış olması inanılmaz yardımcı oldu. Artık benimde cuk cuk'lu alarmım var :)

Teşekkürler Oğuzhan
bende taktırmak istiyorum ama ustalara güvenemiyorum o yüzden cukcuksuz. Duruyoruz hangi markada bizim araçlarda problem çıkarmaz onura kestiremiyorum.

Üst Alt