Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Rolanti Dengesizliği (Videolu)

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
@Murat Yılmaz @Oğuzhan abiler benim BA kasada subap ayarı var mı? Birde bu avans ayarı bozuksa tepkisi nasıl olur aracın. Ateşleme sistemini kime kontrol ettirmem lazım? Bilginiz var mı?

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
@Murat Yılmaz @Oğuzhan abiler benim BA kasada subap ayarı var mı? Birde bu avans ayarı bozuksa tepkisi nasıl olur aracın. Ateşleme sistemini kime kontrol ettirmem lazım? Bilginiz var mı?
Bildiklerimi söyleyeyim avansın yüksek ise araba sarsıntılı çalışır gaza basman gerekebilir çalışması için eğer rötarlıysa çabuk çalışır alt devirler iyidir üst devirler olması gerekenden güçsüz kalır.Ayar bozuksa yine rötar veya avan bilmiyorum giderken ayağını debriyajdan çektiğinde araba çok fazla yığılabilir (fren etkisi).

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bildiklerimi söyleyeyim avansın yüksek ise araba sarsıntılı çalışır gaza basman gerekebilir çalışması için eğer rötarlıysa çabuk çalışır alt devirler iyidir üst devirler olması gerekenden güçsüz kalır.Ayar bozuksa yine rötar veya avan bilmiyorum giderken ayağını debriyajdan çektiğinde araba çok fazla yığılabilir (fren etkisi).
Avans sorunu yok o zaman. 1. Vites de sorunum var ayağımı gazdan çekince benzinde de gazda da aynısını yapıyor araba silkeleme yapıyor. Devir birden düşüyor duruyor düşüyor duruyor. 3-2.5,2.5-2 gibi yani. Akıcı devir düşünemiyor silkeleme yapıyor bu sefer

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
BA kasalarda ülkemizde genelde 1.5 ve 1.8 motor var subap ayarı var. Avans bozuksa ateşleme sağlıklı olmadığındaki tepkilerin aynısı olur. Tekleme gaz yememe motorun çok yüksek çalışması vs. Avans ayarını herkes yapamıyor emin olmadığın birine kurcalatma subaplarda aynı şekilde.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
BA kasalarda ülkemizde genelde 1.5 ve 1.8 motor var subap ayarı var. Avans bozuksa ateşleme sağlıklı olmadığındaki tepkilerin aynısı olur. Tekleme gaz yememe motorun çok yüksek çalışması vs. Avans ayarını herkes yapamıyor emin olmadığın birine kurcalatma subaplarda aynı şekilde.
Motorum normal çalışıyor abi. Rölantim de sorun yok 0.8 sabit duruyor. Ama tekleme ile gaz tepkisi birden alıyor 1. Viteste öğrendiğim iyi oldu ona göre ayar yapıcak usta arayışına geçeyim. Teşekkür ederim bilgi için

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Diğer viteslerde ve gidişinde de problem yoksa o zaman merak ettim sorun neymiş yazarsınız. Normalde bobinden, bujiden,hava almadan vb. nedenlerden sirkeleme yaparda

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Diğer viteslerde ve gidişinde de problem yoksa o zaman merak ettim sorun neymiş yazarsınız. Normalde bobinden, bujiden,hava almadan vb. nedenlerden sirkeleme yaparda
Bayram bitsin baktırıcam baskı Balatayı valeo taktırdım aklıma acaba ondan mı yapıyor diye şüpheleniyorum. Ateşleme sistemine baktırayım birde dönüş yaparım

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Merhaba 1.5 aracımda arç sollama veya ani gaza yüklenmelerde devir yükseliyor ama arba hemen hızlanmıyor bunun n deni ne olabilir tps yi ayarladık ama yine aynı
Böyle ir durumla karsılsn oldumu

Üst Alt