Mazda 3 Skyactiv Plastidip Chameleon Turkuaz Gri Çalışması

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Abi sökmeye cesaret edemiyorum. Bir de renk konusunda kararsızım. Hangi renkler daha uygun olur?

maytalman52

Katılımcı
Abi güzel olmuş güle güle kullan ☺️ Plastidipte baya yol katetmişsin araç kaplamaya ne diyorsun abi kuzenim @faroz_52 enesle konusuyoruz o normal kaplama yaptırayım diyor ben plastidip diyorum şu düşüncelerini paylaşırsan iyi olur teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi güzel olmuş güle güle kullan ☺️ Plastidipte baya yol katetmişsin araç kaplamaya ne diyorsun abi kuzenim @faroz_52 enesle konusuyoruz o normal kaplama yaptırayım diyor ben plastidip diyorum şu düşüncelerini paylaşırsan iyi olur teşekkürler

İkisinide yaptırabilirsiniz tercih ve zevk meselesi ama eksi yönlerini söyleyeyim kararı siz verin. Plasti dip yaparsanız sonradan kendiniz sökebilirsiniz rahatlıkla hatta dışarı boşa para vermeyelim derseniz bunların araç yıkama gibi olan boyama makineleri var, plasti dipi litrelik olarak alıp karışıtırıp kendinizde yapabilirsiniz. Ama burada şu konu var arabayı yaptınız bitti o makineyi napacaksınız daha sonra :) O yüzden dışarda yaptırın sonrasında sökmesi veya bir yerinde problem olduğunda atıyorum aracı sürttünüz yada ufak bir kaza yaptınız sadece o bölgeyi düzeltmesi plasti dipte kolay. Gelelim aracı folyo ile kaplamaya bu yöntemde kötü değil ama eksi bir yanı var oda folyonun çok kaliteli olması lazım yoksa solma yapıyor güneşte. Birde yukarıda bahsettiğim ufak sürtme yada kazada komple zedelenen bölgenin sökülmesi ve yeniden folyo yapılması gerekiyor yani iş yeri yolu gözükür. Folyoyu kendiniz zor sökersiniz. Ayrıca çok iyi bir yerde yaptırmanız gerekir yoksa sökelim dediğiniz zaman sökemeyebilir yada boyayı da kaldırma ihtimali olabilir. Benim önerim plastidip'den yana hemde maliyeti daha düşük. :)

Son düzenleme:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Piano black yok ama siyah atıp üstüne high gloss parlatıcı plasti dip var ondan 2-3 kat atınca zaten piano black oluyor :) Yani çalışınca oluyor haha
Ahaaaa süper bir bilgi denemeye değer. Parçaları söküp boyamak mı yoksa üzerinde maskeleme yaparak mı boyamak daha iyi olur?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ahaaaa süper bir bilgi denemeye değer. Parçaları söküp boyamak mı yoksa üzerinde maskeleme yaparak mı boyamak daha iyi olur?

Konsol boyanacaksa sökülüp yapılması daha mantıklı.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Konsolu sökerken kırmayalım sonra☺ Cesarete ihyacım var galiba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konsolu sökerken kırmayalım sonra☺ Cesarete ihyacım var galiba
Cesaret değil de ne olacağını anlatayım ben sana hocam;

Önce; hafiften ter basıyor, alnın terliyor, sonra bu terleme sırttan çatala doğru akıyor resmen hissediyorsun, kafanda türlü gel gitler eşliğinde "len manyak ne b.k yemeye sökmeye giriştin, git anlayan birine danış mal herif" diyorsun içinden yüzüne karşı... Son pişmanlık neye yarar şarkısının tınıları rahmetli Müslüm Baba'nın buğulu sesi eşliğinde yankılanıyor ortamda ama sessizlik diz boyu, Allah'ım beş dakika öncesine dönmek mümkün olsa keşke, elimi sürersem şerefsizim diye iç geçiriyorken ter damlacıklarının artmasıyla kendine geliyorsun...

:D :D

Şaka bir yana bu durumu bir kaç kez yaşamışlığım olmuştur... İmkanım olsa bu sahnenin filmini yapardım... Kapalı gişe oynar gibi geliyor bana...

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Cesaret değil de ne olacağını anlatayım ben sana hocam;

Önce; hafiften ter basıyor, alnın terliyor, sonra bu terleme sırttan çatala doğru akıyor resmen hissediyorsun, kafanda türlü gel gitler eşliğinde "len manyak ne b.k yemeye sökmeye giriştin, git anlayan birine danış mal herif" diyorsun içinden yüzüne karşı... Son pişmanlık neye yarar şarkısının tınıları rahmetli Müslüm Baba'nın buğulu sesi eşliğinde yankılanıyor ortamda ama sessizlik diz boyu, Allah'ım beş dakika öncesine dönmek mümkün olsa keşke, elimi sürersem şerefsizim diye iç geçiriyorken ter damlacıklarının artmasıyla kendine geliyorsun...

Şaka bir yana bu durumu bir kaç kez yaşamışlığım olmuştur... İmkanım olsa bu sahnenin filmini yapardım... Kapalı gişe oynar gibi geliyor bana...
Abi zaten faranjit olmuşum ter felan iyice çökertir beni Süreci çok güzel betimlemişsin ama sonucu yazmamışsın yoksa yoksa acı son mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi zaten faranjit olmuşum ter felan iyice çökertir beni Süreci çok güzel betimlemişsin ama sonucu yazmamışsın yoksa yoksa acı son mu?

Sonrası basit artık...

Geliyorsun foruma, ben böyleyken böyle bir halt yedim ne yapcez gari diyorsun... El birliği ile çözüm bulunuyor bir şekilde...

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bizim bi arkadaş clio hb aracını komple kaplatmıştı bu renge.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bizim bi arkadaş clio hb aracını komple kaplatmıştı bu renge.
Yeni clio ise gördüm bitane arkasında f1 çakarı olan , eğer oysa renk güzel işçilik sıfır kapılarda boya püskürtme izlerinden dikey olarak kat kat görünmüş söyle arkadaşına bir kat daha lazım o araca

zenfone 2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Onu yapan da bizim arkadaş.üçgen çarşısında dükkanları.gel senin arabaya da yapalım dedi,kalsın dedim :D ilk kapladıkları araç oydu işçilikleri zayıftı,şimdi fena değil de önce çizik kapıları boyatmam lazım sonrasına bi bakarım :D

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Super olmuş

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt